marco990

Uprawa nieużytków a stworzenie sztucznych warunków do uzyskania płatności

Polecane posty

adaammek    24

kolego rolniku   po pierwsze w zadnym razie nie wycofuj wniosku  to co radzi ci freetaxi po drugie jezeli ty skosiłes to  dopłata ci sie nalezy jak psu buda  przeczytałem twoje posty  i byc może do arimr ktos zyczliwy poinformował arimr ze zabardzo sie wzbogacisz  arimr  ma obowiazek wypłacenia ci dopłat za grunty które skosiłes nie wazne jest stan własnosci  tylko uzytkowanie  jezeli n te działki  nik inny nie złozył o dopłaty  nie prawa jest  co arimr ci wciska ze to standardowa procedura  napewno nie  idz do arimr tanowczo potwierdz ze ty skosiłes te grunty powołaj sie na ustawe o  o płatnosciach w ramach  sytemu płatnosci  obszarowych  moim zdaniem jeste na pozycji wygranej  jak masz pytania pisz odpowiem  czy o duą powierzchnie chodzi ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Mnie chodziło o to co bedzie mówił a nie o to co widac

 

A w lecie to sobie moze lezec na pokosach

 

Właśnie że nie bo według prawa musisz zebrać do 2 tygodni

kolego rolniku   po pierwsze w zadnym razie nie wycofuj wniosku  to co radzi ci freetaxi po drugie jezeli ty skosiłes to  dopłata ci sie nalezy jak psu buda  przeczytałem twoje posty  i byc może do arimr ktos zyczliwy poinformował arimr ze zabardzo sie wzbogacisz  arimr  ma obowiazek wypłacenia ci dopłat za grunty które skosiłes nie wazne jest stan własnosci  tylko uzytkowanie  jezeli n te działki  nik inny nie złozył o dopłaty  nie prawa jest  co arimr ci wciska ze to standardowa procedura  napewno nie  idz do arimr tanowczo potwierdz ze ty skosiłes te grunty powołaj sie na ustawe o  o płatnosciach w ramach  sytemu płatnosci  obszarowych  moim zdaniem jeste na pozycji wygranej  jak masz pytania pisz odpowiem  czy o duą powierzchnie chodzi ?

 

Pod warunkiem że to faktycznie jest w dobrej kulturze rolnej, ja skosiłem jedna  działke w czerwcu i miałem kontrol w grudniu i niestety nie dostane płatności bo trawa tak odbiła że stwierdzili brak koszenie

 


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco990    0

Na tej stronie: http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/Platnosci-bezposrednie/Normy-i-Wymogi-Wzajemnej-Zgodnosci-cross-compliance/Dobra-kultura-rolna-minimalne-normy

W pkt 2:

"2. Uznaje się, że grunt rolny był ugorowany, jeżeli grunt ten podlegał co najmniej raz w roku, w terminie do dnia 31 lipca koszeniu, lub innym zabiegom uprawowym zapobiegającym występowaniu i rozprzestrzenianiu się chwastów;"

Nie ma mowy o tym by po koszeniu trzeba było zbierać. Ja nie zbierałem tylko poszatkowałem. Myślę, że to nawet plus dla środowiska.

Można więc szatkować czy trzeba zbierać?

 

 

Dziękuję adaammek za odpowiedź.

Chodzi o 15ha. Normalnie coś takiego da się skosić za 2200zł, ale to były takie krzaczory, że sprzęt ciężki musiałem załatwić i się jeszcze psuł więc finalnie za samo skoszenie z naprawami wyszło ponad 10k :/ Interesu więc nie zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś tam Ci na piwo zostanie. Informuj co ustalisz w Agencji. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jak najbardziej ze można  kosiarka bijakowa zszadkowac jezeli grunt był ugorem  to jaki był cel zbierania   poprawiłes zyznosc  i strukture gleby sam bym tak zrobił   nie odpuszczaj i walcz o dopłate


 chodzi o to  zebys w 2015 wystapił o dopłate a jezeli bedą chetni przygotowane pole pod dopłaty ci wyrwac to znaczy ze to ci zyczliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

powiniene  złozyc do arimr oswiadczenie podpisane przez swiadków  ze kosiłes

 

To jest działka 0,40ha i dla świetego spokoju sobie odpusciłem


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

To jest działka 0,40ha i dla świetego spokoju sobie odpusciłem

 

czy miałes jakies zmniejszenie i czy tylko do tej łaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jrżeliu sie ugoruje to nie trzeba zbierać to racja

ale ugorowac można pole w dobrej kulturze uprawiane najdalej 5 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Kontrol miałem prawie na wszystkich nowych działkach i na każdej był problem ale udało się wyjaśnić tylko jednej sie nie udało, głównym problemem było kilka małych drzewek

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco990    0

 

ale ugorowac można pole w dobrej kulturze uprawiane najdalej 5 lat temu

 

Gdzie to jest napisane?

Ktoś może to potwierdzić?

To co skosiłem wyglądało jakby było 10-15 lat nieuprawiane. Jak im tak napiszę to się sam wkopię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

na 1 ha moze byc do 50 dzew  i jezeli nie utrudniaja ci  prowadzenia  uprawy  nie maja znaczenia przy wydaniu decyzi ewidentnie widac ze to celowe próby nie uznac gruntów do płatnosci  pamietaj 50 dzew moze byc tak jest w ustawie


  nie mów ze 15 lat było nieuzytkiem bo sie wkrecisz pole mów ze  było   nieuprawiane od kilku lat (-3,4 lata


 zgodnie z obowiazujacymi praktykami rolniczymi grunt nie powinien byc długo ugorowany 

 jezeli chodzi o dopłaty to nie ma to znaczenia  uznaje sie ze grunt był w dobrej  kulturze rolnej jezeli był skoszony do 31 lipca jak dobrze pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ale czy to ma znaczenie od kiedy nie było użytkowane??

Z tymi 50 drzewkami to jestes pewien?

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

No właśnie przecież w 2014 grunty z kodem DR10 można było zgłaszać do dopłat 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

tak ustaw mówi  50 dzew 

  płatnosci do gruntów  od 2004  był zapis ze grunty nie utrzymywane w dobrej kulturze rolne w  2003  nie pamietam miesiaca to płatnosc nie przysługiwała  chodziło  o  ilosci referencyje wynegocjowane dla polski ale od 2014 mozna podawac grunty które  w 2003 były nie uzytkowane  dostepny był wtedy wykaz działek wykluczonych z doprat DR10 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

http://www.cie.gov.pl/www/quest.nsf/DocByWykazZmian/BDA4E67C3B28F2E2C1256E860027D604?open

 

by otrzymać płatność z tytułu odłogowania, rolnik powinien spełnić określone wymagania. Pojęcie “odłóg” w UE oznacza czasowe wyłączenie gruntów ornych, produkcyjnych z uprawy. Nie można więc jako odłogu traktować ziemi dotychczas nie uprawianej.

 

to z tego linku

 

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 nie zgadzam sie zajrzałe do   ustawy na 2014 do wszystkich gruntów rolnych  na których jest prowadzona działalnosc rolnicz  dopłata sie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,co innego odłóg, a ugór, ziemia jako ugór tgz.czarny czyli prowadzone zabiegi na nim w celu utrzymania go w dobrej kulturze rolnej, lecz nie jest prowadzona uprawa ,czasowo wyłączone z pod produkcji upraw, a odłóg, to znaczy że nie jest nic na nim robione, żadne zabiegi i nie jest utrzymywane w dobrej kulturze i już jest to odłogowanie i do odłogów z tego co mi wiadomo żadnych dopłat jak do tej pory nie było,a właśnie autor tematu przekształcił odłóg w ugór, ja kiedyś miałem część ziemi jako ugór czarny były kontrole i nikt się nie czepiał i tylko te pola były z talerzowane ,a mówili mi że wystarczy aby było nawet tylko wykoszone aby nie rosły chwasty i też jest ok :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

gdzie jest napisane że to co zasiane albo skoszoną łąkę trzeba zebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Tak tak trzeba zebrać jako dobrostan dla zwierząt i jest napisane tylko trzeba dokładnie czytać i rozumieć dyrektywy i rozporządzenia i  to co przysyłają   :huh: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj