Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyszczalnie do zboża

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maniek10141

maniek10141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 luty 2008 - 09:44

Czyszczalnie do zboża Czy jest ktoś w stanie doradzić gdzie można kupić części zamienne do czyszczalni do zboża takich jak Petkus K212 lub do polskiej rofany?? :D B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czyszczalnie do zboża Dzisiaj, 04:05
  •  

#2 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 luty 2008 - 10:58

Czyszczalnie do zboża jeśli jesteś gdzieś z wielkopolski to w Nekli jest firma która produkuje sita do petkusów wszelakiej masci więc do rofamy pewnie by też cos mieli
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#3 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 07 luty 2008 - 14:12

Czyszczalnie do zboża @mechanizator, czy produkują oni też szczotki przychodzące pod sita do czyszczalni????
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#4 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 luty 2008 - 14:13

Czyszczalnie do zboża z tego co wiem to chyba tak
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#5 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 07 luty 2008 - 14:19

Czyszczalnie do zboża Już mi kiedyś wspominał jeden gościu o firmie produkującej takie rzeczy, bo nasza czyszczalnia już troche słabo czyści i zboże od niej niebardzo nadaje się do siewu siewnikiem pneumatycznym. Dzięki
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#6 Share maniek10141

maniek10141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 luty 2008 - 14:38

Czyszczalnie do zboża

jeśli jesteś gdzieś z wielkopolski to w Nekli jest firma która produkuje sita do petkusów wszelakiej masci więc do rofamy pewnie by też cos mieli

:D Jestem z podkarpacia ale sita z Nekli mam już od dawna brakuje mi kosza wsypowego.Kupił bym żeby go niedorabiąć na własną rękę.

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 13:38

Czyszczalnie do zboża Panowie takie pytanie może nietypowe - mianowicie skierowane do posiadaczy mniejszych gospodarstw a dokładniej mniejszych czyszczalni typu "młynek" które wykonane są z drewna i maja napęd na korbkę lub co bardziej wypasione wersje napęd od silnika elektrycznego - pytanie dotyczy dostępności czegoś takiego - jakie są ceny takich maszynek - jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi - czy są i w jakich cenach - kto to produkuje - z góry dzięki za pomoc

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 13:48

Czyszczalnie do zboża Nie wiem kto to produkuje. Pewno stolarz. Jakie części zamienne?? Tam nie ma co się psuć. Zasada działania jet prosta. Wiatrak wytwarza podmuch wiatru który idzie w strimien sypanego zboza. Lekkie zanieczyszczenia odlatują a ciężkie zboże zlatuje prosto (no prawie) w dół.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 13:59

Czyszczalnie do zboża Andrzeju jak to działa to ja mniej więcej wiem - ale może się coś akurat psuje - znalazłem kilka ofert na allegro itp - ale może ktoś powie coś więcej na ich temat

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 14:14

Czyszczalnie do zboża U mnie młynek jest starszy odemnie i jak narazie nic się nie popsuło.
Napęd mam elektryczny. Silnik przystawiany.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 14:48

Czyszczalnie do zboża Taki młynek był w domu odkąd pamięć sięga, w zeszłym roku dołożyłem stały napęd elektryczny (silnik od pralki wirnikowej, koła i pasek od automatycznej-duże koło pochodzi od pralki z górnym załadunkiem). Ciąg powietrza reguluję zasłaniając boczne wloty.

#12 Share andrzej7129

andrzej7129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 17:38

Czyszczalnie do zboża Też mam taki młynek używamy go co roku i tak jak mówi Andrzej tam się nic nie psuje

#13 Share Waldek43

Waldek43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:29

Czyszczalnie do zboża Jestem w posiadaniu czyszczalni do zboza tak zwanego młynka który w wiekszosci jest wykonany z drewna,potrzebne sa mi czesci zamienne takie jak sita wszelkiego rozmiaru oczek.Czy jest możliwosc kupna lub zamowienia tych cześci jezeli ktoś wie to prosze o kontakt na mojego emaila waldemar_ozdyk@interia.pl lub na nr tel 510109024.bylbym wdzieczny.

#14 Share tomciodomcio

tomciodomcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 17:31

Czyszczalnie do zboża czy ma ktoś petkusa 100,potrzebuje informacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 17:49

Czyszczalnie do zboża Stary młynek mam ale trzeba było zbierać zboże ze ziemi a mój kręgosłup swój wiek ma

Odciąłem od młocarni 7 ki workownice i kawałek podsiewacza z sitami dorobiłem ramę , wentylator od plew tej maszyny ,kawałek wałka wykorbionego ze snopowiązałki aby wstrząsało sitami , kosz od starych żarn i teraz mam tak że szypie sie do worków

Dodaj odpowiedź