slajders25

Rozsiewacz nowy polski czy używany zachodni

Polecane posty

slajders25    22

Witam. Jak w temacie. Poszukuje rozsiewacza 800-1000kg na 30ha. No i mam dylemat czy kupić nowy polski (ocynk, hydraulika, plandeka) za ok 6000zł (klik) czy też szukać czegoś używanego np. amazone. Trochę się rozejrzałem i znalezienie czegoś sensownego w używce nie jest wcale takie proste. Za pordzewiałe złomy śpiewają po 4000zł. Sporo też czytałem o polskich rozsiewaczach oraz o ich problemach z korozją i równomiernością wysiewu.

Proszę o wasze opinie i sugestie zwłaszcza tych co posiadają takie sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba20    15

Posiadam taki właśnie rozsiewacz firmy GRASS-ROL  1000kg  jestem z niego zadowolony nie ma problemu z ustawieniem wysiewu ustawiam podług tabeli jaka jest dołączona do rozsiewacza, i z korozją nie ma również najmniejszego problemu trzeba dbać i będzie służyć długie lata :)

med_grass-rol_40884_113_310931.jpg
 

Edytowano przez Kuba20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba20    15

2 sezony już przepracował i on jest w ocynku siałem nim nawet wapno granulowane i dobrze się przy tym sprawował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja kolego polecił bym Ci coś używanego z zagranicy przerabiałem już temat z nowym polskim u kolegi niech go szlag po 4 sezonach to złom o równym wysiewie praktycznie można zapomnieć trzeba naprawdę się postarać i stworzyć laboratoryjne warunki żeby było dobrze.  Nie wiem ile chcesz przeznaczyć ale polecił bym Ci model  N-1500 ZA-Special coś takiego np: 

 

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-do-nawozu-amazone-n-1500-za-special-CID757-ID8cmKb.html#9df6bfd623. Niebo a ziemia w porównaniu do polskich rozsiewaczy. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Na moje 30ha to 1500kg za duży. Szukam takiego 800 do 1000kg. Podane wyżej rozsiewacze fajne ale za duże i za drogie. Pod linkiem jest aukcja rozsiewacza polskiego który za 6200 można kupić w kwasówce. Co sądzicie ??

http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozu-blacha-kwasowka-gratis-transport-i5020362626.html

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Talerze moze i w kwasówce ale reszta zwykła stal. Zastanów sie nad jakimś Sulky'm 1000l skoro 1500 za duży. Tam śruby, nakrętki są z kwasiaka.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

ja mam Amazone za-x perfect 1200, ale 800 i 1000 też się trafiają  super sprzęt za te pieniążki co chcesz wydać już coś ładnego znajdziesz ,albo kuhn z serii mds np. 921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Seria MDS  to całkiem fajne rozsiewacze.   Jedna zintegrowana przekładnia, wolnoobrotowe mieszadło i  jedna komora-  to mocne atuty ;)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7211 to troche za mało. Chyba że będziesz 500-600kg sypał do niego. Wygląda mi na jakieś 1500l. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba20    15

1000kg sieje swoim rozsiewaczem i to Ursusem 4512 i wcale nie jest za mały ale zetor jest jednak większy od mojego Ursusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja po doświadczeniach z opryskiwaczem i zgrabiarką takich tanich produkcji dziś jak mnie nie stać na sprzęt z górnej polskiej półki to wybieram używkę zagraniczną. Rok temu też kupiłem rozsiewacz amazone co prawda za nowy z grass-rolu zapłacił bym tyle samo ale po niemiłych doświadczeniach z poprzednimi maszynami wybrałem jednak zachodni i jestem z niego zadowolony, a czytając opinie tego polskiego to zależy jaki się komu trafi jeden chwali że dobry a drugiemu w pierwszym roku się sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Plan jest taki żeby po łąkach siać 7211 lub u3512 a na ornych polach to MF6180 a więc te 1500kg nie za bardzo mi pasuje.

Znalazłem jeszcze coś takiego tylko ta cena

http://olx.pl/oferta/siewnik-rozsiewacz-do-nawozow-amazone-1000-litrow-CID757-ID5C7Bn.html#b33b79a998

 

Cena może wysoka ale warto jest zadbany i nie porównasz go z żadnym nowym polskim. Wykonanie i jakość siewu to po prostu dzień a noc. Tak więc jeszcze potargować się trzeba na pewno  zejdzie jeszcze z ceny ale nie pożałujesz. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Mam taki sam 1200,   a on jest 1402 wydaje mi się że on ma 1400 kg, znajomy ma 800 kg,  to jest niższy od mojego a ten wygląda na wyższy od mojego ,rozsiewacz super :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Po przeczytaniu kilkunastu opinii na różnych forach dotyczących rodzimych rozsiewaczy zdecydowałem się na zachodni a konkretnie na AMAZONE ZA-X Perfect 1402 i go kupiłem w cenie nowego polskiego. A więc to tyle. Wszystkim dziękuję za swoje opinie i spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa tu o Sulky to pozwólcie że się podepnę pod temat.

 

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-sulky-dr850-CID757-ID4TN8W.html#8155d8c1ed

 

Miał ktoś styczność z takim rozsiewaczem. Na 12 m rozrzuci mi saletrę/mocznik? Jak myślicie opłaca się za taką cenę?

 

 

miałem Sulky, tzn mój tata kupił pare lat temu.. Nie był odmalowany, ale technicznie pewnie to samo. przy około 12m było widać nie równomierne rozrzucenie  mocznika po zbożach ozimych. Wymieniliśmy na  takiego vicona: http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-vicon-1500-CID757-ID8CnpJ.html#a5520fad54 i przy 12m nie widać żadnej różnicy, a nawet po łakach sieje na 15m i też nie widzę róznic w rozsiewie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Nie potrafię powiedzieć co mnie skusiło aby 4lata temu kupić rozsiewacz grass-rol. Od początku nie dało się ustawić dokładnie normy wysiewu. Tabele to abstrakcja , dodatkowo jeden talerz rzuca bliżej , drugi dalej. Po każdym wysiewie był myty dokładnie . W tej chwili nawet siłownik do zamykania wysiewu po kawałku się rozsypuje a rama wygląda jakby miała już milimetr grubości. Zdecydowanie jeśli ma się już te kilkadziesiąt ha nie polecam tej marki. Do małych gosp. może i wystarczy ale jakość słaba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj