mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Rolnik1973    15370

Mam tak samo, zasychają końcówki liści, wygrzebałem kilka szt to ma bardzo słaby system korzeniowy. Siany k 15 marca. Co to może być że się nieukorzenił i usycha. Po żniwach był obornik, na zimę kreda wapnowa, na wiosnę 250kg unifoski i 150 saletrzaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A w jaki sposób pozbyć sie głuchego owsa z pola? trzy lata na jednym polu siane były oziminy a ta zaraza w tym roku po posianiu owsa nadal jest. Czy jedynym wyjściem jest po porostu nie sianie owsa na tym polu a we wszystkich innych zbożach pryskać axialem pumą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie tak jak mówisz. Do tego poprawna uprawa i zmianowanie.

witam, dzisiaj po oprysku Linturem na godzinę dokłądnie po zabiegu przyszło 3-4mm opadu czy to zaszkodzi skuteczności środka? Na Linturze nie znalałem żadnej wzmianki o opadach po zabiegu. Wg mnie powinno być ok. w ciagu godziny chwasty powinny w 100% zdążyć pobrać substancję. Co o tym sądzicie?

Myślę że powinno być ok, wysoka temp powinna dodatkowo przyśpieszyć pobieranie środka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A dostał coś jeszcze oprócz tego azotu ? [ jakieś p-k ] bo jak nie to legnie lub go susza skręci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

dostał 200 kg polifoski 5

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przypaliłam owies chwastoxem trio. odjęło mi rozum i za dużo cieczy wypryskałam na hektar. chwasty się zwinęły i owies gdzieniegdzie tez. nie wszędzie, tam gdzie gęściejszy to stoi normalnie, wybarwiony, ciemnozielony, a gdzie rzadszy to wykręciło mu listki. czego sie spodziewać? obroni się czy fiknie?


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam chciałem sie zapytać jaki byśćie polecil środek na chwasty i jakiś dolistny i co do tego jeszcze moge dodać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Bardzo ważne pytanie. Co się dzieje z moim owsem? Nie stosowano jeszcze herbicydów, przedsiewnie 160kg/ha saletry amonowej. Są place, że jest ładny, zielony, a na wiekszej części coś takiego. Foto:

 

dsc00198.jpg

dsc00199.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie po mocarzu już 2 tygodnie od zabiegu i chwasty ładnie się pozwijały a Owies rośnie jak szalony po 150 kg saletry oraz ostatnich opadach. Może za tydzień zacznę skracać i mikro z siarczanem podam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam nie zakładam tematu do rzeczy :

Posiada z 3 ha owsa ,zasiałem no dość wcześniej ,no przymroziły przymrozki ,posiałem 100kg na ha saletry ,no nabiera koloru ,najgorzej na słabszej ziomce .

Moje pytanko ,kupiłem chwastox turbo 340 sl ,czy jak bene pryskał na chwasty mogę dodać odżywki np Florowit ,albo jakiś symulator wzrostu lub coś innego ,aby poprawić plon ,i nie zjarać .Dzięki za podpowiedz

 

Uważaj na słowa.

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jak byłem na szkoleniu chemizacyjnym( popularnie zwane na opryskiwacze) prowadzący mówił że do oprysku na chwasty dodaje 25kg siarczanu magnezu i 25kg mocznika tym samym zmniejsza o jakieś 30% ( ale tego do końca nie jestem pewien) ilość herbicydu.

Mówił że wszystko jest ok po takiej mieszaninie tylko nie pryskać przy nasłonecznieniu no i nie ze wszystkimi środkami można mieszać nawozy. Z tego co mówił to z chwastoxem i amino pielikiem można tak robić i należy uważać na mocznik który obniż temp. wody żeby nie poparzyć roślin. Sam miałem chęć wypróbować takiej mikstury ale to chyba za rok bo mam już inny herbicyd którego nie można mieszać z nawozami raczej więc nie będę ryzykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

przypaliłam owies chwastoxem trio. odjęło mi rozum i za dużo cieczy wypryskałam na hektar. chwasty się zwinęły i owies gdzieniegdzie tez. nie wszędzie, tam gdzie gęściejszy to stoi normalnie, wybarwiony, ciemnozielony, a gdzie rzadszy to wykręciło mu listki. czego sie spodziewać? obroni się czy fiknie?

Obroni się, ale trochę potrwa jego powrót do normalności.

Bardzo ważne pytanie. Co się dzieje z moim owsem? Nie stosowano jeszcze herbicydów, przedsiewnie 160kg/ha saletry amonowej. Są place, że jest ładny, zielony, a na wiekszej części coś takiego.

Niedobór magnezu. Zapewne niski odczyn.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Dzięki ,o siarczanie to też słyszałem ,mam znajomego w sklepie ze środkami chemicznymi , to radzi najpierw oprysk ,a na drugi dzień odżywka . Ale są magicy co mieszają ,ale to lata praktyk doświadczeń .Ja z 5 lat temu tak załatwiłem słonecznik ,zmieszałem dwa opryski( grzyba na ,robaka ) + odżywkę z mącznikiem ,popryskałem przyszły upały i słonecznik kaput .No i były jeby !!!

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

ogar118 kiedy siałeś owies że już po i planujesz skracanie ,ja siałem 22 marca byłem na polu i jednak jeszcze przez niedzelę czekam z opryskiem mało chwastów i ten co siał 13 jeszcze też nie pryska ,nigdy nie skracałem owsa jednak w zeszłym sporo straciłem poległ i kosa szło nad kłosami jaka wysokość owsa najlepiej aby skracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

rolniczko z zawad mieszkam blisko ciebie i tez stosowalem chwastox trio w zalecnej dawce i niestety dzialnie odwrotne czyli owies ładny ale chwasty niestety rownież nie ruszone zostało mi jeszcze 6 litrow ale nie pryskam bo szkoda zachodu wczoraj kupiłem inny środek i poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłam u swojego, nie jest mu ani lepiej, ani gorzej. czekamy... mogłoby się cos wyjasnić, alo niech żyje, albo niech się zwinie i szybko zasiac drugi, bo inaczej te nerwy mnie zjedza...

Edytowano przez RolniczkazZawad

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj