mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

aro1975    324

to zależy jaki masz MTZ, siły kiełkowania - 180kg/ha powinno wysarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Wszystko ładnie pięknie, ale jaka norma wysiewu????

ps 3 i 4 klasy to szkoda na owies jak dla mnie. 

 

 

Nie uważasz że lepiej dać mocznik przedsiewnie,niż dwa razy kręcić się z saletrą?

Norma wysiewu ok 350 do 400 nasion czyli teraz jak mam Posejdona o MTZ 42 i sile 97% to jest odpowiednio 150 i 175 kg na ha. Owies siejemy dla koni i jako płodozmian

 

Mocznika nie daje bo zamawiam zawsze całe auto saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Mocznika nie daje bo zamawiam zawsze całe auto saletry.

 

Kupujesz u producenta czy u tzw. dystrybutora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Dzisiaj ładowałem samochód owsa , niepełna naczepa wyszło 27,5 t , przyjmując , że było 50m3 wychodzi gęstość 55 , odmiana Breton . Pojechał do rolnika , także potwierdzenia laboratoryjnego gęstości nie będzie (w próbce wychodziło 52 ).Ps Nie deptany  :) .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

ja muszę czekac do 1 marca żeby zaorać więc siew nie prędzej niż koło 5 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

@soltys48 sie nie smiej bo kilka ziarenek skielkowanych znalazlem 3 cm pod ziemia :P  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

szybko, ja posiałem tylko ok hektara swoim nasieniem posiałbym więcej ale jeszcze materiał nie dojechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dla mnie gniady to kicha plon niższy o ponad tone w stosunku do lidera w 2014. Co do nawigatora w tym roku dostępny jest tylko jako elita do zakładania plantacji nasiennych. Wiem bo dzwoniłem do strzelec i pytałem o niego...

 

Nie wiem o czym ma  świadczyć, fakt że sąsiad ma SPRZĘT? Fajnie by było gdybyśmy mieli co roku te same warunki uprawy i od 100 lat jeden utarty schemat uprawy. Niestety warunki pogodowe są co roku inne i zmiany klimatyczne też nie zwiększają naszych szans na dobre plony. Dlatego uważam, że postępowanie jak nasi rodziciele nie zawsze jest słuszne (nie twierdzę, że we wszystkich kwestiach nie mają racji bo trzeba mieć szacunek do tego w jakich warunkach i jakim nakładem pracy oni gospodarowali i jakim doświadczeniem dysponują)    To, że zboża ze wczesnego siewu nie są widoczne po tygodniu nie świadczy o braku ich rozwoju. Nie zawaham się postawić tezy, że mój owies zasiany w połowie lutego będzie miał korzeń 2 razy taki jak ten siany przełom marca i kwietnia. I sieję go tak wcześnie żeby później nie wypisywać na forum, że żniwa lipne bo nie popadało w maju czy czerwcu. Staram się zrobić wszystko żeby zebrać jak najwięcej. 

 

Jeśli nie wypadnie (liczę się z taką opcją) wstawię foto.

Jeżeli dawka azotu przekracza 60kg N należy ją podzielić.

 

szybko, ja posiałem tylko ok hektara swoim nasieniem posiałbym więcej ale jeszcze materiał nie dojechał

 

Ręka cię nie zabolała od robienia tego nasienia :) To żart..  A na  poważnie to wstaw fotkę obsianego pola najlepiej z datą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja też bym już siał ale raz że właśnie spadł śnieg, dwa nie ma jeszcze nasion w hurtowni, trzy agregat jeszcze nie kupiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

W nocy u mnie -3 podjechałem autem z 1-2 km było -7 potem po 2 km znowu -3  takie skoki temperatury pierwszy raz widziałem i rozmawiając ze znajomymi co jechali też byli zaskoczeni ,dzisiaj słoneczny dzień tylko wiatr i zimno i już woda z kranu koło garażu nie chciała lecieć do wieczora WLKP  ,mamy środek lutego pogoda niektórych zmobilizowała do siewów ja czekam na prawdziwą ciepłą wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie pogoda a zeszłoroczna susza wszyscy mają nadzieję  że się nie powtórzy ale sieją z nadzieją na lepiej rozwinięty system korzeniowy a co za tym idzie lepszy dostęp do wody i jakiś plon a nie plewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

 

 

Ręka cię nie zabolała od robienia tego nasienia :) To żart..  A na  poważnie to wstaw fotkę obsianego pola najlepiej z datą

 

Kolego ręka nie boli.......

Zdjęć na razie nie mogę wstawić bo mi telefon szwankuje,na pewno wstawię jak tylko wzejdzie bo 1 biorę nowy aparat i juz będzie czym robić zdjęcia.

Dziś zimno jak cholera, wieje i teraz pada/puszy śnieg czyli będzie dobrze

"SIEJESZ W BŁOTO ZBIERASZ ZŁOTO"  ;) 

O owies się nie boje, bardziej boję się czy nie zrobiłem źle siejąc N po słabszych oziminach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Karol też bym siał jakby się dało wejść w pole. w sobotę jak nie będzie mrozu sieję przewódkę po rzepaku co nie wytrzymał zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

też-zobacz co się dzieje....

Kolego a w jakim celu siejesz pszenicę w lutym???

Chyba w takim samym jak owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

odmiany przewódkowe można siać jesienią lub wiosną jeżeli warunki na to pozwolą.

woda - to jest odpowiedź Sołtysie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Zgadza się ale niektórzy uparci powtarzają przecież to dopiero luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

klimat się zmienia, nic na to nie poradzimy i trzeba się dostosować.

owies czy pszenica wysiane wcześnie i jak są przymrozki i śnieg budują system korzeniowy - siedzą pod ziemią - to skutkuje lepszymi predyspozycjami do przetrwania okresowych suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj