mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel2678    56

U mnie tez bingo sypnelo dokladnie 5 t z ha( wazone sprzedane) ale bylo troche wiecej bo kombajnista sie nie spisal i po talerzowaniu mialem łąke ziemia kl 5 6 i 6z ale mnóstwo deszczu modusa troszke tez było i cudem ustał ale jak by bylo sucho to nie wiem czy polowe tego bym zebral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Kombajnista ustawiał kilkakrotnie sita i wiatr i zrezygnowal i powiedzial ze to nie kombajn na taki owies -a ów kombajn to byl oczywiście Z -056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

teraz szkoda wcześniej nie miałem gdzie posiać owsa, teraz dokupiłem ziemi i jest miejsce, ale w przyszłym roku po rzepaku posieję pszenicę ozimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Po ile kolego ten owies sprzedajesz, że rezygnujesz na jego rzecz z pszenicy, chyba nie mniej niż 1000zł/t

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Kolego nie zawsze chodzi o kasę, po prostu byłem ciekawy jaki plon uzyskam po rzepaku.

w tamtym roku sprzedawałem po 650zł/brutto z podwórka, po nowym roku będę sprzedawał na płatki w podobnej cenie. może nie są to kokosy ale 1000-1500zł/ha zostanie+ dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Idealne to lekko kwaśne ok. 6. Ale owies ze wszystkich zbóż ma największy zakres odczynu gdzie się dobrze udaje. Na 5 też dobrze urośnie, za to źle się czuje w odczynie obojętnym.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

U mnie wydajnośc owsa była najsłabsza od niepamiętnych czasów. Jeszcze nie wszystko sprzedane, ale jak wyjdzie 3 tony z ha to będzie dobrze a rok wcześniej z najsłabszego kawałka wyszło 4 tony z ha a na lepszym 5,56 t z ha z wszystkich średnio 4,9t. Ale taka cienizna nie tylko w owsie, bo tak samo zawiódł jęczmień ozimy, słabiej wyszła pszenica a teraz jeszcze dobijają ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ile kosztuje tak mniej wiecej kwalifikowany Bingo? Bo chcialbym na wiosne kupic na hektar i sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Byłem ostatnio w centrali pytałem to nawet jeszcze oferty nie znają. A ceny to już wogóle Ci w tej chwili nie podadzą gdyż jest zależna od przezimowania zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson55    0

Witam chciałem zapytać czy ktoś siał owies o odmianie Bingo ? czy to dobra odmiana owsa kupiłem taką w centrali nasion proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak masz niedaleko do nich to koszt transportu niebędze duży. z mojego podwórka koszt ok 1400zł i płacili w tamtym tygodniu po 580zł/netto, więc sprzedałem hodowcy bydła spod węgrowa również po 580zł z jego transportem i załadunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja nie mam czasu na detal - mieszkam i pracuję 50km od gospodarstwa, więc sam rozumiesz

 

do tej pory nie, ale w tym roku pewnie zastosuję moddus na sławko, a bingo (po rzepaku) będę obserwował i w razie potrzeby też prysnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

simson55 ile dałeś za owies w centrali już szybko mieli u nas jeszcze nie mają początek lutego a trochę muszę kupić trochę mojego zasieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj