malwina171

Gruber - agregat ścierniskowy na kamieniste pole - do 140 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malwina171    0

Witam. Jestem już bliska zakupu ale jeszcze się waham ponieważ co sprzedawca to doradza coś innego. Obecnie zastanawiam się nad czymś takim : 

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-kverneland-turbo-ii-3-5-m-stan-bdb-CID757-ID60fZd.html#fc5319151b

 

 Ale mam wątpliwości czy po pierwsze brak zabezpieczeń NON-STOP  i takie zęby wystarcza gdy na polu mnóstwo kamieni? Czy nie popękają stopki? Drugi wązny warunek to czy przy dużej ilości resztek pożniwnych ( słoma z sieczkarni kombajnu ) szczególnie po życie nie będzie sie zapychało. 

 

 No i szerokość czy 140 KM poradzi sobie z 3.5 metra ? 

ziemie od III do V klasy

 

 Co myślicie o tym http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-rabe-werk-gruber-lemken-CID757-ID41qxT.html#ec314362f0

Edytowano przez malwina171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Powinien dać spokojnie rady, fajny jest bo 4 rzedowy, nie będzie się zapychał, chyba że  w położonym,  i bardzo ładnie powinien mieszać. Troche nie równo będzie po nim, ale taka ma być podorywka.

Nie mam pojęcia czy bedą pękać redlicę, ale podejrzewam ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku mój zapychał się tam gdzie było wykoszone położone zboże, ten nie powinien się zbytnio zabijać, bo ma 4 rzędy, mój 3 rzędowy jest.

Drugiego dałaś, lepiej nie, ze zględu na brony, porażka miałem kiedyś w starym gruberze brony, nie fajnie robiły, jednaj najlepsza talerzówka. Po drugie 2 belki, słabo będzie mieszał reszki pożniwne, możliwość zapychania się.

Jak dla mnie gruber minimum 3 belki.

Jeszcze jedno,kont natarcia redlic, ten Rabe ma za ostry kont, przez co będzie ciężko szedł, im mniejszy kont tym lżej idzie. KV ma dużo mniejszy kont.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina171    0

Znalazłam tez podobny do tego pierwszego kongskiedy vibro vlex. Czy będzie tak samo dobry? Jaki wal byłby najlepszy za grubarem? Strunowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Talerze, talerzówka, koniecznie i strunowy, a najlepiej 2 strunowe.

Wałek zawsze można dorobić za nie zbyt duże pieniądze, z talerzami lub talerzówką  jest gorsza sprawa, dość skomplikowane i dużo droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina171    0

Widze że są rózne wersje vibro flex jeśli chodzi o odległość zębów od siebie 22.5 cm i 27.5 cm   Przy szerokości 3 m . ten pierwszy ma 13 łap a drugi 11. Czy to ma duze znaczenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Witaj. Z mojej praktyki wynika iż 3 m i 140 kM to akurat gdyz aby gruberem dobrze zrobić ,,robotę" potrzebna jest prędkość około 12km>h siedem łap na dużych gęsiostopach z dość płaskim kontem natarcia co daje mniejszy opór w glebie. Polecam na sprężynach , Mandam, Agro-lift. i ten trzeci niebieski producent ?:)

pozdroo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A czemu ma być to tylko ścierniskowiec ja mam małe gospodarstwo to mam agr talerzowy ale spółdzielnia mająca coś 200 ha i jjeden drugi znajomy mają 50 -100 ha kupili nówki ścierniskowce z 6 lat temu a w zeszłym sezonie kupili agregaty talerzowe z wałkami mówią mniej paliwa równiejsze pole i większa szerokość nie mówiąc o zapychaniu się na leżącym ścierniu ze słomą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina171    0

Jak sądzicie  czy warto jechać go oglądać? Jak bedzie wyglądało pole po takim gruberze ? Czy muszą byc gęsie stopy żeby było dobrze uprawione czy takie ten ma wystarczą? 

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-3m-CID757-ID2Sunt.html#024905c2d2

 

Do czego służą te słoneczka z tyłu  ???  http://otomoto.pl/gruber-3-m-non-stop-hw-6011-wywrotka-A474048.html

Edytowano przez malwina171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj