mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

majes    5

znam ta stronę. Myślałem właśnie o zastosowaniu reglone a nie roundup.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

bingo skoszony z 1,2 ha dwie d 47+ nadstawki 30cm pełniutkie

waga???może ktoś to ważył???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Wsyp owies do naczynia o znanej objętości i zważ go - obliczysz sobie gęstość zasypową. Później z objętości przyczep ocenisz ile go zebrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wiem jak sie to robi, ale mi się niechce, a zadałem takie pytanie bo może ktoś ważył taki zestaw i tak orientacyjnie by była znana wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

U mnie w tym roku poszło odpowiednio:

Marzec pod korzeń

NPK Ultra9 200kg/ha

Salmag 100kg/ha

Maj pogłównie

Zaksan 66kg/ha

Saletrzak z borem 66kg/ha

I w oprysku siarczan magnezu + odżywka rosasol 8-50-12+mikro

Na tym zaprzestałem z nawożeniem i plon był 6T/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Nie było skracane ale też nie było żadnych nawałnic. W tym roku mam zamiar postąpić tak samo ale zabezpieczę się i prysnę na skracanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U mnie przy 200npk chyba 8-20-30 i mocznik 150kg plon taki sam. Wszystko przed siewnie,oprysk tylko na chwasty i na nie których działkach ccc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ogólne zalecenia są takie, że sieje się ok. 180 - 220 kg/ha owsa, co powinno przełożyć się na 450 - 500 kiełkujących ziaren na m2. Spotkałem się jednak z doniesieniami o obsadzie od 300 do 600 kiełkujących ziaren/m2 (w zależności od odmiany i warunków w jakich odbywa się siew oraz rodzaju gleby). ja na glebach lekkich sieję około 400 ziaren. Przy tegorocznej suszy było doskonale widać, gdzie gleba była lżejsza - tam owies był niższy i jakby rzadszy (miał mniej liści) niż na glebach ciut lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Witam. Może nie ten temat ale nie ma ktoś na sprzedaż bingo najlepiej c2 okolice Wielkopolski dokladniej Konin? pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj