mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

ogar118    65

a ile planujecie wysiać na ha owsa z centrali np odmiany bingo? pytam bo w necie są dość spore rozbieżności od 130 nawet do 200...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Chodziło mu o 200kg nawozu azotowego nie o czysty składnik

Karol masz rację chodzi o nawóz, w czystym składniku wyszło 102kg/ha azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

@aro1975

kukurydza może rosnąć po wszystkim, pytanie tylko czy warto ją wszędzie siać. jak dla mnie stanowisko po rzepaku jest idealne pod pszenicę ozimą. Pomyśl nad płodozmianem, kukurydza jest też dość problematyczna w płodozmianie z roślinami ozimymi, szczególnie na słabszych ziemiach.

 

Co to za nowy nawóz o zawartości N 51%

 

Koszt uprawy owsa na poziomie 1200 zł jest praktycznie mało nierealny przy stosowaniu pełnej uprawy, uwzględnieniu amortyzacji, transportu i uzupełnieniu PK, a to że nie dacie PK, nie znaczy, że owies ich nie pobierze, a mimo wszystko ma dość wysokie potrzeby maskowane nieco przez bardzo dużą sprawność pobierania składników z gleby, nawet większą niż żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Chodziło zapewne o 92 N bo tyle ma 200kg mocznika.

Nie masz kasy siejesz owies mniej zarabiasz ale masz pasze i słomę.

Masz kasę pakujesz w kukurydze plon 10ton mokrej przy dzisiejszej cenie oddajesz kasę za uprawę nie zostaje prawie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam na wiosne planuje zasiać 0.5 ha owsa mój plan nawożenia to

przed siewem 100 kg polifoski 8, 60kg mocznika i 25kg saletrzaku

druga dawka azotu 25 kg moczniku + do tego jakaś odżywka z roztwoewm moczniku dolistnie

Cała dawka azotu to 54N/0.5h

Co o tym uważacie czego za mało czego za dużo

pH 5.0-5.5 klasa ziemi V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Przy 108N/ha może się już położyć miejscami przy nierównomiernym rozsiewie azotu.

Dla mnie nie ma sensu jeździć z azotem dwa razy po owsie.

Pod korzeń rzucić saletrzak i mocznik i niech buja do góry.

Ja bym dał 150kg/ha saletrzaku i 100kg mocznika.

Potem oprysk na chwasty, regulator wzrostu Stabilan i np Kristalon zielony 3kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, jak ustalić normę wysiewu dla owsa? Owies będę siał czarny. Nie znam MTZ ani siły wschodzenia, podpowie ktoś jak to obliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer96    0

Witam wszystkich mam pytanie czy moge zaprawic owies zaprawa t 75ds/ws na paczce nic o owsie nie ma,czy moze to mu jakos zaszkodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Nigdy nie zaprawiałem owsa. W czym może pomóc jego zaprawianie (nie pytam o pszenicę, jęczmień)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Panowie ,a co sądzicie o zaprawieniu owsa nawozem donasiennym??

Bedzie miał pozytywnego kopa na start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Roznice widać golym okiem. Zabraklo mi na dwa przejazdy siewnika i musialem dosypać nie zaprawiany nawozem donasiennym. Zauwazylem ze szpilkowal 3 dni prędzej a średnio miał tez o jedno lub dwa rozkrzewinia więcej.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Koledzy co lepiej dać po owies gleby 4,5,6 klasa

Saletrzak, Mocznik ??

I czy można do któregoś z nich dodac Lubofoskę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja zazwyczaj przedsiewnie daję 200kg/ha polifoski 6 + 100kg/ha mocznika , pogłównie mocznik, siarczan magnezu i odżywki.

azotu wychodzi ok 100kg/ha w czystym składniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie, jeżdżę dwa razy - mają inną granulację i latają na różne odległość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazdaadam    18

ja siałem owies po 20 kwietnia z 2,5 h namłóciłem 3 przyczepy 4,5 tonowe tylko niestety owies był bardzo lekki. Na przyczepie ok 2,5t przedsiewnie 150 kg moczniku i 200kg amofoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj