Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 3125 walek ataku

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Szarmancki

Szarmancki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:31

mf 3125 walek ataku

Witam mam do wymiany wał ataku w mf 3125 trudno to rozebrac  ile robocizna kosztuje u dobrego mechanika ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3125 walek ataku Dzisiaj, 09:41
  •  

#2 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:12

mf 3125 walek ataku

Rozebrać to i sam rozbierzesz :) Jest roboty sporo ale samemu to zrobisz. Wałek albo zregenerować albo nowy :)

Musisz zdemontowac wałek od napędu i obudowę jego, odkręcić nakrętki na tym wałku ataku, pod lewarować go delikatnie potem odkręcić z przodu tą podstawę przedniego mostu i powinno wyjść no i przewody od wpomagania oczywiście odkręć i od blokady ;) Jak już odjedziesz to musisz odkręcić ten dekiel w którym siedzi wałek , zeby go wyjąć trzeba pół osie po wyciagać po trochu czyli i boki musisz poodkręcac i powykręcac łożyska bo je sie chyba ściąga na wykręcanie o ile pamiętam . Potem wyciagasz półosie bez rozpinania drążka od kierowania ( tego z siłownikiem ) i wyjmujesz atak dalej to już będziesz widział jak to rozebrać ;) 2 śróby chyba na klucz 24 odkręcisz i powinno wyjść. Jeśli czegoś nie wpomniałem przepraszam dawno tego nie przerabiałem :)

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#3 Share Danielkoltun

Danielkoltun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 21:23

mf 3125 walek ataku

Witam . Też będę ten temat przerabiał , u mnie zostały zęby na samym końcu  na odcinku 1cm  od nakrętki . Mam dylemat bo mój ciągnik to 3670 , rozmiar przedniej gumy 16,9 r30 a znajomy ma na części 3655 miał mniejsze koła z przodu , nie znam rozmiaru. Mogę kupić wałek atakujący tylko ciekawe czy się nada bo są  różne wersje liczby frezów  np: 11x45, 8x38, 8x39, 9x44 i chyba jak w 3125 10x39. Ja jeszcze Przerobię  te dwie frezowane tuleje czyli wywiercę jeszcze jedną dziurę na środku tulei i nagwintuję na gwint kalamit-ki żeby smarować połączenie frezowane , zmniejszy to delikatnie zużycie tego połączenia . Mam takie podobne rozwiązanie w sieczkarni , napęd od skrzyni zwolnic przez wał z tulejami frezowanymi coś podobnego jak w Bizonie BS . A co do wałka atakującego to regeneracja .   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 09 marzec 2015 - 21:38

mf 3125 walek ataku

http://www.agrofoto....napedu-mf-3065/ tu poczytaj podałem namiar gdzie regenerowałem a opcję tulejek można śmiało zastąpić przegubem z wału kardana i wtedy jest git, a tulei na osi nie masz wyrobionych przypadkiem

#5 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 20:58

mf 3125 walek ataku

mogę ci to naprawić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Danielkoltun

Danielkoltun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 17:17

mf 3125 walek ataku

Dawno mnie nie było ,  na razie wyjąłem wał napędowy i tak śmigam bo i tak daje sobie rady. Wezmę się za ten napęd po robotach polowych ( Burak , Kukurydza) . Ale jeszcze będę miał jeden duży wydatek bo opony przednie mają 90% a tylne 15% . Mam używki 60 % Kleberga 20.8 R42 tylko że się okazało są popękane od środka na wytłoczeniach protektora ( dużo łatania ) więc muszę nowe zakupić bo tolerancja wynosi ( o ile się nie mylę ) 30%  zużycia bieżnika . Muszę też go trochę odmalować przy okazji  :P .