damianos95

Kupno używanego ciagnika około 100KM

Polecane posty

damianos95    436

Witam wszystkich serdecznie ;)

Niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie dlatego zakładam nowy temat

Jestem nowym urzytkownikiem i jako ze poszukuje ciągnika w kwocie 50do max 60 tys im mniej tym lepiej :)

Ciagnik na około 18ha jako głowny ciagnik do orki współpracy z turem oraz agregat uprawowo siewny i ciezkich prac do pomocy sa 2 T-25

Czego wymagam moc min 85KM max lekko ponad 100KM

mało awaryjny silnik dobra hydraulik i najlepiej jakby mało palił

chciałbym zminimalizowac elektronike ale zalezałoby mi na rewersie elektrochydraulicznym oraz na podnośniku i mozliwosci sterowania  z błotników fajnie gdyby była klima oraz radia dało sie słuchać w czasie pracy

Czytajac ogłoszenia czesto pojawia sie rewes elektrochydrauliczny i mechaniczny mógłby ktoś wyjaśnic róznice i jak to sie odbywa czy trzeba wciskać sprzegło itp ?

No i teraz dylemat jaki ciagnik kupic by sprostał tym wymaganiom fajnie tez gdyby był od 2000r w zwyz ?

Najcześciej pojawiaja sie w tej kwocie Renaulty i Pronary móglby ktoś podac w miare sensowny model i co najwazniejsze zeby podzielił sie wrazeniami spalaniem awaryjności dostepnościa cześci i cenami ich

Prosze o odpowiedzi i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

dokładnie, tak jak poprzednik polecam massey Fergusona z serii 6100, najlepszy byłby model 6140, tylko w nim rewers tylko i wyłącznie ze sprzęgłem jest. silniki mają bardzo oszczędne a mocy im nie brakuje. Pronar to według mnie porażka, wujek wziął nowego 82 sa i po 5 latach sprzedał do go już znieść nie mógł, a w zamian kupił same z roku 1990 i jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Właśnie tak czytam o tych pronarach i mi sie troche go odechciało sasiad kupił pronara i peknoł wał w rocznym ciagniku co dla mnie jest nie do przyjecia a podobno to nie odosobniony przypadek chodz prawda jest tez taka ze ciagnik nie był specjalnie szanowany, belarus tez raczej odpada bo znajomy kupił i ten ciagnik cały uzygany w oleju mimo ze go jakos strasznie nie eksploatuja

Mam jeszcze pytanie wyjsni ktoś mi róznice miedzy tymi rewesami ?

Acha może ktoś polecić ciagnik by miał półbiego bo wszyscy mówia ze to podstawa i sobie chwala ten wynalazek a jesli nie trezba wciskac sprzegła to byłoby super.

Czy MF nie jest drogi w eksploatacji jesli chodzi o filtry oleje itp ? bo słyszałem rózne opinie na temat kosztów w MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Troszkę może pomogę, mimo iż nie wniosę nic do tematu.

Rewers mechaniczny od elektrohydraulicznego różni się tym że:

- elektrohydrauliczny - zmieniasz kierunek jazdy bez wciskania sprzedgla na dowolnym biegu, nie musisz się zatrzymywać aby zmienić kierunek (przy rozsądnych prędkościach oczywiście). Zazwyczaj służy do tego "wajcha" obok kierownicy podobna do tej włączającej kierunkowskazy w samochodzie

-mechaniczny - zmienia kierunek jazdy po wciśnięciu sprzęgła i zatrzymaniu się. Możliwe ze w T-25 masz "rugą wajchę" która to właśnie jest rewersem mechanicznym.

Półbiegi to coś takiego, że na każdym biegu(przy dwóch półbiegach na każdym biegu) masz "żułwia i zająca", co pozwala na łatwiejsze dostosowanie predkosci do obrotow silnika przy danym obciążeniu i prędkości (zmieniane są bez sprzęgła). W transporcie bardzo przydatne w rozpędzaniu zestawu :)
Mam nadzieję, że nieco naświetliłem sprawę, w razie błędów proszę o poprawienie mnie.


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ok dzieki kolego już rozumiem

Doczytałem sie na stronie z danymi technicznymi ze ciagniki MF 6140 i 6150 maja tylko skrzynie 32x32

Czyli to 32x32 oznacza ze mam 4 biegi głowne + na kazdy bieg 4 półbiegi oraz ze mam tzw polowe i transportowe czyli 4*4*2 dobrze to rozumiem ? no i wiadomo tyle samo w tył

jeszcze jaka jest najlepsza skrzynia w tych mdelach mf bo nie chce popłynac w razie awarii?

I jakby mógł ktoś jeszcze powiedzieć jak z cenami cześci i awaryjnościa ?

A może jakiś inny model ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Najlepsza skrzynia to oczywiście dynashift. 4 półbiegi pod obciążeniem. Bardzo wygodna skrzynia.

Jeśli chodzi o awarię, to jeśli ktoś odpowiednio użytkował ciągnik i ogólnie jest w ładnym stanie to będzie działać. Częściej awarie pojawiały się w skrzyniach speedshift. Koszt naprawy zależny jest od tego co konkretnie się zepsuje. Ja użytkuje ciągniki MFa od 6 lat i jak do tej pory mechanicznie nie miałem żadnego problemu ze skrzynią. Ważną rzeczą są filtry i oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Dzieki Panowie za odpowiedzi a może ktoś poleci jakaś inna marke niż MF bo wolałbym miec jakiś sensowny wybór chociaż 2 marek tym bardziej ze u mnie dość mało tego jezdzi i nie ma duzo ogłoszeń sprzedaży. Jestem z łodzkiego może ktoś poleci jakiegoś chandlarza ?? u którego kupował bo jezdzenie po polsce nie wchodzi w gre.

Myślałem też nad Renaultem i Casem mozecie cos powiedziec o jakimś konkretnym modelu ? Podzielić sie wrazeniami awaryjnosci i cenami cześci ?

A jeszcze jedno ciagnik bedzie miał zamontowanego tura chyba ze trafi sie odrazu z turem :D

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi i prosze o kolejne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

Witam

 

Ja bym polecil ci ciagnik deutz fahr agrostar 4.71. Ciagnik ma 95 km jesli dobrze pamietam. Znajdziesz takiego w dobrym wyposazeniu czyli klima ehr i nawet pneumatyka do przyczepy w 50 tys nawet z turem. Skrzynie biegow byly rozne niestety sa to ciagniki bez rewersu biegi sa ulozone w sposob ze sa dwie wajchy jedna od biegow (biegow bedzie 6 lub 5 zalezy od wersji) druga od ze tak powiem reduktor to znaczy jakie biegi chcesz wolne czyli zakres L polowe zakres M soszowe czyli H lub wsteczne R (wsteczny jest ulozony na wprost polowych co podczasz zmniany przypomina dzialanie rewersu mechanicznego. Silnik chlodzony powietrzem wiec bedzie dosc ekonomiczny. Dosc zwrotny i wygodny. Jesli znajdziesz z skrzynia 6 i polowka to polecisz nim 40 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

wolałbym ciagnik chłodzony ciecza mam złe wspomnienia z t-25 wiem ze to inna liga ale za 50-60tys wolałbym miec chłodzony ciecza.

No i rewers to podstawa tym bardziej ze bedzie tur no i rewers mam nawet w t-25 wiec sie przezwyczaiłem juz do tego.

No i jezdzac sasiada ciagnikiem uwazam ze półbiegi to bardzo dobra i przydatna rzecz która pozwala lepiej dobrac bieg do wykonywanej pracy a i komfort staje sie duzo wyzszy

A moze coś powiecie o ciagnikach innych ?

albo np o mf 30xx tylko one sa starsze sporo bo lata 1990-93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomson402    29

A co powiesz o case Seria 51xx . Na przykład 5130 ma cos koło 105 koni ma rewers elektrohydrauliczny 4 półbiegi pod obciążeniem czyli 16 biegów do przódu i 12 do tyłu ( 4 bieg na wstecznym jest fabrycznie blokowany ) . Silnik mam 6 cylindrów niezawodny . Moim zdaniem ekonomiczny . Sterowanie masz z błotników podnośnika . Co tu duzo pisać posiadam case 5140 to model z turbem jestem zadowolony z niego chodzi jak zegarek . Pracuje na około 50 ha + usługi . Zobacz ma moim Yt jak to lata ale moim zdaniem jest to najsensowniejsza oferta . Nie mam przekonania do mf mieliśmy dwie sztuki kilka lat temu i cos wiem na ten temat a deut fahr tez fajna oferta podoba mi sie kabina tego ciągnika taka kolorowa ;) https://www.youtube.com/channel/UCxm6k0fg_8z8SrbThTBKPuQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj