mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Kamilmkm    17

puma jest na owies głuchy ale normalny też ginie po niej. Jeśli w mieszance zastosowałeś dawke pumy taką jak w jęczmieniu to owies niestety padnie ci całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

to co wtakim razie radzicie Panowie?a jakby przeszedl deszcz to tez nic nie pomoze?ten ze ak powiem eksperyment utwierdzil mnie w przekonaniu ze puma jest wprawdzie droga ale po zastosowaniu jej w uprawie nie ma sladu po chwastach...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Jeśli jęczmień jest jeszcze w fazie krzewienia to może dać mu kilka setek antywylegacza na rozkrzewienie - w przenicy takie coś się stosuje to pewnie w jęczmieniu też zadziała.

W tamtym roku po oprysku jęczmienia pumą nie przepłukałem opryskiwacza, tylko wlałem wodę, środek i wjechałem w owies. Efekt był taki że jakieś 5-10 metrów przejazdu opryskiwacza spaliło owies bo puma pozostała w wężach na lancach.

Tego owsa już nie uratujesz, zadbaj o jęczmień to powinien dać też ładny plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie, jest jakiś herbicyd na chwastnicę jednostronną (proso) w owsie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Panowie, jest jakiś herbicyd na chwastnicę jednostronną (proso) w owsie ??

W owsie nie ma środka na chwasty jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigwa1    0

Cześć:) Mam zamiar sypnąć saletrę pod owies a później jechać z opryskiem z antywylęgaczem. Co mam najpierw robić pryskać czy sypnąć saletrę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

raczej antywylegacz najsampierw - saletra i tak potrzebuje kilka dni na rozpuszczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Cześć :) Mam zamiar sypnąć saletrę pod owies a później jechać z opryskiem z antywylęgaczem. Co mam najpierw robić pryskać czy sypnąć saletrę?

kiedy planujesz zabieg ccc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macherr    4

Czym zniszczyć przytulie w owsie chwastox turbo nie dał rady czym to poprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Koledzy mozna pryskac mieszanke w ktorej jest owies mustangiem forte??????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigwa1    0

Mam pytanie w jakich odstępach czasu od pierwszego oprysku antywylęgaczem można opryskać 2 raz owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

czy mogę zastosować aminopielik w owsie?

Nie proponował bym. Przyhamujesz go na wzroście.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaSD    0

Koledzy mam problem. Aczkolwiek mój owies jest w niektórych miejscach żółty a nawet czerwony. Co to moze być. Dodam że ponad tydzień nie padało, dopiero teraz od kilku dni troche popadało. A i ten owies rośnie na glebie klasy V-VI (piaski). Czy jest na to może jakiś oprysk a może nawozu jakiegoś sypnąć? Za każdą odpowiedź wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mi sie wydaje ze brak wszystkiego :D Powiedz jakie nawożenie było.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

witam koledzy czy owies można opryskać granstarem ultra bo wydawałoby się że jak najbardziej ale na broszurze nie ma wpisanego owsa???

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

ja pryskałem trochę rozjaśniał ale przeszło mu i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zauważyłem że na każdym listku są jakieś małe robaczki jakby mszyca czym to mam opylić, bo zjedzą mi cały owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Witam, zauważyłem w owsie pojawienie się sporych ilośći mszycy także młode osobniki w grupach siedzące na liściach, owies jest w fazie liścia flagowego i zaczyna się wykłaszać czy mszyca może mu jeszcze jakąś chorobą zaszkodzić w tej fazie rozwoju czy dać już sobie spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj