Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owies jak uprawiać?

2488 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share przemo24

przemo24

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, geografia, motoryzacja

Napisany 09 maj 2016 - 15:19

Owies jak uprawiać? @marian2011 podziel się swoim doświadczeniem w uprawie owsa ;) każdy były chciał taki plon.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owies jak uprawiać? Dzisiaj, 20:05
  •  

#2242 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 09 maj 2016 - 15:21

Owies jak uprawiać?

Panowie mój owies wygląda tak http://zmniejszacz.p...69ea8/bez-nazwy

W jaki plon celuje to trudno powiedzieć, ale jak największy  :)

ogar118 co do różnicy cen między moddusem a medaxem to nigdy nie liczyłem jak to wychodzi. :wacko:  Druga sprawa jest taka że moddusa według mnie jest przereklamowany wole polecieć zamiennikiem (efekt=cenie).. 

#2243 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 09 maj 2016 - 16:49

Owies jak uprawiać?

To wychodzi 8zł to aż 4piwa z tesco

85-73=12 Radzę mniej piwa z tesco pić... 

Marian nie chcę abyś to odebrał jako jakiś atak ale ciężko mi uwierzyć w stojący owies 5-6 tonowy bez skracania. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2244 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 09 maj 2016 - 17:45

Owies jak uprawiać?

A kolego w ile ton celujesz że skracasz, ,ja po roku jak mi się położył i ciężko było wykosić jednak wtedy była moja wina nowy rozsiewacz za dużo poszło nawozu ,kilka pasów poległo skracałem ,ale nie potrzebnie bo była susza do żniw i nawet zaszkodziłem tym skracaniem ,teraz mam opanowane ,plon mam między 5-6 ton i skracanie nie potrzebne ,chyba że przyszła by nawałnica przed żniwami ale trzeba być optymistą

podaj agrotechnikę na 5-6t/ha

#2245 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 maj 2016 - 17:48

Owies jak uprawiać? Ogar118 masz racię ale ja podałem cene piwa netto

#2246 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 09 maj 2016 - 18:47

Owies jak uprawiać?

aro1975 na 5 ton to o agrotechnice nie ma co pisać po prostu siejesz i zbierasz odpadają koszty grzyba ,połowę azotu potrzeba co na pszenżyto ,a tak to owies kupuję z centrali sieję dwa razy i nowy ,u mnie cienko z obornikiem daję 200-250 kg lubofoski i 100 kg saletry przedsiewnie i ok 20 kwietnia resztę saletry 150 kg ,potem patrzę jaki kolor w maju ewentualnie oprysk siarczanem i jakoś kłopotu z owsem nie mam ,gleba to 4 ,niekiedy jak pszenica kiepsko przezimuje ,grzyb wezmie plon mniejszy jak owies

#2247 Share mazurq

mazurq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 maj 2016 - 19:20

Owies jak uprawiać?

Marian2011 ma racje 5 ton to bez jakis rewelacji sam w zeszłym roku miałem koło 5t z ha dawane było 40ton obornika końskiego do tego jakies 250kg lubofoski plus 150kg saletry pod korzeń oprysk na chwasty i grzyba i plon 5t w tym roku na innym polu dałem 40ton obornika plus 350kg tarnogranu 5-10-25 do tego 150kg saletrzaku dzisiaj poszedł lintur na chwasty za tydzien odżywka z mocznikiem zobaczymy jaki bedzie plon w tym roku w zeszłym tylko jeden huragan przeszedł ale szczęście nie położyło go. Zastanawiam sie czy nie skracać kiedy będę odżywka jechał z mocznikiem jak sadzicie ?? owies siany koniec lutego początek marca jutro fote wrzuce jak wygląda

#2248 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 09 maj 2016 - 20:44

Owies jak uprawiać?

Sołtys redlice w siewniku to ci się nie schodzą do kupy przypadkiem?

masz racje dwie się schodzą ale nie bardzo umiem rozwiązac ten problem -mierzyłem jest ok, luzu niema a w polu wychodzi

aro1975 na 5 ton to o agrotechnice nie ma co pisać po prostu siejesz i zbierasz odpadają koszty grzyba ,połowę azotu potrzeba co na pszenżyto ,a tak to owies kupuję z centrali sieję dwa razy i nowy ,u mnie cienko z obornikiem daję 200-250 kg lubofoski i 100 kg saletry przedsiewnie i ok 20 kwietnia resztę saletry 150 kg ,potem patrzę jaki kolor w maju ewentualnie oprysk siarczanem i jakoś kłopotu z owsem nie mam ,gleba to 4 ,niekiedy jak pszenica kiepsko przezimuje ,grzyb wezmie plon mniejszy jak owies

coś mi tu brzydko pachnie.... 

a ile opadów przy takim nawożeniu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2249 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 09 maj 2016 - 20:54

Owies jak uprawiać?

Co może być przyczyną że liście owsa "schną" w połowie swojej długości i łamią się w tym miejscu?? Miał ktoś coś podobnego? Jutro postaram się dodać fotki 

#2250 Share mazurq

mazurq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:43

Owies jak uprawiać?

masz racje dwie się schodzą ale nie bardzo umiem rozwiązac ten problem -mierzyłem jest ok, luzu niema a w polu wychodzi

coś mi tu brzydko pachnie.... 

a ile opadów przy takim nawożeniu

kolego owies siany wtedy był w połowie lutego wody na początku miał dużo poźniej troche słabiej czerwiec lipiec było parę deszczy a ziemia 3klasa źle napisałem i owies był z centrali odmiana Bingo pole co roku ładnie nawożone obornikiem wiec nie ma co pachnąć brzydko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 09 maj 2016 - 21:48

Owies jak uprawiać?

min_09573618d860124745dcdf050ff.jpg

Ktoś ma pomysł na te jasne pasy co widać na powyższym foto? Kurde nie wiem czy to przez ugniecioną ziemię kołami ciągnika? 

Edytowany przez Niki20, 09 maj 2016 - 21:49.

#2252 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:58

Owies jak uprawiać? Kolego nie zrobiłeś czasem nakładki podczas siewu ?? Wyglada ze jest w tych pasach zbyt gęsto posiany.

#2253 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 09 maj 2016 - 22:08

Owies jak uprawiać?

Kurde czasami mi wyszły nakładki, ale muszę się jeszcze dobrze przyjrzeć... Dziwne to jest bo te pasy nieraz niecałe są takie jasne i owies jest mniejszy a w pewnym miejscu ładniejsze... 

min_059604fcdca39d19a80b6433264c.jpg

Na końcach to dobrze widać... 

#2254 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 10 maj 2016 - 08:55

Owies jak uprawiać?

To wina psów! Łażą i udeptują owies, dlatego jest niższy i jaśniejszy! ;)

Tylko pojawia się pytanie jaki jest sens uprawy owsa na III klasie. Ale przedmiotem dyskusji było utrzymanie w pionie przy plonie 5-6 ton bez skracania w co nadal wątpię no chyba, że waży się przyczepy na oko. Już nie raz kupowałem owies i miało być 40 ton na pryźmie a jak załadowaliśmy na przyczepy i na wagę pojechaliśmy było wielkie zdumienie bo zamiast 40 było 20 ton.  

#2255 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 maj 2016 - 10:34

Owies jak uprawiać? dokładnie uprawa owsa na 3 klasie , to bezsens... A waźyłeś to? czy tak na oko szacujesz źe 6 ton?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#2256 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:46

Owies jak uprawiać?

Co do wagi mam dwie przyczepy wchodzi lekko ponad 6 ton pszenżyta max miałem 6,300  ważone wielokrotnie bo sprzedaję tak ,owies raz tylko ważony na tych przyczepach, miałem dokładnie 4,550 kg i przyjmuje w żniwa po prostu że mam 4,5 tony , ,

#2257 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:55

Owies jak uprawiać?

Ostatnio kupowałem od znajomego pszenzyto i owies. Wozone ta sama przyczepa, pszenzyto 6230 kg a owies 3810kg. Wiec waga owsa "przyczepami" to wielka bujda.

#2258 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 maj 2016 - 14:31

Owies jak uprawiać? to jakoś kiepsko kombajn ustawiony, skoro taka duźa róźnica...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#2259 Share mazurq

mazurq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 maj 2016 - 16:37

Owies jak uprawiać?

Ja uprawiam na 3 klasie ze względu na konie mam swoje około 20 i wiem jaki mam towar a te kupne to albo z żytem pomieszane albo z jeczmieniem i ciężko trafić cos bardzo fajnego tak samo z sianem może gdybym kupił wydał bym 5tys więcej i stać mnie na to ale nigdy nie wiadomo co się kupi i do tego transport a tak swoje to swoje wiem co mam sianko zawsze super jakości tam samo sianokiszonka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 11 maj 2016 - 15:55

Owies jak uprawiać? Czym proponujecie odchwaszczać owies z łubinem? Mam zakupiony granstar i chwastoks trio. Który z tych środków wybrać żeby nie spalić łubinu? Jaką dawkę zastosować?