mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

maniek998    0

Mój znajomy pracuje w stadninie koni i mówi, że tam, co roku zaprawiają owies i dodatkowo dodają nawóz do nasienny w płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

zazdro. u mnie błoto jak cholera. potrzeba z tydzień pogody


 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A po co zaprawiać owies. Jeszcze nigdy nie zaprawiałem, chyba ze jakaś mieszanka z niewielką ilością owsa to tak.

 

A czemu by nie? Innych zbóż też nie zaprawiasz? Koszt takiej zaprawy to kilkadziesiąt zł na 100 kg  nasion to myślę że warto dać te pieniądze a zaprawa na pewno coś pomoże :)

 

 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Ok 20 marca zapowiadają -10 w nocy nawóz juz rozsiany tylko nie wiem czy siać :/

Edytowano przez hodowca16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Sam nie wiem co robić według prognozy pogody w tym tygodniu ma być jako taka pogoda słonecznie w czwartek, więc nawozy uprawa i siew w czwartek ,ale znowu następny cały tydzień przymrozki do -4 ,czekać jeszcze z siewem czy sialiście by .Z mieszanką na pewno poczekam jest dużo jęczmienia .W zeszłym roku siałem 24 marca te 5 ton dał spokojnie tylko na forum wszyscy prawie piszą siać wcześnie nawet w lutym owsowi nic się nie stanie a plon lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Również mam dylemat bo się powoli szykowałem na siew nawozu i siew owsa ale widziałem kilka prognoz, które mówią o powrocie zimy na około 15 marca więc czekam dalej. Owies może by przetrwał ale ja stawiam na cierpliwość. Możliwe, że dopiero po świętach wyjedziemy. Najbliższe dni zadecydują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Marian wlasnie mam ten sam problem mialem niby siac wczoraj ale robilem ciagnik i zdazylem posiac tylko nawoz i teraz patrze na pogode ok 20 marca pokazuja -10 a na innej prognozie -2... Nie wiem czy siac czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

A po co zaprawiać owies. Jeszcze nigdy nie zaprawiałem, chyba ze jakaś mieszanka z niewielką ilością owsa to tak.

większej głupoty dawno nie czytałem!!Po co zaprawiać??Np po to aby ograniczyć występowanie chorób........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Wczoraj patrzałem na jednej prognozie że koło 20 marca -6 w dzień a dziś patrzę na tą samą prognozę że tylko w nocy małe przymrozki. Ja bym siał owies tylko że na połowę pola nie da się wjechać bo tak mokro. Tylko weźcie pod uwagę to że jak wsiejecie owies koło 10 marca to on będzie długo leżał w ziemi bo ziemia nie jest jeszcze ogrzana, a jak będzie leżał w ziemi to raczej nic mu się nie powinno stać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W sezonie 2014 owies siałem 23 lutego wtedy było cieplej niż w obecnym. Pierwsze wschody obserwowałem po miesiącu. Mój tegoroczny siany 12 lutego ma aktualnie po około 2 korzenie zarodkowe. W międzyczasie były przymrozki po których nie mogłem ziemi rozkuć żeby do ziarenka się dobrać i nic złego z nim się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

W ubiegłym roku posiałem na początku marca jęczmień który ładnie powschodził i później też prognozy długoterminowe pokazywały za 2 tygodnie -12 przez co miałem trochę stresu a za 2 tygodnie było chyba -1, -2 więc nie ma co panikować ja jutro owies sieję a jęczmień za około tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja chyba jutro wezmę się za zruszenie dołków gdzie nie idzie wjechać żeby szybciej obeschły bo jak ich nie zruszę to poczekam sobie jeszcze z dwa tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

taki plan to i ja mam ale najprawdopodobniej nie wypali bo w tym tygodniu u mnie ma być brzydka pogoda i bedzie raczej po robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Ja też już nie czekam. Dzisiaj idzie Polifoska, pózniej uprawa, a jutro siew.
Ile siejecie na hektar owsa? Bo ja zastanawiałem się nad ilościa 180 kg/ha, na glebie V/VI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

u mnie stoi jeszcze woda,ale zawsze sieję ok.220 kg na ha-ta sama klasa gleb

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Chyba 220kg/ha , ja w tym roku mam zamiar posiać 200kg pierwszy rok po kwalifikacie a kwalifikat siałem 185kg odmiana Bingo klasa IVa,b

Edytowano przez Przemek2203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Dzisiaj zasiane 3.5ha owies bingo rok po centrali sialem 205 kg /ha  klasa V/VI jutro kolejne 3.5ha :)

Edytowano przez hodowca16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj