mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Taurus83    889

ja  chyba też będe desykować bo siany 10-20 04. i jest mega zielony. w kiilku zacienionych miejscach przy lesie dopiero się kłosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ogólnie to im dłużej zielony to tym lepiej bo zbuduje większy plon, ale jak owies będzie stał za długo to boję się że będzie się osypywał. Także coś czuję że będzie palony równo z innymi zbożami czyli koło 15-20 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

U mnie też już owies (siew 18 marca) powoli robi się żółty (ale to tylko na górkach) a na dołkach gdzie więcej wilgoci to cała roślina od góry do dołu zielona, podejrzewam że nie obejdzie się bez desykacji.

Jeśli wiecha jest już ok to w czym przeszkadza zielona słoma??Sam nie raz kosiłem taki z zieloną słomą wyglądało to tak,że ściernisko wyglądało jak świeżo skoszona łąka ;) Słoma poleży na pokosie ze trzy dni i jest ok.W całej mojej tzw karierze nigdy owsa nie desykowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

soltys ja tez Wielkopolska okolice Konina owies wszedzie nie jest zolty ale ladnie go teraz bierze tak w ciagu tego tygodnia zrobil sie momentalnie zolty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

mój szacuje że nie szybciej niż po 25 lipca będzie-chyba,że będzie prażyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jeśli wiecha jest już ok to w czym przeszkadza zielona słoma??Sam nie raz kosiłem taki z zieloną słomą wyglądało to tak,że ściernisko wyglądało jak świeżo skoszona łąka ;) Słoma poleży na pokosie ze trzy dni i jest ok.W całej mojej tzw karierze nigdy owsa nie desykowałem

No ja raz już kosiłem owies z zieloną słomą i kombajn mi się zapychał także wolę go zdesykować, a w tym roku owies jest bardzo wysoki i bardzo gęsty także wolę nie ryzykować a i drugi argument to to że to jest pole nie dawno wzięte w dzierżawę i jest tam trochę perzu i chciałbym pozbyć się tego dziadostwa z pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

To normalne że owies Bingo ma 120-130cm wysokości? Właśnie taki mam, chcę go na rozsiewn na następny rok i zastanawiam się nad skracaniem go za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To chyba zależy od ilości wody. W mokrym roku lub zagłębieniach terenu wyrasta bardzo mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie owies w połowie suchy, wiechy niezwykle skromne, za późno przyszedł deszcz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

U mnie WLKP owies siany 10 marca pole ponad 3 ha wytrzymał suszę idealnie nie ma różnicy dołki górki ,a w oziminach susza  majowa początek czerwca już porobiła kotły i kłos mały ,potem już padało często ale już przyschniętym nie pomogło ,no a jak u was w magazynach jeszcze zboże jest ,bo ja mam sporo telefonów od tych co mają jeszcze zboże owies mieszankę i szukają kupców ,sprzedać idzie tylko czyste żyto ,pszenżyto ,pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

Ja mam owies Zje ty (bingo),jak mi go niepołoży to coś zarobię ,i musiałem prykać od grzyba tyle wilgoci 100kgN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

U mnie WLKP owies siany 10 marca pole ponad 3 ha wytrzymał suszę idealnie nie ma różnicy dołki górki ,a w oziminach susza  majowa początek czerwca już porobiła kotły i kłos mały ,potem już padało często ale już przyschniętym nie pomogło ,no a jak u was w magazynach jeszcze zboże jest ,bo ja mam sporo telefonów od tych co mają jeszcze zboże owies mieszankę i szukają kupców ,sprzedać idzie tylko czyste żyto ,pszenżyto ,pszenicę

Zboża na strychu jeszcze ze 20 ton-owies żyto i pszenżyto, jutro mam w planie załadować dwie przyczepy(ok 11 t)a reszta zostaje na paszę-w końcu trzeba wszystko wypryskać co by niespodzianki nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Zboża na strychu jeszcze ze 20 ton-owies żyto i pszenżyto, jutro mam w planie załadować dwie przyczepy(ok 11 t)a reszta zostaje na paszę-w końcu trzeba wszystko wypryskać co by niespodzianki nie było 

 

Nie było kupców? Czy trzymałeś dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Nie było kupców? Czy trzymałeś dla siebie?

u mnie ze sprzedażą problemów niema trzymałem na pasze-zawsze staram się sporo zostawiać i przed samymi robie jeszcze raz rozliczenie ile musi mi zostać tak do listopada/grudnia, zawsze staram się przy śrutowaniu mieszać stare z nowym ale dopiero pod koniec września a tak to tylko stare 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pszenżyto żółta słoma już dobry tydzień i może kosa ,owies ciemna zieleń i chyba normalna pora pod kosę koniec lipca ,kolega hodowca za tydzień pod kosę planuje szybko dojrzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Marian zobaczymy jak bedzie z plonem siany 7 marca wyglada dosc ladnie :) Dam znac i wrzuce zdjecia do galerii na dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie mój owies jest jeszcze prawie w 100% zielony i po ostatniej burzy się położył :( i tu moje pytanie czy ten owies co leży asymiluje jeszcze plon? Czy można już spisać go na straty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego wyżej jak tak teraz pada u ciebie jak u mnie to jak pisałeś już pokładał się kilka dni temu  te teraz masz masakrę ,pszenżyto  u mnie powinno ustać, owies też na granicy ustania był ,mieszanka lekko już się kładła i trochę się boję po dzisiejszym dniu deszczu o nią ,jutro jakiś objazd pól zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj