mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

proxy8441    248

jeszcze nam powiedz że tym Granstarem pryskasz parcele które w latach poprzednich były równiez nim traktowane? Jeśli tak to nie zdziw się jak w kolejnych latach ta sytuacja się diametralnie zmieni (skuteczność)

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Ja mam pytanie- pszenżyto na jednym polu jest nie równe, dam gdzie ładniejsze to zaraz będzie faza 1 kolanka, tam gdzie słabsze kolanka jeszcze nie widać, można wykonywać zabieg CCC+moddus w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A kolego sprawdzałem etykiete Granstaru jare można pryskać jeczmień pszenica jara a nic nie pisze o owsie a ty pryskasz owse mieszanki też nim bo jarych mam tylko owies mieszankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja mam zamiar pryskać owies Mustangiem Forte 0,8l/ha, w jęczmieniu, pszenicy dodatkowo dodaję na owies głuchy Axial który nie ma rejestracji w owsie wiec byłby w stosunku do niego mniej selektywny lub wcale?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Oczywiście nie pryskam co roku tej samej działki ponieważ nie co rok jest jare zboże. Owies też tym pryskam, dostaje "lekkiego rozjaśnienia" (nie przypaleń) na około 1,5 tyg a potem wszystko wraca do normy (kiedyś opryskałem połowę pola granstarem i dlatego mam porównanie) Stary granstar miał rejestrację na owies, w nowym jest to ta sama substancja w mniejszym stężeniu.

Skuteczność granstaru jak dotąd jest na bardzo wysokim poziomie :D

Gdybyś owies opryskał AXIAL-em to stało by się to samo co z owsikiem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja mam zamiar pryskać owies Mustangiem Forte 0,8l/ha, w jęczmieniu, pszenicy dodatkowo dodaję na owies głuchy Axial który nie ma rejestracji w owsie wiec byłby w stosunku do niego mniej selektywny lub wcale?

Axial zwalcza owies głuchy, z uprawnym zrobiłby to samo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powschodził mi owies siany 8 -go i zauważyłam że ma końcówki czerwonkawe. przymroziło go przedostatniej nocy troszeczkę chyba, nie?


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Kupiłem na chwasty Atlantis + Mustang, mogę dodać do nich Stabilan na do krzewienie pszenicy? Ewentualnie czym najpierw prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No to koleżanko będziesz kośić 2 tygodnie szybciej ja siałem 22 niedaleko mnie gościu siał 13 na razie nic nie widać aby coś wschodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

oglądałem dziś swój siany w dzień kobiet, jutro w pełni bedzie na wierzchu, dziś tylko miejscami (siane samym siewnikiem) ale nie ma żadnych przebarwień a przymrozki występują, azot dostał pod korzeń.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój tez dostał pod korzeń wszystko co powinien, liczę że go trochę przyłapało zimno, bo same końcówki szpilek ma czerwonkawe, dalej jest zielony. tzn "zielony", na razie to trzeba się naprawdę ukucnąć i przyjrzeć, bo z daleka go jeszcze nie widać, żeby pole było zielone. może niepotrzebnie sieję zamęt, może po prostu za płytko zasiany i za szybko powschodził.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Dokladnie to tylko wyjdzie na zdrowie. Ma lepsza jarowizacje. Z pszenżytem jarym przewodkowym tez tak mialem. Teraz już powoli zaczyna wychodzić trzeci lisc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Mieszać CCC z herbicydem?? Pierwszy raz w życiu będę skracał i raczej będzie to za wielki szok dla roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powschodził mi owies siany 8 -go i zauważyłam że ma końcówki czerwonkawe. przymroziło go przedostatniej nocy troszeczkę chyba, nie?

To są normalne objawy. Jak podczas szpilkowania żyto robi się fioletowe, jęczmień szary tak owies czerwony.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żyto owszem, ale u owsa zawsze wydawało mi się, że wyłazi zielony. no nic, nigdy nie obserwowałam tak wnikliwie. przepraszam za zamieszanie:)


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

czerwone żyto w czasie wschodów to cecha gatunkowa a owies powinien być zielony ale nie sądzę żeby w jakiś sposób mu to zaszkodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Mój owies siany 14-tego marca zaczyna wychodzić na świat - i też ma czerwone końcówki ale to normalne jak w nocy przymrozki -. to napewno mu nie zaszkodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

mój jest zielony i dziś powschodził w 95%, teraz niech mu gleba zasobną będzie :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj