mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Może nie sypie , ale obornik idzie i wtedy w plonie nic dziwnego nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Nic nawozu ani obornika,większosć idzie na sprzedaż w workach,więc mam zapisane i wychodzi 4t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i to by było na tyle . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U siebie mam V klasę i sieję owies ale na II klasie też bym siał jakbym miał a to dlatego, że mam możliwość sprzedawać go po dobrych cenach - zagłębie koniarskie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Nawet jak puścisz ten owies po ponad 600, to i tak lepszy dochód z pszenicy i rapsu na tej klasie gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Tomek90 napisał:

2 klasa i owies, no nic magików nie brakuje. 

No i co w tym złego ? Nie dość że cena podobna do cen innych zbóż , to i o wieeeele niższych nakładach można uzyskać przyzwoity plon , no i pole trochę odpoczywa . Większa magia to ciągnięcie rok w rok maksymalnych zborów pszenicy , czy też innych jęczmieni . Wtedy i Koperfild się nie umywa .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Jak nie masz  dobrego płodozmianu i bujasz się pszenicą z jęczmieniem na zmiane to już nie mój cyrk B|

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie wiem o co chodzi z tymi "maksymalnymi" zbiorami jęczmienia lub pszenicy. Uważasz że jak jednego roku zbierzesz 8+ ton pszenicy to drugiego, trzeciego i czwartego roku nie zbierzesz podobnie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

słuchajcie, bo tutaj zapowiadany jest powrót zimy, a mi chodzi po głowie siew owsa w następnym tygodniu. Od soboty/niedzieli nadają mrozy, co myślicie? Na pole możliwe ze wjade, warto ryzykowac czy czekac do 20 marca?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Prawdopodobnie koło wtorku ruszam z siewami owsa łubinu i jęczmienia. 

Nie wiem skąd jesteś ale u mnie pokazują 2 dni z temp do -6. Nic się z owsem nie stanie przy takich temperaturach. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja bym siał. Ja już z dwa razy sialem tak że śnieg spadł następnego dnia. Na moich polach kończy śnieg topniec także ten...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
2 minuty temu, Matey napisał:

słuchajcie, bo tutaj zapowiadany jest powrót zimy, a mi chodzi po głowie siew owsa w następnym tygodniu. Od soboty/niedzieli nadają mrozy, co myślicie? Na pole możliwe ze wjade, warto ryzykowac czy czekac do 20 marca?

Wjeżdżaj śmiało, śnieg zejdzie ludzie będą mieli problem z zasiewami a u ciebie już będzie budować system korzeniowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

kto z was zamierza już siać owies w ls? Bo tam sneg już topnieje i trzeba go posiać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

dzięki Pany, tak myslalem i tak zrobie, a jestem z lubuskiego


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

za to w lubelskim to może pod koniec marca przy dobrych układach ruszą siewy, poki co to w pole mozna wyjść i wrócic bez gumiaków :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryfkris    0

Panowie rok temu posiałem pierwszy raz bingo z centrali i sypał tak koło 4t/ha tylko dziki mi strasznie poniszczyły zboże 

mam zamiar w tym roku zasiać pierwszy raz po centrali bo mam swoje ziarno właśnie jestem w fazie sp. kiełkowania pewnie za dwa dni będę wiedział jak kiełkuje 

mam jedno stanowisko po pszenicy 5 ha gdzie na jesieni poszedł obornik koński i zaorałem 

( klasa 5 i 6 ) a pszenicy było jakieś 4 t/4 i gdyby nie dziki to by i z 5,5 był ( rok był mokry więc się udał to tyle o stanowisku) 

chcę teraz przed siewem sypnąć 150 kg superfosfatu i tyle samo saletrosan 150 kg zatem 300 kg/ha

pytanie brzmi czy to będzie oki? jako podkład pod korzeń 

a mam jeszcze drugie stanowisko gdzie mam dzierżawę 7 ha 

nieurzytek stał 6 lat właśnie wykarczowałem samosiejki dziś zmulczuję większe karpy a jutra zaorzę no dopiero ziemia pozwoli wykonać orkę (była skuta lodem )

i zastanawiam się czy nawóz dać pod orkę czy przed agregat ? dawka podobna   sypnąć 150 kg superfosfatu i tyle samo saletrosan 150 kg razem 300 kg/ha

na ten ugór 7 ha chce wsiać owies bo go mam pierwszy rok po cetrali i nie muszę kupować 

w tym roku zakupiłem agregat talerzowy na tuz z przodu a z tyłu włuka + wał rurowy i dopiero siewnik jakiś zachodni 3 m ale wiele nie różni się od poznaniaka tylko może lepiej wykonany 

a czym zaprawić ten owies bo rok temu miałem gotowy do siewu ?

słyszałem że są zaprawy które można stosować z jakimiś  z nawozem donasiennym ? 

czy warto ? 

czekam na komentarze i pomoc 

pozdro  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nawóz przedsiewny daj pod agregat, nie jest tajemnicą, że zboża jare płycej się korzenią.

No i zanim będziemy dalej kombinować, to powiedz na czym oparłeś wybór nawozu który chcesz zastosowąć? Dlaczego akurat superfosfat? Sprawdzałeś zasobność gleby? Jak to taki zarośnięty nieużytek na 5 klasie to raczej jest tam niska zasobność wszystkiego a ty chcesz podać sam fosfor. Lepszym wyborem byłby bardziej wieloskładnikowy nawóz, np. Polifoska 6 200-300kg/ha. Do tego azot również przedsiewnie, może być saletrosan, mocznik - wydaje mi się, że za równo jeden jak i drugi nawóz spełni swoją rolę, aczkolwiek ja akurat będę przed siewem dawał mocznik. Potem jeszcze pod koniec fazy krzewienia saletra 100-150kg/ha, No i obowiązkowo zabieg chwasty, zwłaszcza na ugorze. W zeszłym roku też miałem owies na takim stanowisku po samosiejach, pryskałem Granstarem i owies czysty - plon 4t/ha również odmiana Bingo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryfkris    0

dzięki za radę sypnę chyba polifoskiej po orce przed siewem

ta ziemia na pewno jest jałowa dlatego tak sypię  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Wczoraj zasiane 2ha bingo zostało jeszcze 6ha miejscami ciężko wjechać tymbardziej ze teraz całkowicie puścilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357
juz kiedys pisalem ze siac owies na 4 klasie ziemi i w zwyz to glupota tam raps pszenica jeczmien powinny rosnąć i przynosic większe dochody ale każdy robi jak uważa za sluszne
p.s. to mialo byc do ostatniego postu na poprzedniej stronie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj