mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Nowy81    69

Zruszyć, przesuszyć i wyrównać i wygarnąć większe kamienie do pozbierania.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Też tak myślę ale wałki wiele nie ubiją a równają troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Cos  tam  na pewno  sie zruszy  .

Do  takich  celów  wystarczy  starodawna  sprężynówka ,

 

Siałeś  juz  tego  Skorpiona  wczesniej ?  czy pierwszy rok? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jak wam idzie sianie owsa? jak tak dalej pójdzie to zrezygnuje. dzisiaj ledwo udało mi się rozlać rsm na pszenicę. o uprawi nie ma mowy przez najbliższy bliżej nieokreślony czas gdyż zapowiadają deszcze i śniegi na dwa tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kilka lat. U mnie najlepiej się sprawdza.

Na jakim  stanowisku siejesz?  jak  nawożenie? średni plon ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Gleby słabe, 5, 4a. b. Wszystko zależy od pogody- głównie woda. Ostatnio około 4,5t. dwa lata temu 1t- 1,5t.

Rekord około 6t. Głównie nie ważę ale zawsze mniej liczę na zbiorniki i się zgadza :).

Ostatnio nie szaleję z azotem.W tym roku 200, 250kg poli 6 i około 55N (60N) ,(obornik co 3 rok) w glebę a później  zobaczymy....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myslie u mnie jest rędzina  4 5 klasa będzie się dało  wjechać żeby skultywatorować  3 ha po owies siać już czy jeszcz a czy nawór npk będzie dobry po owies


 było 3 dni dobrej pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wczoraj trochę posiałem reszta we wtorek może w poniedziałek pod wieczór-czekam na nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

A ja jeszcze w lesie, wczoraj zabrakło czasu, żeby wziać się za ugór, za tydzień pewnie potalerzuje dopiero. Tak to jest jak ma się tylko soboty wolne a w tygodniu w pracy 14h dziennie. Przy takim rozkładzie pracy pewnie dopiero 18 marca udałoby mi się zasiać, nie byłoby to za późno?

 

Jakie sołtys odmiany siejesz w tym roku i w jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

zanm ten ból bo sam tak mam, nieraz zdarzało się nocami orać czy siać a o niedzieli to już nie wspomnę.......

wczoraj posiałem bretona wyszło ok 160kg

dojedzie jeszcze nawigator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Też mi się zdarza w niedzielę tyrać w polu, ale staram się robić to jak najrzadziej bo rodzina i sąsiedzi mnie za to tak linczują, że żyć mi się odechciewa. A sami chodzą do roboty na hali albo w markecie w niedziele.

Ja jeszcze nie kupiłem ziarna, jeśli będę jednak siał to pewnie kupię w dniu siewu to co zostanie w centrali. Nie jestem pewien czy uda mi się zasiać, więc wolę nie kupować za szybko aby potem się nie zmarnowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

a u mnie jeszcze kaczki na polach pływają,z pszenżyta jak weszłem to myślałem że filce zostaną-trzeba czekać i nikt w okolicy jeszcze nic nie ruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Będzie owies na wiosennej orce? Gleba jałowa. zasiany jest tam teraz mierzyplon gorczyca z owsem. Na ile cm to zaorac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Na tyle na ile masz warstwy ornej. U mnie w niektórych miejscach orząc na 20cm już się wyorywuje żółty piach, więc wszystko zależy od gleby. No i owies to chyba najlepiej siać od razu po orce bez czekania aż osiądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Ja planuję w tym roku zastosować przedsiewnie pod owies mieszankę nawozową - polifoska 6 100kg, saletrzak 50kg, mocznik ok. 40kg. Co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

A ja jeszcze w lesie, wczoraj zabrakło czasu, żeby wziać się za ugór, za tydzień pewnie potalerzuje dopiero. Tak to jest jak ma się tylko soboty wolne a w tygodniu w pracy 14h dziennie. Przy takim rozkładzie pracy pewnie dopiero 18 marca udałoby mi się zasiać, nie byłoby to za późno?

 

Jakie sołtys odmiany siejesz w tym roku i w jakiej ilości?

 

Oj chłopie  co ty masz z tego życia współczuć,a wracając do tematu wczoraj udało się posiać 1 ha a reszta i trochę saletry i soli po oziminach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A ja jeszcze w lesie, wczoraj zabrakło czasu, żeby wziać się za ugór, za tydzień pewnie potalerzuje dopiero. Tak to jest jak ma się tylko soboty wolne a w tygodniu w pracy 14h dziennie. Przy takim rozkładzie pracy pewnie dopiero 18 marca udałoby mi się zasiać, nie byłoby to za późno?

 

Jakie sołtys odmiany siejesz w tym roku i w jakiej ilości?

18 marzec późno? Sam w zeszłym roku tak siałem i było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Owies siany bardzo wczesnie siedzi w ziemi i zaczyna budowac system korzeniowy, a jaki to ma wplyw na dalsza wegetacje to nie trzeba tlumaczyc. Dlatego chcialem zasiac na poczatku marca bo ziemia lekka a w dodatku ugor swiezo uprawiany a to tez straty wilgoci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj