marco990

Uprawa nieużytków a stworzenie sztucznych warunków do uzyskania płatności

Polecane posty

freetaxi    947

No tak ale to i tak nie zmienia postaci sprawy skoro ARiMR chce od niego dokumenty potwierdzające stan posiadania. Tak sobie myślę, że przyjmując, że ktoś doniósł na niego to musiał posiadać wiedzę na temat tego, że on nie ma żadnej umowy dzierżawy na te działki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja tydzien temu dostałem decyzje że do ponad 2ha nie dostane dopłat bo rosna drzewa i trawa jest nie wykoszona a faktycznie jest inaczej ale odwołałem sie od tego i ma być kontrola na polu,  kolego  @marco990 te twoje drzewka które przejechałeś to są tam dalej??


No tak ale to i tak nie zmienia postaci sprawy skoro ARiMR chce od niego dokumenty potwierdzające stan posiadania. Tak sobie myślę, że przyjmując, że ktoś doniósł na niego to musiał posiadać wiedzę na temat tego, że on nie ma żadnej umowy dzierżawy na te działki. 

 

Według mnie ARIMIR nie ma prawa do żądania takich dokumentów


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A dlaczego nie? A jeśli wszedłby na Twoje pole bez Twojej wiedzy a Ty byś to zgłosił to zapewne poproszą o tytuł prawny do działek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ale raczej nie ARIMIR   miałem juz z nimi kilka problemów i nigdy nie chcieli żadnej umowy wręcz przeciwnie jak wpisałem działke bez wiedzy właściciela i on też ją wpisał to namawiali mnie bym nie rezygnował z dopłat bo należą się temu co uprawia!


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego problemy z ARiMR to ja mam już 10 lat swojej pracy zawodowej. Gdybym Ci parę ciekawych tematów omówił z doświadczenia moich klientów to byś osiwiał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

No tak ale to i tak nie zmienia postaci sprawy skoro ARiMR chce od niego dokumenty potwierdzające stan posiadania. Tak sobie myślę, że przyjmując, że ktoś doniósł na niego to musiał posiadać wiedzę na temat tego, że on nie ma żadnej umowy dzierżawy na te działki. 

No ale dobrze wiemy że żadnych takich dokumentów nie trzeba dopóki jeden zgłasza daną działkę do dopłat .

Tu pewnie chodzi o to że działki nie były zgłaszane do dopłat i agencja nie dysponuje wypisem z rejestru  albo ma wykaz że to są nieużytki i brak jest powierzchni kwalifikowanej do dopłaty według agencji - no ale to wiadomo można wyprostować i zweryfikować przy dobrym uzasadnieniu .

 

Ciekawy jestem co konkretnie autor podał we wniosku i skąd miał nr działek i powierzchnie tych działek bo to też może się nie zgadzać .    

Tu wiadomo mapy  geoportalu są dostępne i można sobie skorzystać z pomiaru i nr działek ale trzeba jeszcze wiedzieć co jest w terenie .

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Kolego problemy z ARiMR to ja mam już 10 lat swojej pracy zawodowej. Gdybym Ci parę ciekawych tematów omówił z doświadczenia moich klientów to byś osiwiał. 

 

Nie mówię  że nie  ale jak jesteś z tym na co dzień to czemu nie powiesz o co im chodzi?

 

@Marko   nr działek możesz mieć np z geoportalu trzeba tylko zdobyć faktyczną wielkość i tyle a oni już robią resztę czyli ustalają PEG

 

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Są wypisy z rejestru gruntów, geoportal do zweryfikowania położenia działki. Jak ktoś zna nazwisko właściciela i trafi na normalnego urzędnika to nie powinien mieć problemów z ustaleniem powierzchni ewidencyjnej w Starostwie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ksiegi wieczyste sa ogólnie dostepne

A kolega to jeszcze bedzie pewnie miał na głowie proku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Nie mówię  że nie  ale jak jesteś z tym na co dzień to czemu nie powiesz o co im chodzi?

 

@Marko   nr działek możesz mieć np z geoportalu trzeba tylko zdobyć faktyczną wielkość i tyle a oni już robią resztę czyli ustalają PEG

 

 

I pewnie o ten magiczny PEG chodzi , oni mają pewnie nieużytek i powierzchnia się nie kwalifikuje albo są rozbieżności .

Działki podane pierwszy raz i dlatego wzywają do  wyjaśnienia , tu rozmowa z prowadzącym sprawę wyjaśni o co chodzi . 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie straszcie go. W razie czego niech wycofuje wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ksiegi wieczyste sa ogólnie dostepne

A kolega to jeszcze bedzie pewnie miał na głowie proku...

 

Koledze chyba sie cos pomyliło od kiedy każdy może zobaczyś księge jaka mu sie podoba???


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco990    0

 

Tu pewnie chodzi o to że działki nie były zgłaszane do dopłat i agencja nie dysponuje wypisem z rejestru  albo ma wykaz że to są nieużytki i brak jest powierzchni kwalifikowanej do dopłaty według agencji - no ale to wiadomo można wyprostować i zweryfikować przy dobrym uzasadnieniu .

 

Czy na nieużytki też są dopłaty?

 

 

 oni już robią resztę czyli ustalają PEG

 

Co to jest PEG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak znasz numer księgi wieczystej to nie ma problemu :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Peg jest to faktyczna wielkośc działki do której możesz dostac płatność

 

 

@freetaxi  a skąd ten numer moge mieć?

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powierzchnia PEG jest to maksymalny obszar kwalifikowany do płatności bezpośredniej na działce ewidencyjnej. Inaczej mówiąc jest to powierzchnia ewidencyjna działki pomniejszona o obszary nieuprawnione do płatności np. zadrzewienia, zakrzaczenia itp.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Takie działki były oznaczone jako wyłaczone i nie było dla nich PEG

A teraz to wszystko zależy od tego co widać na tych polach i jakie dokumety dostarczy do agęcji

numer dostanie w gminie bez problemu

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Czy na nieużytki też są dopłaty?

 

 

Co to jest PEG?

No niestety na nieużytki nie ale grunty ugorowane tak .

Napisz co podałeś do płatności   i na jakiej podstawie  wyliczyłeś powierzchnię to może będziemy bliżej .

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Proponuje poczekać jak kolega wróci z agencji i będziemy wszyscy wiedzieć dokładnie :unsure:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Tak ale musi wiedzieć że jeżeli skosił to musial to zebrac   aby dopłata sie nalezała  rozdrobnienie nie przejdzie

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Mylisz sie znam przypadek gdzie trawa była w pokosach i nic nie powiedzieli a rozdrobnionej trawy po paru tygodniach nie widać


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mnie chodziło o to co bedzie mówił a nie o to co widac

 

A w lecie to sobie moze lezec na pokosach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Dokładnie raczej to nie problem , bo nikt tego teraz nie sprawdzi .Chyba że naprawdę ktoś ostro donosi bo mu żal d--ę ściska .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj