mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

mariuszd93    559

ziomeczki mam ro samo sytuacje w iwsie i pszenicy. jutro polecę z zupą 350 l/ha do której wmieszam 12 kg mocznika , plonvit zboża 1,5 l/ha i siarczan magnezu 7-wodny i tu nwm ile go dać. i pytanie zastosować go teraz bo nadają chłodniejsze dni? :)

 

 

350 l/ha ? po  co  tyle? przecież  to  sie  i tak na  liściach nie utrzyma  - tylko spłynie . Więc  nie  będzie to  odżywianie  dolistne ...

200 -250 l/ha  to  wystarczajaco , siarczanu siedmiowodnego  daje  się 5%  czyli 5 kg na  każde  100 l cieczy  roboczej , niezależnie od  fazy  rozwojowej  rośliny 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W mojej okolicy im wcześniej owies zasiany tym więcej żółtych pasów od czego nie wiem mam nadzieje że jak przyjdzie ciepło to się poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

jak nie pryskany to zimno plus może braki magnezu lub trudności z pobraniem składników pokarmowych

u mnie po tych kilku ciepłych dniach zboża zaczęły się poprawiać, ale dziś znowu zimno i przymrozki nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

karolr2 , u mnie odwrotnie , ten z połowy marca ciemnozielony brak jakichkolwiek żółtych przebarwień faza już chyba 6-7 liścia a dostał tylko sam azot w dawce 42N/ha a z kolei ten z 1 kwietnia mimo nawozów jest dopiero w fazie 2-3 liścia i na jednym polu zauważyłem jakieś żółte przebarwienia więc ja myślę , że tutaj już nie chodzi o jakiś brak magnezu tylko termin siewu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

U mnie jeden ściany 1 IV, a drugi 10. Na obu brak jakichś plan, jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Pryskałem żyto Dragonem 3 dni wcześniej.

Po Dragonie ->dokladnie<- umyłem opryskiwacz Clean Maxem, procedura wg zaleceń. Czyściłem nawet lance.

Wczoraj rano owies dostał saletre (145/ha)z kizerytem(75kg/ha), czy to może być od tego?

 

a to dragon szkodzi na owies? mi sprzedawca wciskał dragona do oprysku owsa w sumie substancje aktywne w nim pojedyńczo stosowane są do oprysku owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak skrócić mieszankę owies/jęczmień - czym i kiedy? Zawsze mam problem z wyleganiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Owies  to  możesz  nawet  ccc , ale jęczmień  już nie .

Proponuję  modus i  zamienniki   ,ja  stosuję  optimus ma mniejsze  stężenie  niż  modus , ale  radzi  sobie  dobrze w  takich  samych  dawkach jak  modus, a  wychodzi  taniej .

Najlepiej  w  fazie dobrze  wykształconego  1  kolanka , i początku  2  kolanka 

Ewentualnie  cerone , ale  są  opinie  że  postarza rośliny i negatywnie  sie  to  odbija na plonie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Litr do półtora. 

 

Ktoś pisał że na jęczmień dawał 0.2 ccc razem z herbicydem, potem poprawka moddus i przy 6t browar nigdy nie leżał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

2 litry CCC walę na owies nic się nie dzieje a czasami mimo takiej dawki lubi go gdzie nie gdzie położyć. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

2 litry CCC walę na owies nic się nie dzieje a czasami mimo takiej dawki lubi go gdzie nie gdzie położyć. 

może wówczas spróbować na dwa razy w odstępie ok 7-10dni po litrze lepiej skróci i może nie położy

ja sieje owies na bardzo słabej glebie V i VI klasa więc musi byc mokro aby go wyłożyło tak jak w tym roku więć pewnie skrócę raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

Ile czasu po herbicydzie pryskacie mikro?

Apropo Granstaru, jest informacja podana przez producenta, że w owsie moze spowodować przebarwienia i przejściowe zachamowanie wzrostu bez wpływu na plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Żółte place na owsie wyskakują i to przez niski poziom magnezu (nowe działki) czym szybko podnieść, dolistnie siarczan magnezu? 

Dzisiaj dałem 150kg siarczanu magnezu granulowanego, trochę późno ale nie chciało się opryskiwacza odczepiać bo non stop w ruchu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Swój myślę jutro pod wieczór pryskać dolistnie ze względu na warunki ma niby nie wiać, na piątek i sobotę znów zapowiadają wiatr...

dzisiaj cały dzień i jutro po przymrozku nie powinien mu chyba oprysk zaszkodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Dawno nie używałem siarczanów na takie żółte place. Jakie stężenie tego siarczanu który się dobrze rozpuszcza? 

Kiedyś ktoś pisał że w słoneczny dzień dać raz i poprawić na drugi dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak skrócić mieszankę owies/jęczmień - czym i kiedy? Zawsze mam problem z wyleganiem 

Moddus, medax max,cerone lub ich generyki. Najlepiej na I kolanko. Cerone lepiej się sprawdza w późniejszych fazach..


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie dzisiaj rano było -4,5 stopnia i też nie wiem, czy pryskać jutro, czy nie? Nie powinno się pryskać na mniej niż dwa dni przed spodziewanym przymrozkiem, ani nie szybciej jak dwa dni po jego wystąpieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Żółte place na owsie wyskakują i to przez niski poziom magnezu (nowe działki) czym szybko podnieść, dolistnie siarczan magnezu? 

Dzisiaj dałem 150kg siarczanu magnezu granulowanego, trochę późno ale nie chciało się opryskiwacza odczepiać bo non stop w ruchu. 

Tomek opryskaj wapnovitem i zapomnisz o żółtych placach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

U mnie dzisiaj rano było -4,5 stopnia i też nie wiem, czy pryskać jutro, czy nie? Nie powinno się pryskać na mniej niż dwa dni przed spodziewanym przymrozkiem, ani nie szybciej jak dwa dni po jego wystąpieniu.

Też o tym czytałem że tak piszą, ale jak w następnych dniach ma nie być warunków ze względu na silny wiatr to trzeba pryskać nic nie powinno się stać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Tomek opryskaj wapnovitem i zapomnisz o żółtych placach

 

 

Coś pamiętam jak kiedyś pisałeś o wapnovicie. W jakich dawkach stosujesz? Mieszasz coś? Ja mam takie place blade jak po chlomazonie rzepak. Trochę dziwnie to wygląda takimi paskami, ogólnie sąsiad obok ma ten sam problem i co roku większy obszar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

U mnie owies zawsze kładło przed samymi żniwami jak dostał 50N/ha i skracany 2l CCC. W tym roku planuje na cześć 1.2l CCC+ 0.2 moddusa i na cześć może 2x1.2l CCC. Coś zmienić, poprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Dajecie jakies fungicydy na owies ?

 

Uczeni w piśmie donoszą, że ochrona fungicydowa owsa jest nieopłacalna - opryski nie powodują znacznego wzrostu plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj