Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drzwi do obory

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 luty 2008 - 15:14

Drzwi do obory

Ale czy taki byk jak by udezył w tą blache to by sie wygieła napewno? Moze i dobry pomysł zeby zrobic blacha styropian blacha ale czy to mocne jest??

Ja mam w większości z rozbiórki ze starej piekarni i innych takich takie wąskie dzwi oczywiście to lisztwy dookoła dzwi styropian 2 lub 3 cm i płaska blacha 30 zł arkusz 2x1 m i z drugiej strony też blacha, duże dzwi normalne z desek z jedenj strony a między wiązania desek i ukośniki styropian i blacha, jak jest styropian w srodku to na blasze nic nie marźnie, a do pomieszczenia na mleko i pomieszczenia sanitarnego stare dzwi z rozbiórki i blacha bez styropinaów gwoździami przybita ładnie pomalowana i nikt zastrzeżen nie ma :D , jak tak policzyłem jak bym wszystkie dzwi kupował okna itd to bym chyba kredyt musiał jakiś brac. Najgorsze rozpadające się dzwi obic z dwóch stron płaską najcieńszą blachą i pomalowac i git

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drzwi do obory Dzisiaj, 01:42
  •  

#22 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 07 luty 2008 - 20:07

Drzwi do obory Jak mam nową oborę to i musze mieć profesionalne i estetyczne drzwi z płyty warstwowej jak napisał GHOST. Mam takie drzwi i są niezastapione. Trzymają ciepło i są duzo trwalsze od desek. Są troche drozsze ale jakby wyglądały stare deski w drzwiach w nóweczce oborze???? :D

#23 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:35

Drzwi do obory ja robiłem do stodoły w której so teraz cielaki z profilu w srodek steropian od wewnątrz blacha jasna a na zewnątrz brązowa i świetli.A ostatnio robiłem do chlewka z profili w środku deski i świetlik ia też jest dobrze.I wszystkie so suwane.Tylko w stodole jedne so na zawiasach ale lepsze so sówane przynajmniej moim zdaniem. pozdrawiam

#24 Share Dawid92

Dawid92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 luty 2008 - 13:58

Drzwi do obory Dokładnie drzwi powine miec wyglond tez tak uwazam i musze jeszcze sie dowiedziec pochodzic po sklepach z materiałami co by szypko i łatwo było by zrobic najlepiej i jasna sprawa tanio:) dzienki wszystkim za pomoc Pozdrawiam:)

#25 Share Kuba9711

Kuba9711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , Motoryzacja , Zwierzeta ,

Napisany 03 maj 2008 - 18:01

Drzwi do obory Ja mam w oborze z blachy drzwi w środku jest taka pianka cieplna w środek wstwaiłem okna od autobusu i są super do obory dostaje się dużo światła i jest widno :)

#26 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 06 lipiec 2008 - 15:26

Drzwi do obory ja mam w oborze drzwi z drewna pomalowanego olejem

#27 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 16:54

Drzwi do obory ja też mam drzwi do obory z drzewa tylko, że pomalowane farbą
Green power ;]

#28 Share olowaty

olowaty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 20:24

Drzwi do obory Witam! Jeśli chodzi o rdzewienie blachy na łączeniach to pojawia się ona gdy stosuje się połączenia na nity aluminiowe. Występuje wtedy korozja elektrochemiczna. Nie pomaga nawet ocynk. Dobrym rozwiązaniem są blachowkręty a jeszcze lepszym spawanie punktowe. Należy uważać na spawanie ocynku, ponieważ wytwarzają sie szkodliwe związki chemiczne.
Jako zabezpieczenie blachy proponuję STALOCHRON. Jest to farba chlorokauczukowa do stosowania także na rdzę. Konstrukcję, jeżeli ma być wypełnienie z desek najlepiej zrobić z kątownika, a jeżeli ma być pokryta blachą to z profilu, na wzór fabrycznych bram. Nie polecam wklejania szyb na silikon, ponieważ ma on odczyn kwaśny co sprzyja korozji, nawet pomalowanych elementów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Kaspersky

Kaspersky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 20:19

Drzwi do obory a czy wiecie jak w takich drzwiach z blachy montować zawiasy???
w środku jakoś?? czy może na zewnątrz na blasze???
tak żeby było najlepiej

#30 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 12:02

Drzwi do obory Wszystko zależny gdzie masz haki. Ja u swoich zawiasy przyspawałem z boku ramki zostały lekko wygięte aby drzwi wchodziły do środka i jest ok

#31 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 16 maj 2009 - 17:16

Drzwi do obory Ja mam drewniane od 14 lat i jeszcze sie nie rozleciały ;)
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2009 - 18:06

Drzwi do obory moze i mocne ale czy tanie arkusz blachy 1x2m kosztuje 35-50zł razy 2 plus styropian i jakieś deseczki!, ja w większosci powzmacjniałem dzwi blachą od środka i styropianw srodek ale miałem duzo arkuszy płaskich z dachu, załatwiłem sobie kilkdziesiąt skrzydeł dzwi z rozbiurki gs-u i tylko położyłem blache z jednej strony i dzwi pancerne ;)

#33 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 16 maj 2009 - 19:15

Drzwi do obory Ja też mam w oborze dzwi z drewna i za jakiś czas trzeba zrobić nowe.

#34 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 16 maj 2009 - 19:21

Drzwi do obory Naj tańszymi i najbardziej trwałym materiałem jest stal ....czyli rura kwadratowa....blacha T6 z obu stron w środku styropian i drzwi gotowe....drewno jest zbyt wrażliwe na działanie wody słonica i tak dalej.....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#35 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 maj 2009 - 20:26

Drzwi do obory MY drzwi robiliśmy z przekroju zamkniętego "5" blachy falowanej a od wewnątrz jest dane steropian 4 i jako wykończenie płyta paździerzowa. To są drzwi od magazynu na ważywa więc dlatego są docieplone
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 17 luty 2015 - 23:16

Drzwi do obory

Witam Matias89 a jakiej grubości jest ta płyta OSB? i jak ja zamocowałeś? włożyłeś między profile czy na profil? Też się przymierzam do budowy takich drzwi tylko do obory. Będę wybijał dziurę w ścianie szczytowej tak aby móc wybierać obornik turem od bydła.