mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19687

jak liczyłem bingo wychodziło ok 350 szt. CCC w owsie sprawdza się dobrze w tym roku tj 2015 susza pomogła mu aż za dobrze miejscami miał 40cm, w normalnych warunkach owies przy nawożeniu jakie podałem, wytrzymuje do żniw raczej w 100% w pionie

Wydaje mi się a właściwie to mam pewność,że rzadszy łan odwdzięcza się świetnym płonowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Dwa lata temu miałem 300 i modus 0,26 w kolanko  niestety leżał jak byk nawożenie 100 kg n i 30 ton obornika. CCC ciekawa ekonomicznie alternatywa tylko perspektywa dodatkowego skrócenia korzenia nie ciekawa. 

Też jestem zdanie że rzadszy jest lepszy zupełnie inna wiecha i gęstość ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

tak dlatego jestem zdania,że co jak co ale siew owsa należy przyśpieszać najmocniej jak się da

Dziś już pod owies pobronowałem , planowałem siać po 15 ale dziś po południu dość mocno popadało obeschnie i sieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja miałem plan na jutro ale też popadało i nie wiem. Niby siejesz w błoto zbierasz złoto... Ja w tym roku próbuję 250 sztuk. wychodzi 130 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

sam bym spróbował tak rzadko ale aż na tyle nie dam rady ojca w bambuko zrobić-on dalej myśli,że sieję 210kg ;)

może kawałek spróbuje ale większość pójdzie 150kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

opisywał plonu nie będę bo już pisałem o tym kilka postów wcześniej......

Gleby?Od II(całe 0,25ha :D )do VI tzw "z" owies sieję najczęściej od IVb Do najsłabszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek998    0

To sąsiedzi będą mieli, co mówić jak zobaczą was z siewnikiem na polu J. Ja nie jestem aż tak odważny wole poczekać do początku marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Kolego gdybym oglądał się na sąsiadów to bym zbierał 3 tony z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Ale mnie sąsiedzi nie interesują każdy ma swój rozum i jak to mówią trzeba iść z postępem dlatego pytam się ciebie a nie sąsiadów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

I mówił, że nic się nie opłaca, że łubin z rynku to prawie jak z centrali i siał żyto hybrydowe F2... Parę kwiatków jeszcze by się znalazło... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

3t/ha to i tak niezły wynik. Sąsiadom zdarza się zebrać od trzech do sześciu razy mniej. Technologia przez nich stosowana została określona przez Panią Doktor z SGGW jako "Zaniedbana uprawa ekstensywna". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To sąsiedzi będą mieli, co mówić jak zobaczą was z siewnikiem na polu J. Ja nie jestem aż tak odważny wole poczekać do początku marca.

No powiem, że faktycznie sąsiedzi śledzili co się dzieje z wielkim zainteresowaniem...

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

uuuu u mnie już sie po głowie stukali...a dziś podśmiechiwanie-co zmokło????

on by nie wyjechał bo paliwa szkoda

tylko u mnie z niecałych 25 ha pow gospodarstwa sprzedaje się 80- 90t ziarna plus hodowla opasów ok 30 i hobbistyczna świń

Panowie dziś obdzwoniłem wszystkie punkty z materiałem siewnym w okolicy i owsa praktycznie brak a chciałem kupić GNIADEGO

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No prawda. Ja kupiłem bingo ze zbioru 2014 bo z 2015 to podobno same plewy i śmieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wyjdzie że posieję samego bingo bo do jego nasion mam doskonały dostęp-kwalifikat bez kwitów odwiany jak do centrali po 600,-netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

HR Strzelce sprzedaje owies z transportem (na 1 palecie do 840 kg) ,100zł transport , mają Komfort o inne nie pytałem . Cenią się na 1800 zł/t. Zasieję Bretona (bo mam ) , trzeba ciąć koszta.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a co jeśli po wysianiu, ziarniak spęcznieje i wtedy przyjdzie mróz, nie uszkodzi ziarniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

U mnie Zuch 1500 zl/t a  Bingo 1660 zl/t. Ceny netto. Gdyby nie to ze czeka sie na material siewny i na mozliwosc wjazdu na pole(program RS) to pokusilbym sie o siew:)

Zasialem sobie 1 ar 20.11.2015 i lezy w ziemi specznialy, jestem ciekaw kiedy wyjdzie i jak dalej bedzie sie rozwijal. Odmiana Bingo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

U nas też z owsem ciezko.
Kolega wyżej ciekawe doswiadczenie :)

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

dziś w strzelcach zamówiłem tonę bingo nic nie mówili że ciężko z dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek998    0

Rozmawiałem dzisiaj z jedna osobą i ona stosuje pod korzeń tylko sól potasową i superfosfat, azotu wcale nie daje na pierwsza dawkę tylko w późniejszym terminie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj