Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ?

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share B-52

B-52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Sport,muzyka, motoryzacja

Napisany 29 styczeń 2015 - 12:25

Oprocentowanie na rachunku jest tak śmieszne, że lepiej już chyba w to stado 100 krów zainwestować :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? Dzisiaj, 01:13
  •  

#22 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 19:27

obecnie rachunki nie są oprocentowane :P a oprocentowanie lokat z kwotą kilku ,mln jest negocjowane klient<-->bank i bez negocjacji w skali roku 2% z 4mln mamy msc pensje rzędu jakze ładna kwota 6666,666.. PLN i bez żadnego paprania sie w gównie i niestety trzeba być niezłym idiotą mając 4mln i pchać sie w biznes o ktorem ma sie b. małe pojecie bądź inwestor jest tak samo ZIELONY jak posiadane przez jego banknoty z czego na końcu zostanie mu ZIELONA łaka

Jeśli ktoś ma mln-y chcacy zacząć jak w w/w temacie moge polecic gosp. z produkcja mleczna nowa obora+b.dobra genatyka niemki :) +łąki w pobliżu obory

#23 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:32

Kto bogatemu zabroni ale mając taką kasę to poważnie zastanowiłbym się czy inwestować w krowy. 

#24 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 21:01

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? W krowy?A jak zniosą kwoty?Lepiej jak @barszczu ma te 100 ha i kasę na koncie to kupić maszyny, zaorać, zasiać i bajo.Nie trzeba kupywać krów,sieczkarni, rozrzutnika, budować obór i jeszcze z taką sytuacją z mlekiem!Jak będzie fatalna sytuacja to zabiorą maszyny do robienia paszy i d**a, a ze zbożem to dajesz ziemię pod zastaw i jakoś się przetrwa.Mniej paliwa, nie nawozisz łąk, nie robisz przy kukurydzy nie płacisz za weta i dużo dalej by wyliczać.Natomiast przy produkcji roślinnej, możesz sobie rano pospać, pojechać na wakacje a w sobotę na imprezę.Więc warto?

Edit:Dodam jeszcze, że koszt obory na +/- 100 sztuk to coś ok 1,4 mln

Edytowany przez maciejo360, 29 styczeń 2015 - 21:03.

#25 Share barszczu999

barszczu999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 23:16

Powiem tak, ja bym się z tym nie paprał. Pierwsze co to zatrudnienie odpowiednich pracowników ( u nas obecnie jest sporo z dużą wiedzą, poupadały wielkie doświadczalne gospodarstwa ), na mleko miałbym zbyt w niemczech, u znajomego kontrahenta, gdzie ceny są nieporównywalnie lepsze. Oczywiście nie mówię, że na 100% zacznę się w to bawić. Na oku mam jeszcze jedną, również dochodową inwestycję, więc bardziej pół na pół obstawiłbym to. Dalej nie uzyskałem odpowiedzi, proste pytanie : ile zostaje tak naprawdę z takiej jednej krowy ? 

#26 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 23:28

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? Bo to trudne pytanie. Wiesz ile dostaniesz za mleko?Wiesz ile korekcja racić?Inseminacja?Jeszcze niech zachoruje, a każdy wet sobie policzy.A jak dostanie zapalenia?Ile będzie kosztowała pasza?W teorii to łatwo wyliczyć, ale w praktyce to się nie pokrywa.Nikt jeszcze nie policzył dojarki, czasu na 1 udój x2 i ropy spalonej przy paszowozie i turze/teleskopowej.

#27 Share B-52

B-52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Sport,muzyka, motoryzacja

Napisany 30 styczeń 2015 - 14:02

obecnie rachunki nie są oprocentowane :P a oprocentowanie lokat z kwotą kilku ,mln jest negocjowane klient<-->bank i bez negocjacji w skali roku 2% z 4mln mamy msc pensje rzędu jakze ładna kwota 6666,666.. PLN i bez żadnego paprania sie w gównie i niestety trzeba być niezłym idiotą mając 4mln i pchać sie w biznes o ktorem ma sie b. małe pojecie bądź inwestor jest tak samo ZIELONY jak posiadane przez jego banknoty z czego na końcu zostanie mu ZIELONA łaka

Jeśli ktoś ma mln-y chcacy zacząć jak w w/w temacie moge polecic gosp. z produkcja mleczna nowa obora+b.dobra genatyka niemki :) +łąki w pobliżu obory

Uczciwie ci powiem że jakbym miał 4 mln to też bym nie inwestował w taki biznes . Tyle lat gospodarstwo już człowiek prowadzi  i z wiedzą jakąś tam a wcale nie jest cukierkowo . Jakby nie miał o tym pojęcia to pewnie całą kasę bym utopił .

#28 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 14:23

Powiem tak, ja bym się z tym nie paprał. Pierwsze co to zatrudnienie odpowiednich pracowników ( u nas obecnie jest sporo z dużą wiedzą, poupadały wielkie doświadczalne gospodarstwa ), na mleko miałbym zbyt w niemczech, u znajomego kontrahenta, gdzie ceny są nieporównywalnie lepsze. Oczywiście nie mówię, że na 100% zacznę się w to bawić. Na oku mam jeszcze jedną, również dochodową inwestycję, więc bardziej pół na pół obstawiłbym to. Dalej nie uzyskałem odpowiedzi, proste pytanie : ile zostaje tak naprawdę z takiej jednej krowy ? 

Jeśli sam tego dokładnie nie doglądniesz to bedziesz miał za przeproszeniem dwa gówna i nic po za tym. Żaden pracownik tego Ci tak nie dopilnuje jak należy odbębni 8h. i wszystko w duszy a wycielenia, dój, mycie, somatyka itd. I ja dziekuje takich pracowników z tak dużą wiedzą gdzie ich gospodarki upadły o swoje sie nie zatroszczyli a cudze beda pilnować powodzenia.  a co do Twojego kontrahenta z niemiec wątpie aby przyjechał po taka specjana ilość bo co 2dni 8tys litrów w b.dobrej perspektywie pracownik da antybiotyk (chodzi mi o choroby wymienia matiasy) i co cała cysterna zwrotka z deutschlandu i co niby twój pracownik to pokryje gdzie jego roczny dochód tyle wynosi :P i w ten sposób pracowników moze Ci zabraknąć we wsi :P

dochodowy biznes mleko :) gratulacje dla ciebie moze masz tak jak blondynka o jeden zwój w mózgu wiecej i potrzebuje czasu na przetwarzanie informacji i dostałeś info z 6msc opóżnieniem :D

bizmesmen jak z koziej d*py trąba i jego dochodowe inwestycje

święta i po świetach ferie i po feriach :P  

#29 Share barszczu999

barszczu999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 21:00

Postanowione ! Nie będę stawiał chlewni i hodował krów, po wielu przemyśleniach i kalkulowaniu wszystkiego stwierdziłem iż powoli dochodzi do końca budowa paszarni, dostawimy jeszcze młyn. Rolnicy w naszej okolicy jeśli będzie młyn będą siali konsumpcję, ale jeśli nie będzie przechodziła ( bo w większości nie będzie przechodziła )to na paszarnie po niższej cenie  :D Także dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy  ;)

Edytowany przez barszczu999, 01 luty 2015 - 02:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 01 luty 2015 - 15:09

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? Chlewnia to raczej na tuczniki, i właśnie potwierdziłeś, że w skupach konsumpcja nie przechodzi próby bo tak chcesz o ile na prawdę będziesz miał młyn.Piszesz że będziesz zaniżał próby a na końcu postu zachęcasz do współpracy?
Na szczęście dziś ostatni dzień ferii i już nie będziesz pisał

#31 Share barszczu999

barszczu999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 luty 2015 - 23:08

Kto powiedział że będę zaniżał próby ? Po prostu nasze rejony ( woj. Świętokrzyskie ) jest całkiem wypłukane z minerałów potrzebnych do wyhodowania konsumpcji o odpowiednich parametrach, więc już na starcie wiadomo że żaden rolnik nie będzie miał tej konsumpcji. 

#32 Share Zenus

Zenus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 18:33

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? koledzy obecnie posiadam areal 106 ha hoduje 130 sztuk bydła w planach jest druga obora i stąd moje pytanie na jaką ilość sztuk mógłbym postawić ten drugi budynek by utrzymać je wszystkie z tego arealu ?

#33 Share huliszek1990

huliszek1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 18:48

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? Nie przeznaczylbym calego arealu na hodowle Max 30-40%

#34 Share Zenus

Zenus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 19:04

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? kolego chodzi mi konkretnie ile mogę dorzucić do tych 130 krów w następnej doborze by spokojnie starczyło wszystkiego z tych hektarów
200 utrzymam ?

#35 Share LubieTosty

LubieTosty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 19 listopad 2016 - 19:11

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? ja powiem tak jak ci krowa zachoruje to lekarza wzywasz i musisz za lekarza zaplacic i za leki a jesli nie pomoze to misisz sprzedac a nikt ci krowy chorej nie kupi musisz miec jedzenie dla krow czyli kiszonke sianokiszonke slome maszyny a ceny mleka sa bardzo tanie wiec nie bierz sie za to bo swiatek piatek i niedziela wszystkie swieta chodzic do obory i nie ma zmiluj sie rano poludnie i wieczorem
i miedzy czasie jechac w pole

#36 Share Zenus

Zenus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 19:13

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? kolego ale siedzimy już z tym z ojcem 13 lat i ciągle się rozwijamy nikt nie myśli likwidacji zapytałem tylko na ile sztuk postawić tą drugą obore by te krowy + te 130 na spokojnie razem utrzymać z tych 106 ha ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 21 listopad 2016 - 22:32

Hodowla dużego stada, czy opłacalna ? http://www.agrofoto....dpost&p=1932703 A w tym temacie jakiś koleś ma 106 ha i 130 sztuk bydła. Przypadek? Nie sądzę.

Edytowany przez donweter1989, 21 listopad 2016 - 22:35.