mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BASF    19

Miło nam poinformować w tym miejscu, że herbicyd Mocarz, został zarejestrowany w owsie:) Podobnie jak w innych zbożach jarych dawka wynosi 0,2kg/ha.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Czy dużo z ws posiało już owies ja planuje pod koniec marca i pod korzeń chcę dać lubofoska niecałe 200kg/ha może tak być POZDRO

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

panowie mam do was pytanie mianowicie w tym roku na pszenicy dam okolo 240N i czy tutaj zwykly antywylegacz da sobie rade czy trzeba stosowac cos z gornej półki jeżeli tak to coi w jedenj dawce czy w dwoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Cześć

siał już ktoś owies z małopolski bo u mnie sąsiedzi jak narazie tylko z pszenicą jadą

Edytowano przez karol13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Cześć

siał już ktoś owies z małopolski bo u mnie sąsiedzi jak narazie tylko z pszenicą jadą

Ja siałem w poniedziałek i wtorek :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Ja dziś zglebogryzowałem zaoraną łąkę i rozsiałem nawóz.W sobotę jadę z owsem ale straszznie sucho jest miejscami aż się kurzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Widzieliście co dzieje się w Hiszpanii ? Mam nadzieje że do nas nie dotrze. Teraz mam dylemat siać owies i jęczmień czy poczekać ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

siejecie pod owies pod korzeń polifoske ???? ja planuje zasiać :) jak myślicie ile tego ?? a później dokarmię zboże dolistnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na wytworzenie 100kg owsa wraz ze słomą potrzeba 1,08kg P2O5 (fosfor) i 2,19 K2O (potas), więc najlepsza będzie polifoska 5 (stosunek zawartości 1 do 2). Ile jej sypać? Oblicz, jaki chcesz osiągnąć realny plon, pomnóż przez zapotrzebowanie, odejmij zawartość w glebie i będziesz wiedział, ile polifoski zastosować. Oczywiście potrzeba jeszcze N, ale w polifosce azotu w odpowiedniej ilości nie dostarczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Widzieliście co dzieje się w Hiszpanii ? Mam nadzieje że do nas nie dotrze. Teraz mam dylemat siać owies i jęczmień czy poczekać ?.

A co mrozy upały czy co? :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Witam. Czy Agregat talerzowy dosyć uprawi ziemie 4-5 klasa aby móc zaraz za nim siać owies? Dotychczas był to kultywator + bronki i co lepiej pokruszy grudy ? oczywiście + wałek Packera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

kultywatora na takiej jakosci gleby sie nie uzywa!! a dlaczego otoz i tak tej glebie duzo nie trzeba aby utracila wilgoc a Ty jeszcze ja bardziej przesuszasz

a co do agregatu to w zupelnosci styknie wedlug mnie i brony i dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

witam,

Siał może ktos z was mocznik pod korzeń w owsie? i jak radzicie zaprawiać ziarno czy w owsie to nie obowiązkowe?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

u nas się nie zaprawia owsa, chociaż w tym roku zaprawiłem 50kg Kinto Duo + nawóz donasienny z ciekawości czy będzie jakaś różnica.

A nawozów azotowych to pod owies nie dajemy wogóle (klasa 3b), tylko trochę wieloskładnika i później dolistnie ze 2 razy mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

witam,

Siał może ktos z was mocznik pod korzeń w owsie? i jak radzicie zaprawiać ziarno czy w owsie to nie obowiązkowe?

Siał ale jak przeobrzysz to legnie jak długi i posyp trochę polfoski np 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

I tak własnie zrobiłem 6h owsa zasiane 150kg polifoski 6 i 50kg saletrzeku na 1h powinno byc ok, dodam ze IV klasa gleby


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

I tak własnie zrobiłem 6h owsa zasiane 150kg polifoski 6 i 50kg saletrzeku na 1h powinno byc ok, dodam ze IV klasa gleby

będziesz jeszcze dokarmiał mocznikiem dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

będziesz jeszcze dokarmiał mocznikiem dolistnie?

 

 

 

Owsa raczej dolistnie nie będe dokarmiał myśle dwa razy saletrą przejechać, a ty kolego jak uprawiasz?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

ja daje pod korzeń 50kg saletry a potem jeszcze 50 kg pogłownie ale do oprysków (2x) dodaje zawsze mocznik 25kg/1.5ha

oczywiście skracam 2x ccc (raz to za mało) i spokojnie na żniwa mi sypie 4,5-5t/ha

no i jak grad nie wytłucze to ustoi :)

ziemie klasa III/IV/V

 

aha - zawsze na jesień przed orką, niezależnie od zboża daje 200kg polifoski 6 luba ostatnio agrofoski 20-30 żeby uzupełnić niedobory poza tym już od 5 lat cała słoma jest siekana i idzie posypana z azotem w ziemie

Edytowano przez Boniar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj