Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owies jak uprawiać?

2488 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Polowy

Polowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:27

Owies jak uprawiać? Pewnie za parę lat jak nabiorę doświadczenia to będę się uśmiechał pod nosem z moich postów :D . Póki co pozostaje uwagi kolegów przyjmować z pokorą i stosować się do cennych wskazówek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owies jak uprawiać? Dzisiaj, 14:07
  •  

#302 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:18

Owies jak uprawiać? Panowie mam takie pytanie na owies jary to lepiej najpierw sypnąć teraz saletry i dopiero opryskać od chwastów czy odwrotnie i czy musi być jakaś większa przerwa między tymi zabiegami czy można dzień po dniu to wykonać? Pryskać będę chwastoxem turbo, czy to będzie odpowiedni środek...

#303 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:22

Owies jak uprawiać? a jest zimowy he he :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2012 - 20:32

Owies jak uprawiać? Oczywiście, że istnieje, ale nasz klimat mu nie odpowiada, tzn ma słabe przezimowanie.

#305 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:48

Owies jak uprawiać? pierwszy raz słyszę że jest sory

#306 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:49

Owies jak uprawiać? Ja wczoraj sypnąłem 150kg saletry , z opryskiem poczekam z 10 dni . Jak to jest z łączeniem herbicydu i nawozu dolistnego ? ?

Siany był na ok 200kg/ha
wschodni koniec mazowsza.

#307 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2012 - 20:58

Owies jak uprawiać? @miturskir Spoko, nie masz za co przepraszać, bo to rzadkość w naszym kraju.

#308 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:03

Owies jak uprawiać? warto śledzić tematy wiele można się dowidzieć

#309 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 maj 2012 - 07:08

Owies jak uprawiać? pół godziny od zabiegu to powinno już być pobrane przez rośline, a jeszcze jak piszesz że spadło Ci raptem z 5 kropli to nie ma co się bać

#310 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 07 maj 2012 - 10:53

Owies jak uprawiać? Pod korzeń siałem mocznik 100kg/ha w jakiej fazie najlepiej było by dać dolistnie odżywkę PK + mocznik?
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 07 maj 2012 - 14:36

Owies jak uprawiać? Witam, mam pytanie odnośnie oprysku owsa. Mianowicie zastosowałem roztwór złożony z herbicydu Gold 450 EC w ilości 1L/ha oraz instektycydu Decis Mega 50 EW w ilości 105ml/ha, zboże było opryskane póznym wieczorem, stadium 3,4 liść. Na drugi dzień było zauważalne osłabienie chwastów oraz zlikwidowanie mszycy. Lecz po kilku dniach zauważyłem osłabienie zboża, jedna roslina jest silna a druga obok więdnie. Dodam, że substancje po połączeniu wymieszały sie ze sobą tworząc jednolity roztwór, prosze o pomoc bardziej doswiadczonych kolegów.

#312 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 07 maj 2012 - 15:22

Owies jak uprawiać? a padało coś czy była gorączka na ten drugi dzień, a może to owsik był, że go wygina, wrzuć zdjęcie może

#313 Share IMATEUSZI

IMATEUSZI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 07 maj 2012 - 17:24

Owies jak uprawiać? tak jak kolega wspomniał wyżej, padało ? Bo jeżeli sucho było to mogło słabsze wypalić.

#314 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 07 maj 2012 - 18:51

Owies jak uprawiać?

a padało coś czy była gorączka na ten drugi dzień, a może to owsik był, że go wygina, wrzuć zdjęcie może

Na drugi dzień było pochmurno 20 stopni, na trzeci dzień padał deszcz, zmiany zaobserwowałem w 4 dniu, na etykiecie herbicydu przeczytałem żeby nie stosować na mokre rośliny oraz że może powodować zachamowanie wzrostu u jeczmienia i pszenicy, u mnie oprysk na części pola był wykonany jak była już rosa. Co z tego będzie?

Załączone miniaturki

• 1.jpg
  • 2.jpg

#315 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 07 maj 2012 - 19:21

Owies jak uprawiać? powiem że ostro to wyglada ale, gdzieś kiedyś czytałem, że substancja aktywna zawarta w goldzie powoduje własnie deformacje roślin zbóż, niby bez strat jeśli chodzi o plon, też niektóre odmiany są bardziej podatne a niektóre mniej, także powinno to sie poprawić jeśli beda w miare dobre warunki bo jak bedzie sucho i upał to nie pomoże.

#316 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 07 maj 2012 - 19:27

Owies jak uprawiać? Mam takie pytanie można pryskać mocznikiem owies bo wiele wersji słyszałem i pytam tak z ciekawości ;)

#317 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:24

Owies jak uprawiać? Jak narazie jest pochmurno i pada, na etykiecie jest napisane aby stosować od fazy 3 liścia i tak zrobiłem, lecz w takim razie co to za herbicyd który deformuje zboże zamiast mu pomóc, jeśli jest napisane na etykiecie legalizacja w owsie więc go stosuje... Może ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie, z góry dziękuje.

Nie cytuj poprzedniego posta !!!!!!!!!!

Edytowany przez MAT912, 07 maj 2012 - 20:26.

#318 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:43

Owies jak uprawiać? no sa takie srodki i nie tylko na zboza np. goal na cebule szczypior lezy na ziemi jakby walcem ktoś przejechal, i co wszyscy pryskaja zeby chwastów nie było. tak samo tu oprysk jest dobry jesli chodzi o działanie na chwasty ma szerokie spektrum ale ma swoje wady ze w niesprzyjajacych warunkach i gdy roslina jest osłabiona to może to negatywnie wpłynąc na rośline. inne rzeczy nie przychodzą mi do głowy cuda sie nie zdarzają roślina sama z siebie od tak nie przestaje rosnąc, jesli cały zabieg był dobrze przeprowadzony to moze opryskiwacz był źle umyty po innym oprysku, ale gdyby np coś paliło ten owies i roślina by zamierała to dostawała by żółtego koloru od czubka w głąb blaszki liściowej.

#319 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:51

Owies jak uprawiać? Jak widzicie panowie to dalej odratuje się czy padnie, jeśli byłby to problem jedynie deformacji to ok bardziej boje się o spadek obsady no i plonu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share kisiel123

kisiel123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 09 maj 2012 - 22:37

Owies jak uprawiać? jak mówicie można insolem + mocznik i siarczan magnezu pryskać owies. głównie chodzi mi o ten mocznik