Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 strasznie kopci

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:31

MTZ 82 strasznie kopci

Panowie a mam takie pytanie o wspomaganie. W zachodnich ciągnikach jest jedna duża pompa hydrauliczna do wszystkiego (podnośnik, wspomaganie itd) a w MTZ ciężko chodzi te wspomaganie i pytanie czy mozna orbitrol podłączyć do pompy od podnośnika? oczywiście szeregowo żeby nie dawała całego ciśnienia na orbitrol

Nie znam wszystkich ciągników ale jeszcze nie spotkałem żadnego z jedną dużą pompą

Zgoda są duże pompy ale podwójne oddzielnie podnośnik- jedna pompa a druga sprzęgła, wspomaganie

One są 2 ale na jednym wale tylko

A tak po prostu orbitrola nie doczepisz miałem problem z johnem orbitrolem siadł no i kupiłem nowy niby taki sam ale (mój błąd, on miał 2 pompy - jedna smarowanie skrzyni, sprzęgła a druga była od podnośnika i wspomagania) no i ten nowy nie działał poprawnie tzn kierowanie normalnie ale podnośnik działał tylko przy max skręconych kołach, inaczej w cale nie podnosił i co się okazało pomylili się bo orbitrol do tego typu musi mieć jeszcze wbudowane zawory.

Wywal kolumnę albo zostaw zawsze to zbiornik na olej i obciążnik wstaw siłownik i orbitrol a pompę zostaw tę co była od wspomagania najwyżej wymień na nową one dużo nie kosztują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 strasznie kopci Dzisiaj, 11:26
  •  

#22 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:55

MTZ 82 strasznie kopci

Według mnie to objawy jakie podałeś wskazują, że szukasz dziury w całym :)

heh chciałbym gdyby to była niewielka chmurka, a tak nie jest... wiem, że nawet nowe ciągniki potrafią nieco przydymić na czarno ale u mnie to jest zdecydowanie za dużo i to przez duże Z.

Co do pomp to różne rozwiązania są, w amerykańcach np Case często są pojedyncze pompy tłoczkowe, które zaopatrują wszystko, podnośnik, orbitrol, sprzęgła, blokady. Jest tam oczywiście jeszcze pompa od smarowania skrzyni ale to całkiem inna pompa-niskociśnieniowa ale o dużej wydajności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share damianluzak2

damianluzak2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 06 luty 2015 - 12:03

MTZ 82 strasznie kopci

No to chyba wymienie pompe o większej wydajności :) bez żadnego kombinowania :) Dzisiaj dzwoniłem do zakłądu gdzie oddałem pompe paliwa i głowice i się okazało że głowica jest pęknięta i wszystkie zawory nie trzymały. Kazali mi szukać nowej głowicy :) Czekam na pompe jeszcze bo czekają jeszcze na części do niej :) Co do silnika to zastanawiam się czy robć remont bo tuleje nie są aż tak mocno wytarte. mechanik mówi że spokojnie kilka lat moge pojeździć, a że nie bierze nic oleju to raczej nie robie remontu ;) Co do tych zachodnich ciągników to wiem że MF mają tylko jedną pompe hydrauliki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share damianluzak2

damianluzak2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 luty 2015 - 10:12

MTZ 82 strasznie kopci

Panowie jeszcze mam pytanie o tylny podnośnik. Mam problem że bardzo długo mi opuszcza. troche to meczy w polu z pługiem albo bronami bo musze opuszczać na docisku. Pod siedzeniem mam do ustawiania pokrętło ale nic to nie daje jak przekręcam.

Dodaj odpowiedź