Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenzyto jare po ugorze dawka azotu, a zadowalający plon.

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mtz55

mtz55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 02:04

Witam planuje zasiać pszenzyto jare miał byc łubin, ale chyba z ceną będzie ciężko. Patrząc na tegoroczną zimę siew wypadnie w lutym. Chciałbym zapytać o dawki nawozu na plon 5-6 ton, moje pierwsze założenie 100-120N . Ziemia 4 klasa ugór 2 letni zrandapowane przeorane wysiane 130kg soli i polidapu. W sumie to nie mam za dużych doświadczeń ze zbożami jarymi . Może ktoś się pochwalić swoimi plonami i bonitacją gleby.

Edytowany przez mtz55, 28 styczeń 2015 - 02:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenzyto jare po ugorze dawka azotu, a zadowalający plon. Dzisiaj, 01:35
  •  

#2 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 11:10

Pastiwsko/orne, 3-5 klasa, 200kg NPK 8-20-30, 200kg mocznik, raz fungicyd, skracane moddus 0.4, odmiana Dublet, wysiane ok. 190kg/ha, plon ok 5-6t. Też nie mam doświadczeń z jarymi. Trzeba było zapytać w dziale pszenżyto ozime i jare. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 20 luty 2015 - 17:16

Witam planuje zasiać pszenzyto jare miał byc łubin, ale chyba z ceną będzie ciężko. Patrząc na tegoroczną zimę siew wypadnie w lutym. Chciałbym zapytać o dawki nawozu na plon 5-6 ton, moje pierwsze założenie 100-120N . Ziemia 4 klasa ugór 2 letni zrandapowane przeorane wysiane 130kg soli i polidapu. W sumie to nie mam za dużych doświadczeń ze zbożami jarymi . Może ktoś się pochwalić swoimi plonami i bonitacją gleby.

Witam.Kiedy kolego planujesz siać i jaką odmianę masz?Ja mam dublet i też po ugorze będzie siane,w polu w miarę obeschło i zastanawiam się czy siać już <_<.W następnym tyg deszcze mają być więc nie wiem jak działać?Podobno pszenżyto jare czym szybciej tym lepiej,a przymrozki nie zaszkodzą?Dzięki za odpowiedzi jak coś :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mtz55

mtz55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 luty 2015 - 19:25

Witam.Kiedy kolego planujesz siać i jaką odmianę masz?Ja mam dublet i też po ugorze będzie siane,w polu w miarę obeschło i zastanawiam się czy siać już <_<.W następnym tyg deszcze mają być więc nie wiem jak działać?Podobno pszenżyto jare czym szybciej tym lepiej,a przymrozki nie zaszkodzą?Dzięki za odpowiedzi jak coś :D

Pszenżyto dzisiaj zasiane 8ha odmiana nagano. Przymrozki raczej już nie mają szans być wieksze niż -7 w naszym rejonie. U mnie właśnie pszenica jara siana w grudniu zeszła na początku lutego, teraz robi się zielono już.

Edytowany przez mtz55, 27 luty 2015 - 19:28.