mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

marian2011    113

Nawóz potem lekko przelecę agregatem  potem siew agregat plus siewnik wschody idealne gdzie ziemia cięższa a gdzie piaskowa nasiona przychodzą głębiej i wschody słabsze, niestety pola nie są  równe i nie da się wyregulować aby na ciężkiej glebie i potem lekkiej siew był na tą samą głębokość czy macie sprzęt albo patent na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Co sie stanie gdy po zastosowaniu lentipuru zasieje owies z powodu zlikwidowaniu plantacji jęczmienia ozimego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtedy urośnie owies z małą domieszką jęczmienia ozimego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

A owies wogole urosnie bo na etykcie napisane zeby owsa nie siac po tym srodku. A jak jest w pratyce to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No skoro tak napisali , to nie można .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Raptus902 w ubiegłym roku zaorałem na wiosne jeczmien ozimy był w bardzo słabej formie a na jesien opryskałem go Tolurexem na miotłe i popełniłem bład poniewaz posiałem owies i nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji,Owies był bardzo obolały,nie mogł ruszyc z miejsca ,plon bardzo mizerny wiec odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Darkpanter - sekator nie ma rejestracji, więc skończyć się może karą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Raptus902 w ubiegłym roku zaorałem na wiosne jeczmien ozimy był w bardzo słabej formie a na jesien opryskałem go Tolurexem na miotłe i popełniłem bład poniewaz posiałem owies i nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji,Owies był bardzo obolały,nie mogł ruszyc z miejsca ,plon bardzo mizerny wiec odradzam

Jeszcze poczekam z przesianiem. Najwyżej przesieje jarym bo można go zasiac po tym środku

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jakoś nie wschodzi siany koniec marca ,nasiona leżały w workach trzy lata, może być coś nie tak niczym nie pryskane nawet nawozu na wiosnę nie dałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Jak leżały w workach 3 lata, to nie sprawdziłeś siły kiełkowania ???
Trochę roboty a pewność bez zastanawiania później...
Ziarno przechowywane do 2 lat zachowuje dość dobrą siłę kiełkowania, potem to już nie wiem jak z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Amiałeś zaprawiane czy normalne bo zaprawiany powinło się wysiać w roku  muj siany 24 marca na dobrej mocnej ziemi gdzie ziarno było płyciej ładnie się zieleni jednak na piaskowej ziemi ziarno głębiej wschody słabsze ale zimno i sucho robi też swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie zaprawiany suchy miałem siać na opał, ale węgiel staniał. Teraz siałem 0,7ha by mieć nasiona na poplony. Po jutrze jeszcze sprawdzę może......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jakie   odżywki  stosujecie  na  owies  -  przybliżona  cena ,  w  tym  roku  chcę  spróbować  pierwszy  raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

na piasku wyginol mi jeczmien jedynie co moglo by byc tam to owies, czy moge posiac powies i czy mi on dojrzeje , piszcie doswiadczenia swoje


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

ja też nigdy dolistnie nie dokarmiałem, ale zastanawiam się nad taką mieszanką : 10kg/h mocznik + 7kg/h siarczan magnezu + 0,2l/h Tytanit..... co o tym sądzicie ? przedsiewnie dałem 150kg/h polifoska 6 , 150 kg/h Saletra kędzierzyńska , jesienią był poplon ( gryka) . Chcę maksymalnie ograniczyć koszty , ale równiez uzyskać jakiś efekt. Dziękuję za każdą sugestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

na piasku wyginol mi jeczmien jedynie co moglo by byc tam to owies, czy moge posiac powies i czy mi on dojrzeje , piszcie doswiadczenia swoje

 

Możesz siać, dojrzeje razem z innymi, tylko będzie go mniej.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja w tamtym roku zastosowałem odżywki 15kg/ha mocznika + siarczan magnezu 10kg/ha + plonovit 2L/ha. Z efektu byłem zadowolony, a w tym roku myślę do odżywek dodać antywylegacz.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja stosuje Golda w owsie i nie mam zadnych zastrzezen co do działania tego srodka i lece dawka 1,0l/ha ale jak dobrze pamietam to na etykiece jest podana odmiana albo pszenicy jarej albo własnie owsa ze nie powinno sie go stosowac na ta odmiane bo moze miec negatywny wpływ na plon,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

siałem owies 18.03 byłem dzisiaj na polu i kiepsko wygląda...... są takie 2 duże koło na polu gdzie zboże jest wyraźnie mniejsze i końcówki roślin są całe żółte. Nie umiem duzo powiedziec o tym polu, ponieważ obsiałem je 1 raz. jedynie mam badanie gleby to PH jest strasznie niskie ( gleba lekka ph 4.3 zawartość fosforu-średnia, potas i magnez niski) . Niedobór potasu i magnezu się objawia ? jak myslicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

PH  niskie  ale  owies  nie  jest  taki wrażliwy -  ,,na  moje  oko'' to wina niskiego magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj