Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont silnika w 9540

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 15:46

Remont silnika w 9540

Witam, kiedyś gdzieś wyczytałem że jest kilka wersji zestawów naprawczych do tego silnika, mianowicie kilka firm je produkowało. Jak to jest w rzeczywistości?? Na opakowaniach jest oznaczenie original albo PDC original, które lepiej kupić?? Różnica w cenie to u okolicznych sprzedawców którzy twierdzą że mają wszystko prosto z Czech to ~390zł brutto a w zetor polska 400zł netto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont silnika w 9540 Dzisiaj, 09:15
  •  

#2 Share erniak147

erniak147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:01

Remont silnika w 9540

Ja do swojego części kupowałem u Zetora także moim zdaniem były pewniejsze :P

#3 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:40

Remont silnika w 9540 Mi tłumaczono to tak: zestaw z tym pierwszym oznaczeniem czy tez z tym drugim, oba zestawy sa produkowane w czechach, rôznica w oznaczeniach wynika ponoc z tego ze jedne ida prosto do sklepow z czech a drugie ida najpierw do polskiego zetora i z tamtad dopiero na inne polskie sklepy, jak kupowałem nie zwruciłem na to uwagi dopiero przy zakladaniu sie okazalo ze jeden tlok nie ma oznaczenia loga zetora i to chyba byl ten z oznaczenie pdc w obecnej chwili sa zalozone tak jak kupilem, ciagnik przerobil juz okolo 600 mtg. Narazie nic nieporzadanego sie nie dzieje a remont bylo jakos w sierpniu/wrzesniu

#4 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 10:01

Remont silnika w 9540

Wyczytałem że firma w kaliszu która nazywa się TZM sprzedaje oryginalne zestawy naprawcze takie same jak były ładowane przy montażu tych ciągników zestawy są czeskie, na słowackich sworzniach i pierścieniach Buzuluku

#5 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 15:03

Remont silnika w 9540

jeśli chodzi o zestawy sprzedawane pod logiem " Genuine Parts "  , to nie tylko oni je mają .

Wstawiałem te niby oryginały ( PDC Zetor Oryginal ) i nie jestem z nich zadowolony jeśli chodzi o pracę silnika , także to na pewno nie jest to samo co montują w fabryce !!

Edytowany przez DarekD, 29 styczeń 2015 - 15:14.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 17:01

Remont silnika w 9540

Czyli najlepszym wyjściem będą te z TZM'u. Koledzy a jaki olej proponujecie do silnika i skrzyni biegów ??

#7 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:08

Remont silnika w 9540

czy najlepszym nie potwierdzę ,ale skoro pochodzą z czeskiej firmy Promot i niby szły na pierwszy montaż to można zaryzykować.

Tak w ogóle to zadzwoń do firmy Agrozeto w Kaliszu , szefem jest pan Tomasz Kałużny (kiedyś pracował w Agromie Kalisz ) ,wie bardzo dużo o częściach do Zetorów ,więc może potwierdzićarrow-10x10.png autentyczność tych zestawów, bo wszystko dobrze ,pięknie dopóki nie kupisz a później w razie czego  martw się sam.
 Do silnika wystarczy Turdus(15W40 ) ,nie wytrąca osadów i dość dobre właściwości myjące . Do skrzyni to tylko coś  o gęstości Hipolu (np 80W)  ,żadnych typu 15W40, bo zabrania tego instrukcja napraw !!

Edytowany przez DarekD, 29 styczeń 2015 - 20:21.

nowy

#8 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 22:02

Remont silnika w 9540

Z tego co się dowiedziałem to zestaw z TZM'u składa się z:

Tuleja => Promot

Tłok => Promot

Pierścienie => Buzuluk

Sworzeń => Słowacki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 02 maj 2016 - 21:15

Remont silnika w 9540 Witam czy w tym modelu aby zdemontować misę oleju trzeba odjeżdżać trochę przodem?