kamsen8473

Renault 113.14 czy renault 110.14

Polecane posty

PIOTREK79    1

To na ostatniej fotce to case CS  pewnie. a co do reni to ma ło fotek. dwie pierwsze to troszke słabe a napewno brał bym  tej na elektrohydraulicznym rewersie.


To na ostatniej fotce to case CS  pewnie. a co do reni to m ło fotek. dwie pierwsze to troszke słabe a napewno nie  brał bym  tej na elektrohydraulicznym rewersie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tylko w niej jest elektrohydrauliczna pompą. Ale nie ma się czego bać. Ja mam to samo i lepsza wygoda w uzytkowaniu, lepszy komfort. Tylko zależy czy chcesz maszynę z takim czymś. Wiadomo elektronika i trzeba dbać o nią.

Patrz czy nie jest to jakiś ulep pod względem elektrycznym bo zdarza się ze robią różne obejścia w instalacji żeby na chwilę było wszystko sprawne. Ale zawsze możesz czekać na kolejny ciągnik az się pojawi do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorr    0

ja bym szukał pełnego mechanika bo elektrohydraulika to jest dobra jak nowa . A pozatym to mało mechaników ogarnia temat elektrohydrauliki tak ze pomysl kolego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

popatrz dobrze na ostatnie foto, ja tam widze sterowanie ehrem, no chyba ze coś wsadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

popatrz jak wygląda wnętrze w tych ciągnikach  :lol:

 

1549bff348208bbb04bce5722a3dd276_0x0.jpg

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ja niedawno robiłem maraton po renówkach, tak jak wyżej piszą nie patrz i nie napalaj się , za szybko, sam tak jak ty wypytywałem pokazywałem linki itp, teraz jestem trochę mądrzejszy , pierwsze co to nawet nie patrz na przebieg , już lepiej na rocznik, i w jakim stopniu powycierane gałki itp urządzenia, a najlepiej sprawdzić czy dużo nie robiła to na mocowaniach przedniego mostu patrz jaki jest luz , wcześniej dwie oglądałem w obuch szczelina ok 4 mm , w jednej to tuleja mosiężna to aż wyłaziła przemielona, pojechałem oglądać ostatnią, a tam 0 luzu, zaskoczyło mnie, po prostu patrz w jakim stopniu są pewne rzeczy po zużywane, np tez czy z ramion podnośnika nie cieknie, tez jest objawem eksploatacji jak i inne wycieki, nie napalaj się po zdjęciach na olx , moja pierwsza do której jechałem, tez pięknie wyglądała, po przyjeździe , w środku meksyk, instalacja elek ,po kombinowana po izolowana, wskaźniki nie działały, kontrolki tez, podłoga rdza, i na koniec się przyznał ze już ma inny silnik wsadzony , wiadomo by napęd się załączał i rozłączał, a już w szczególności wałek sprawdzaj ale pod jakąś maszyną, prawie się nadziałem, na luzie włączał i wyłączał , ale głównym, a sprzęgło nie rozłączało, podczepiliśmy pod maszynę, to żeby włączyć to trza było ciągnik gasić, bo tak to zgrzyt i nie wchodził, tak więc ciężko znaleźć ciągnik w którym wszystko działa jak należny, zawsze jakiś szwank się trafi, dlatego ważne jest by dobrze bez pospiechu sprawdzać wszystko po kolei, mnie się udało za 3 cim podejściem trafić , i niedługo będzie renówka na podwórku , z modelami 110 54 ,120 54, 133 54, to już zależy na co trafi się , różnie, mechanik , pół mechanik, tez nectra ful opcja, rożnie wyposażone, te z końcem 14 to mechaniki , ale wszystko jest do opanowania, ja mam ehr , ale gość powiedział w ostateczności jak przerobić na krótko, czy załączanie wałka hydr, zawsze można wyrzucić i wstawić na linkę, najważniejsza jest skrzynia , w moim przypadku mogło być elektronika, elektrochydraulika w wyposażeniu, byle by skrzynia w pełni mechaniczna, z rewersem mechanicznym, i półbiegami mechanicznymi, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

właśnie i co, full mechanik, skrzynai 16x16 podnośnik sterowany mechanicznie, jedyny lux to prawdopodobnie klima

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

@izydor6280 a patrzyłeś tą z nieaktualnego ogł? Klime masz na słupku. Przypatrz sie dobrze na tą z aktualnego ogloszenia na siedzeniem te 3 pokrętła. 

 

@kamsen8473 byłeś ją oglądać? ?? Jak dla mnie nie jest zaciułana i wydaję sie być ok, wiadomo cos sie znajdzie jak to w używanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

patrzę i patrzę i widzę na prawym boczku dwie dzwignie od sterowania podnośnikiem

 

ostatnie zdjęcie wnętrza jest z innego ciągnika, co od kilku postów próbuję Ci wyperswadować

facepalm.png

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Faktycznie. Co za baran dodał zdjecie innego!!! Teraz zauważyłem ze trzpień od zamka jest na przednim słupku w reno drzwi otwiera sie do przodu. Po jaką cholere dodał inne zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Po co wsadzone foto innego sprzętu?? Poza tym renault nawet zadbany. I nie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

Witam !sam posiadam 113.14 mam 6 lat.Nie moge zlego slowa powiedziec o ciagniku, prosty w obsludze, duzy i ciezki ,tylko w pole i orac.ale wiadomo maja one juz one po ponad 32 lata a 10tys. przebiegu dawno przerobione.ale ogolnie Renowki to dobre ciagniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz6666    0

Witam ja również posiadam renówkę 113.14tx i złego słowa powiedzieć na ten ciągnik nie mogę ;). Jak chcesz to mogę podesłać fotki mojego egzemplarza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

malowana :) Ale ładna :) polak doprowadza zużyty sprzet do pożadnego ładu,  cycuś, glancuś piz....... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190
Napisano (edytowany)

Sam malowałeś czy już taką kupiłeś ?? 
Ogólnie widać że zadbana no i obciążniki na przodzie posiada to już duży plus jak na sprowadzony ciągnik  ;).

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj