Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf 3080 prędkość jazdy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 891511

891511

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:22

Mf 3080 prędkość jazdy

Witam posiadam mfa 3080 z 87-88 roku nie pamiętam dokładnie.Chciałbym się dowiedzieć dlaczego on jedzie tylko 30 km/h a jak sobie patrze na aukcjach i te roczniki mają 40 km/h napisane i autorzy tych aukcji też tak piszą.Coś czytałem, że mogę mieć coś z tym wzmacniaczem.Ogólnie to pisali, że on się znajduje tu w tych 3 guzikach 4x4 blokada mostów i powinien być jeszcze ten przycisk a ja to mam zaślepione.Chciałbym się spytać czy idzie go odblokować do tych 40 km .I jeszcze jedno moje pytanko czy one oryginalnie miały tu kolo biegów guzik do przełączania zółw zająć. W załaczniku zaznaczyłem mniej więcej gdzie się to znajduje.

Załączone miniaturki

• 187091757_8_644x461_massey-ferguson-3070-nie-case-renault-zetor-3080-3065-3060-690-_rev001.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 3080 prędkość jazdy Dzisiaj, 15:25
  •  

#2 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:23

Mf 3080 prędkość jazdy

Obawiam sie że masz wersję bez wzmacniacza bo nie każdy go miał ;) Możesz mieć skrzynię 16x16 bez wzmacniacza ( jeśli sie mylę przepraszam ale 32x 32 mi nie pasuje bez wzmacniacza )  W każdym razie jeżeli go nie było to nic nie da sie zrobić ;)  A przełączanie żółw/ zając masz w dźwigni zmiany biegów ( 1234) jak pociagniesz na "luzie" w lewą stronę na max i powinna kontrolka od żółwia czy zajaca zmienic ie na przeciwną :) Jeśli masz przełacznik typu " on off" ( dwie pozycje) no to coś było przerabiane :) nie sugeruj sie tylko aukcjami bo one naprawde wychodziły w różnych wersjach ;)

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#3 Share waldac

waldac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:25

Mf 3080 prędkość jazdy

ciagnk pewnie z Francji, ma pgraniczenie prędkosci

trzba wymienic dwa kola zębate w przekładni -skrzyni biegów

koszt dosć znaczy - pytanie czy warto sie spieszyć z jazdą za tyle kasiory :)

#4 Share 891511

891511

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 23:24

Mf 3080 prędkość jazdy Mam znajomego elektryka i mogę mu zlecić zadanie naprawy tego przełączania żółw /zająć żeby się tylko pociągało wajchę i samo by się to przełączało czy takie coś jest możliwe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 23:39

Mf 3080 prędkość jazdy

Takie coś jest na fakcie, tylko tym steruje centralka (komputer), pociągnięciem dzwigni dajesz impuls i centralka przerzuca. Jak centralka nawali to można przerobić na zwykły przełącznik i sobie włączać i wyłączać żółwia/zająca, chodzi tylko o to żeby raz był prąd a raz nie na elektrozaworze.

#6 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:05

Mf 3080 prędkość jazdy

I trzeba uważać żeby nie przełączyć w czasie jazdy bo centralka to uniemożliwia a przy takim kombinowanym przełaczniku dochodzi to ryzyko, można skrzynię "poprawic" takim przełączeniem w czasie jazdy ;)

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#7 Share fubus84

fubus84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:29

Mf 3080 prędkość jazdy

Z tym przerobieniem na 40 km/h to jest trochę roboty. Musiałbyś zadzwonić do Korbanków tylko nie na centralę tylko na jakiegoś ich regionalnego przedstawiciela, to może Ci powie jak to wygląda. Ja jestem z małopolski i tu się kontaktowałem z serwisem (rozkręciła mi się skrzynia na "słynnej" zakrętce) Kierownik konkretnie wyjaśnił co mogło się stać i ile może kosztować,  mechanicy na miejscu konkretni i znający się na rzeczy. Robią konkretnia jak sztuka nakazuje, bez żanej "maniany" . Ja w zeszłym roku widziałem cały ten mechanizm dokładnie, tyle że ja mam ze wzmacniaczem (półbiegiem). W tym przypadku nic nie kupujesz tylko rozbierasz mechanizm i zamieniasz koła miejscami (3 satelity, koło główne i jeszcze jakiś wałek z 2 zębatkami się obraca) ewentualnie łożyska igiełkowe do wymiany. Roboty trochę jest bo musisz rozpołowić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share 891511

891511

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 18:14

Mf 3080 prędkość jazdy

Nie no z tym 40 km/h to ja nic nie będę robił bo ja nie jeżdżę i mi to zbytnio nie jest potrzebne po prostu sam do swojej ciekawości spytałem.Dzięki panowie za pomoc jedynie co będę się starał tą centralkę zółw/zając naprawić :P A jak już tego wzmacniacza nie ma to może dobrze miej rzeczy które się mogą zepsuć.Myślę, że temat do zamknięcia :D