mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Ambrilo93    0

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś ale chyba nie, chodzi mi o ewentualne różnice w UPRAWIE w przypadku przesiewu zboża ozimego zbożem jarym po zastosowaniu jesienią oprysku Lentipurem. Czytałem gdzieś że można przesiewać jęczmieniem, pszenicą i nic na temat obowiązkowej orki nie było napisane stąd moje pytanie.

Mam nadzieję że wyraziłem się wystarczająca jasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

- chlorotoluron - można uprawiać jęczmień jary, pszenicę jarą i kukurydzę.

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

dobra bo terminy siewu się zbliżają a nawet już są a ja nadal nie znalazłem czym owies zaprawić może mi doradzicie? i czy są jakieś środki do zaprawiania owsa tzn czy na etykiecie będzie pisało że można zaprawiać owies czy z doświadczenia wiadomo że można? dzięki za szybką odp. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

he zbliżaja sie ale śniegu napadało po kostki a myślałem ze w tym tygodniu zaczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

dobra bo terminy siewu się zbliżają a nawet już są a ja nadal nie znalazłem czym owies zaprawić może mi doradzicie? i czy są jakieś środki do zaprawiania owsa tzn czy na etykiecie będzie pisało że można zaprawiać owies czy z doświadczenia wiadomo że można? dzięki za szybką odp. :)

ja zaprawiam http://gruparolnik.pl/pdf/VITAVAX_200%20FS.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

dobra bo terminy siewu się zbliżają a nawet już są a ja nadal nie znalazłem czym owies zaprawić może mi doradzicie? i czy są jakieś środki do zaprawiania owsa tzn czy na etykiecie będzie pisało że można zaprawiać owies czy z doświadczenia wiadomo że można? dzięki za szybką odp. :)

 

Ja zaprawiałem Certicor 050 FS i ta zaprawa jest zarejestrowana w owsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak jeszcze siałem swoje nasiona to zaprawiałem raxil gel albo baytan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Do zaprawiania owsa zarejestrowanych jest 16 preparatów - koś ma Ci je przepisać tutaj?

Nasiona z central nasiennych bywają zaprawiane preparatem Vitavax 200.FS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Mam pytanko panowie wczoraj poszło 400kg polifoski 6 na 2 hektary + 250kg saletrzaku + na jesień 80ton obornika,co sądzicie o takim nawożeniu VI klasa ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

dzięki za szybkie odpowiedzi :) ale wcześniej szukałem i na prawdę nic nie mogłem znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Na stronie Ministerstwa Rolnictwa jest wyszukiwarka środków ochrony roślin. Wpisujesz tam owies jako roślinę uprawną i rodzaj środka - fungicyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Panowie i ja mam pytanie ;)  owies mam zasiany po ugorze było tam mnóstwo bylicy i po zasianiu jest tego nadal sporo, na pewno powyłazi co byście zaproponowali do wytrucia tego dziadostwa.....Zawsze owies pryskałem granstarem lub/i jego zamiennikami ale wątpię żeby na takie zielsko było to skuteczne.Jeśli nic nie zadziała to myśle nad glifosatem przed zbiorem.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pomyśl o pysznych płatkach owsianych z domieszką glifosatu... Chwastox Trio jest może być użyty do zwalczania bylicy pospolitej w owsie. Tak podaje wyszukiwarka ŚOR ze strony Ministerstwa Rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Panie to nie na płatki to na wołowinkę ;)

Wiem,że chwastox jest proponowany do zwalczania bylicy ale obawiam się,że z moją może sobie nie bardzo poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Kiedyś miałem pole na którym wiele lat była uprawiana kukurydza i na tym polu po siewie kukurydzy były całe kępy bylicy (pewnie masz coś takiego) poradził sobie z tym mocarz.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

dokładnie tak jak piszesz na tym polu z 10 lat rosła kukurydza koła łowieckiego a po ostatnim ich roku uprawy pole stało odłogiem przez 4 lata i narosło tego tyle i takiego wielkiego,że aby w ogóle wejść z talerzówką musiałem to skosić orkanem bo bylica miejscami była wyższa od mtz'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pryskaj chwastoxem. Nawet jeśli nie weźmie wszystkiej bylicy, to jej pozostałości nie będą stanowiły konkurencji dla owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie nici z wczesnym siewem, jest tak mokro że przed świętami pewnie nie posieję. w poniedziałek tak utopiłem 1224 ze staltechem talerzowym, że drugi 1224 i case 125km miały co robić przez 5 godzin - słowem padaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

o kurde to konkretnie siedziałeś :/ U nas warunki nawet spoko, słońce swoje już robi tylko te przymrozki nie pomagają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin567    0

Koledzy doradźcie planowałem przedsiewnie dać sól potasową, superfosfat prosty i saletrę amonową , ale teraz mam wątpliwości czy saletra się nie wymyje zanim owies będzie w stanie z niej korzystać (wschody mogą długo potrwać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj