Skocz do zawartości

Zdjęcie

egzamin zetorem, proszę o pomoc.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz_s

mateusz_s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 22:00

Cześć, wyskoczę teraz do Was z dziwną prośbą :D Otóż we wtorek 27 stycznia jadę na egzamin praktyczny na prawo jazdy T do Łomży :P Jest tam ciągnik Zetor 5320 + przyczepa Pronar T663/2. ( http://www.word.4lom.../index.php?k=62 ) Mam głupie pytania ;) Może mi ktoś z Was wytłumaczyć gdzie znajdują się następujące rzeczy w tym ciągniku żebym mógł wskazać je na egzaminie ? Te elementy to: poziom oleju w silniku, poziom płynu chłodzącego, poziom płynu hamulcowego, poziom płynu w spryskiwaczach oraz gdzie są te pokrętła czy jak to tam od świateł ? Bardzo prosiłbym o odpowiedź tu lub na PW. W okolicy nie ma nikt żadnego Zetora więc muszę prosić Was o pomoc bo na swojego nauczyciela u którego zapisywałem się w szkole na egzamin to nie ma co liczyć... :/ Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
egzamin zetorem, proszę o pomoc. Dzisiaj, 05:32
  •  

#2 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 22:12

Na privie masz charakterystykę 4320-chyba nie rózni się masakrycznie od 5320. A co do świateł to jest tam charakterystyczne pokrętło z namalowanym reflektorem

chociaż co do świateł to poleć się najlepiej użytkownika takiego zetorka

#3 Share mateusz_s

mateusz_s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 09:14

Dzięki za to ;)

Może mi ktoś napisać jak wygląda układ biegów w tym ciągniku ? Oraz teraz takie debilne pytanie: jak zgasić ten ciągnik ( bo znajomi różne rzeczy mi mówili ale to próbowali zapewne wkręcić.. :D )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 09:28

gasisz dźwignią ręcznego gazu ( po prawej stronie konsoli kierownicy , maxymalnie w dół ) , jak 30-tę albo 60-tkę.

Tak na marginesie to przed egzaminem praktycznym , masz prawo  do zapoznania się z instrukcją obsługi pojazdu ,do którego wsiadasz  i nie musisz tego wiedzieć wcześniej ,gdzie co w nim się znajduje . Schemat biegów masz z lewej strony konsoli , naklejka na blaszanej pokrywie nad kolanami pod kierownicą. Różnie z egzaminatorami bywa ( nastrój zależy od pogody ) ale jak  czego nie wiesz  to pytaj czasami podpowiedzą , na ciągnikach ( w Łomży )za takie rzeczy  nie oblewają ! Biegi powinny tak wyglądać :

W--2--4

1--3--5

reduktor:

polowe
                                          neutralne położenie
                                          drogowe

Edytowany przez DarekD, 25 styczeń 2015 - 09:37.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mateusz_s

mateusz_s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:23

Mam kolejne pytania ;)

Otóż powiedzcie mi czy dobrze myślę jak ten cały egzamin się zalicza :D

Tak więc, egzaminator podstawia mi ciągnik obok przyczepy. Losuję jedną z tych rzeczy do sprawdzenia ( 1. Poziom oleju w silniku, 2. Poziom płynu chłodzącego, 3. Poziom płynu hamulcowego, 4. Poziom płynu w spryskiwaczach, 5. Działanie sygnału dźwiękowego ) oraz jedną z tych ( Działanie świateł pozycyjnych/postojowych mijania drogowych hamowania"STOP" cofania? kierunkowskazów awaryjnych). Załóżmy że wylosowałem poziom płynu chłodzącego i światła mijania. Aby pokazać gdzie znajduje się chłodnica itp będę musiał sam zdjąć tą pokrywę z maski czy egzaminator wcześniej zdejmie obie ? Oraz czy pokazując światła będę musiał zapalać ciągnik ?

Jeśli pokazałem już te rzeczy teraz trzeba podczepić przyczepę :P Więc już cofam do podczepiania, ile mam prób aby trafić idealnie w punkt ? Następnie jeśli już trafię to włączam neutralny bieg, hamulec ręczny wysiadam podczepiam przyczepę wsiadam i gaszę ciągnik  i dalej wykonuję kolejne czynności czy jeśli trafiłem w ten punk gaszę ciągnik ( na biegu ? czy na neutralnym i ręczny ? ) i podczepiam. 

Teraz jeśli już podczepiłem ją to muszę wykonać wszystkie inne czynności ? Czyli najpierw podłączam te światła razem z hydrauliką potem podnoszę te kółko wyciągam kliny, wkładam na miejsce, ma to jakieś znaczenie kolejność ? :D

Jeśli już wykonałem tamte czynności to trzeba sprawdzić wszystkie światła, więc trzeba zapalić ciągnik czy możny z wyłączonym silnikiem sprawdzać te światła ? 
O co chodzi z tym pompowaniem hamulców w przyczepie ? Jak się to robi, bo słyszałem że przez to ktoś nie zdał :o

Następnie jeśli już to wszystko zrobiłem ustawiam lusterka ? Potem ruszam na łuk, ile mam prób/ czasu na wykonanie tego łuku ?  Następnie jest to wzniesienie, trzeba się na nim zatrzymać zmienić bieg na neutralny i zaciągnąć ręczny ? czy można ominąć to nacisnąć sprzęgło hamulec ręczny ?  

Jeśli dobrze zrozumiałem to będę musiał zrobić albo parkowanie skośne wjazd przodem i wyjazd tyłem oraz parkowanie prostopadłe wjazd przodem i wyjazd tyłem oraz wjazd tyłem i wyjazd przodem ?   STOSOWAĆ się do tych ŻÓŁTYCH pasów czy do białych ?

AA, cały czas na placu mam jeździć ze światłami drogowymi oraz z kierunkowskazem włączać na łuku go też ? ( słyszałem że niektórzy jak włączyli kierunek prawy na łuku to tak jeździli cały czas po placu i wyłączyli go dopiero po wykonaniu ostatniego zadania, prawda to że tak można ? :) )

No i jeśli jakimś cudem uda mi się zdać ten plac to jadę na Łomżę... :/ jak pierwszy raz tam byłem to aż się przeraziłem jaki tam ruch jest straszny, jestem przyzwyczajony że u mnie w Giżycku tak nie ma :P
 Jaki długo jeżdżę po tym mieście ? ( to prawda że egzaminator robi tak że kieruje tylko na rondo potem jakieś większe skrzyżowanie i każe wracać do WORD-u i wpisuje że jeździło się o wile dłużej ?)

Jeśli udało mi się przejechać już to miasto bez problemów ( odpukać ) to wjeżdżam do WORD-u, muszę sam odczepić przyczepę czy robi to już za mnie egzaminator ? Jak wykonywać wtedy czynności ? ( założyć kliny opuścić to kółko odłączyć światła wraz z hydrauliką a następnie odczepić przyczepę odjechać ciągnikiem? ) Kiedy egzaminator da mi tą kartkę jak zdam ? Przed odczepieniem przyczepy czy po ? Co potem będę musiał robić jeśli już ją dostanę ? Muszę gdzieś iść czy mogę wracać do domu zadowolony ? :P

Bardzo proszę o przeczytanie tego meeeega długiego postu, proszę o poprawienie moich błędów bo bardzo zależy mi na waszych opiniach itp. Zapewne było pisane już to ale ciężko przeszukać kilkudziesięciu stron... :)

Z góry dziękuję już tym co mi pomogli ! Czekam na odpowiedź :)

Dodaj odpowiedź