Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z turem i podnośnikiem

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemo8126

przemo8126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:10

Witam.

Przejrzałem większość materiału o hydraulice i nie znalazłem podobnego problemu.

Otóż podczas pracy z turem (podłączonym pod gniazdo wywrotu) i balastem na podnośniku żeby podnieść większy ciężar muszę delikatnie popuścić balast, wtedy mogę podnieść tura, lub trzymając gałki dwiema rękoma trzymam tura bez przerwy na podnoszeniu a drugą ręką delikatnie popuszczam balast, przy takiej kombinacji podnosi prawie wszystko, w przeciwnym razie podnosi bardzo wolno lub wcale, jest to niewygodne i wkurzające. podczas pracy bez balastu z opuszczonymi ramionami tur działa bez problemu. Chyba że dźwignie od podnośnika opuszczę zbyt nisko, wtedy tur nawet nie reaguje.

Pierwszy problem wskazywał by na niskie ciśnienie, ale drugi bardziej na mechanizm sterujący w plecaku i nie bardzo wiem co dalej z tym robić.

Spotkał się może ktoś z podobnymi objawami ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z turem i podnośnikiem Dzisiaj, 01:43
  •  

#2 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:21

Powieś balast na łańcuchach to rozwiąże twój problem. 

Inaczej musisz się wykosztować rozebrać podnośnik wymienić uszczelniacze na tłoku a jak to nie pomoże zachodzi potrzeba wymiany rozdzielacza na nowy. Takie zachowanie podnośnika jest zupełnie normalne bo jako pierwszy w kolejności jest obwód wewnętrzny i skoro w wyniku nieszczelności balast opata mechanizm stara sie go utrzymać w zadanej wysokości.

#3 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:22

mam podobny problem;/ albo oddam rozdzielacz do regeneralcji albo kupie joystik i przerobię całą hydraulikę:) ofc ja mam taki problem przy c360;p

#4 Share przemo8126

przemo8126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 00:26

Czy wymiana oringów w rozdzielaczu nie pomoże ?  A co z zaworami, tym w plecaku i bezpieczeństwa przy pompie

Podnośnik opada, z balastem, siewnikiem, czy inną maszyną, ale nie to jest problemem, chodzi o to że Ja go celowo muszę delikatnie popuścić w dół, żeby (tak mi się wydaje, dać ciśnienie na tura. Kiedy ponownie nabiorę ziemi lub obornika ponownie muszę popuścić balast żeby podnieść tura.

#5 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 17:47

No to normalne jak napisałem podnośnik w ciągniku automatycznie stara się utrzymać zadaną wysokość balastu a że balast cały czas opada to rozdzielacz cały czas dopompowuje olej do cylindra podnośnika. W momencie jak trochę opuścisz balast rozdzielacz w tej chwili przestaje podawać olej na układ wewnętrzny i wtedy masz pełny przepływ i ciśnienie na hydraulikę zewnętrzną.

Jedyny pewny sposób to powiesić balast na łańcuchu bo nawet jak naprawisz to ten balast i tak będzie działał z dużą siłą na tuz a on będzie opadał. Tym bardziej im cięższy balast i bardziej rozgrzany olej w podnośniku przy pracy turem

Ja osobiście nie wierzę w regenerację rozdzielacza ani wymianę oringów  tam są uszczelnienia metal metal i jakakolwiek regeneracja wiąże się z polerowaniem zużytych elementów i dawanie nadwymiarów. Z mego doświadczenia to szkoda kasy na takie zabiegi wstawiamy nowy i spokój. 

Edytowany przez leszekd, 28 styczeń 2015 - 17:50.

#6 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:59

osobiście zastanawiam się nad wyprowadzeniem bezpośrednim przewodu hydraulicznego z pompy na dzielnik strumienia ewentualnie zawór trójdrożny i podpięcie joystika na podnośnik i stary rozdzielacz został by na dura:) na pewno wydajność by wzrosła przy operowaniu turem:) to tylko tyle że nie utrzymywał  by podnośnik zadanej wysokości;/ a kwestie ciężkich maszyn i dołków można rozwiązać akumulatorem gazowym:) 

#7 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:00

U mnie jest tak, żeby ruszył podnośnik to trzeba drgnąć dźwignię "na wywrot" i tak za każdym razem. Mało używam podnośnik więc jakoś nie mogę się zabrać za naprawę tym bardziej, że nie mam pojęcia co jest za przyczyna.

Zrobiło się tak po powrocie od mechanika, który miał wymienić uszczelniacze bo podnośnik opuszczał. Wszystko inne było git. Od tego momentu już nie opuszcza ale żeby podnieść to najpierw trzeba poruszyć dźwignie od złaczy zewnętrznych. Od zawsze robiłem naprawy sam i było ok. Teraz nie miałem czasu a zaprowadziłem "fachowcowi" a on każe mi nowy rozdzielacz kupić. Nie chce mi się wierzyć że przyczyną takiego stanu jest rozdzielacz ale może jestem w błedzie.

Jakby ktoś doradził bede wdzieczny.

Pozdrawiam

#8 Share toodziala

toodziala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:06

Może problem leży po stronie zbyt niskiego stanu oleju

#9 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:31

stan oleju jest odpowiedni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share przemo8126

przemo8126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:37

Rozdzielacz nie pada z dnia na dzień, więc zamiast sugerować Ci zmianę rozdzielacza powinien poprawić swoją robotę.

Mechanizm od złączy nie łączy się w żaden sposób z mechanizmem podnoszenia ramion i nie ma możliwości aby to źle złożyć, po prostu coś wtedy nie będzie pasować. Dźwignia od złączy przechodzi za pomocą ośki przez rurkę na której jest sterowanie podnośnikiem, na końcu tej ośki zamontowany jest suwak rozdzielacza odpowiedzialny za złącza hyd. zew.

Zdejmij podnośnik, zobacz jak to wygląda czy mechanizmy o siebie nie haczą, bo kto wie co mechanik tam wymyślił, jak będzie ok to zmień oringi w rozdzielaczu. Ja już skończyłem naprawę podnośnika łącznie z rozdzielaczem. Oringi były twarde że się rozrywały przy wyciąganiu, nie wystawały poza tłoczki tak jakby się skurczyły i były w nie powciskane opiłki, pierścień na tłoku w ogóle już nie był sprężysty a uszczelniaczy można powiedzieć ze już nie było praktycznie jakieś resztki, taki bałagan po około 15 latach.

Zestaw naprawczy rozdz. kosztuje około 5 zł są w nim wszystkie oringi i podkładki które samemu można wymienić, a zazwyczaj się słyszy "rozdzielacz do wymiany, albo regeneracji) tylko na czym innym polega regeneracja z którą płacimy połowę ceny nowego rozdzielacza, jeśli mamy 2 suwaki i 3 tuleje, każde z nich kosztuje około 100 zł jak nie więcej, a gdzie tu robocizna ?

#11 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 08 luty 2015 - 08:32

koledzy a powiedzcie mi w czym może być problem sprawa wygląda tak że przy turze czy to jest chwytak do bel czy krokodyl jest problem z 3-sekcja tzn w pewnych momentach różnie to jest na różnej wysokości 3 sekcja po prostu nie działa wciskam guzik i zamiast otwierania bądź zamykania się chwytaka pochyla się on w dół bądź w górę ale się nie otwiera(zamyka) pomoże ktoś???

Edytowany przez newhollandt5070, 11 luty 2015 - 20:52.

#12 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:58

masz rację przemo8126. Zrobię jak mówisz. Miałem już wyciągnięty podnośnik bo myślałem, że facet przy demontażu pogioł dźwigienki ale raczej były ok. więc spróbuję jeszcze wymienić oringi. W końcu jakaś przyczyna musi być, bo wymiana uszczelek na tłoku w żaden sposób nie mogła wpłynąć na taką usterkę.

#13 Share przemo8126

przemo8126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 luty 2015 - 12:38

Mi to wygląda na to jakby któryś tłoczek czy zaworek się zacinał, będziesz miał wyciągnięty podnośnik to sprawdź też czy suwaki gładko chodzą w rozdzielaczu i czy dźwignia 

0050582110 nie ma luzów na ośce, być może dźwignia wraca a suwak się przycina. W moim przypadku poluzowała się ta dźwignia i gałka miała dużo większy zakres ruchu.

Nie dał bym sobie ręki uciąć że mam racje, ale tracisz tylko trochę czasu i kilka zł.

#14 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 luty 2015 - 19:40

miałem chęć rozebrać rozdzielacz jak pokrywa była zdjęta ale trochę mało czasu miałem i trochę... się bałem czy złoże, tyle tam tych pierdół :)

#15 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 luty 2015 - 20:53

koledzy a powiedzcie mi w czym może być problem sprawa wygląda tak że przy turze czy to jest chwytak do bel czy krokodyl jest problem z 3-sekcja tzn w pewnych momentach różnie to jest na różnej wysokości 3 sekcja po prostu nie działa wciskam guzik i zamiast otwierania bądź zamykania się chwytaka pochyla się on w dół bądź w górę ale się nie otwiera(zamyka) pomoże ktoś???

#16 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 11 luty 2015 - 23:15

przede wszystkim sprawdź, czy prąd dochodzi di elektrozaworów.

#17 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:08

tak dochodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:42

To znaczy, ze coś siedzi w samych elektrozaworach. albo cewki sterujące, albo zawory się pozacinały, ale prędzej cewki. Możesz postukać młotkiem po blokach zaworów i posłuchaj, czy cewki brzęczą jak się wciśnie guzik.Jak zaczną działać po postukaniu, to trzeba przeczyścić zawory, bo się zacinają, a jak cewki nie działają, to do wymiany.