marekkucybala2

Massey Ferguson 8140 - jaka moc do pługa obrotowego, 5 skibowego ?

Polecane posty

Gość johny22   
Gość johny22

case mx 150 na przodzie 800 kg obciążenia do tego kverneland vario 5 obrotowa po kuku i burakach albo po oborniku ma co robić z tym pługiem i trzeba zwężać rozstaw 

wszystko zależy od ukształtowania terenu i od klasy ziemi

ja osobiscie posiadam DF 150 i śmigam z 4 ale myślałem już o 5 tylko wolałbym bym zawieszaną ale szkoda mi trochę ciągnika i jak mam takie trochę cięzsze ziemie nie wszędzie ale są to z 5 miał by df też co robić nawet na mniejszym rozstawie wiec dobrze przemyśl zakup 5 obrotowej 

Ale widzę że MF ma bardzo dużą masę wiec nie powinien mieć problemu z 5 obrotową bo masą jednak nadrobi przyczepność a mocy powinno wystarczyć

Edytowano przez johny22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

Przy takiej masie powinien sobie poradzić przyzwoicie a jakiej marki planujesz zakupić sprzęt ?

Znajomy przez pole że tak powiem kupił nowego kuhna vario i do tego wał ciągany a wszystko pracuje z new holland TM 165 wiec to zależy jak kto woli i od warunków glebowych i warunków panujacych na polu

Edytowano przez johny22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

to teraz dobrze by było żeby użytkownicy tych pługów się wypowiedzieli kto z iloma korpusami śmiga z jakim ciągnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Kiedyś gdzieś wyczytałem że aby bez problemu w każdych warunkach ciągnik se poradził to trzeba przyjąć po 35KM na korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja Case MX 150 z 500kg obciążenia z przodu ciągnik waży ponad 7,5t, z przodu z pługiem KV Vario 5 na średnich ziemiach  na roztawie 270 cm spokojnie daje rady, po burakach do 7 km/h schodzę, a  tak to 8-9 km/h.

Nie lubię zwężać, bo potem kliny wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak masz gorki i ciezsze ziemie to min. 200km zeby ta orka jakos wygladala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

wydaje mi się że wymienione wyżej marki mają zdecydowanie niższe opory pracy od Agro Maszu, także może być różnie


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Znajomy ma MF 8140 oraz 8160, pług Kverneland 5 korpusów obrotowy, zabezpieczenie (chyba) non-stop, ziemie mozaikowate. Gdy z nim rozmawiałem mówił, że 8160 spala mniej w orce od 8140 (zapas mocy robi swoje).

Z kolei inny znajomy podczepił sobie ten sam pług do Ursusa 1634 (ciągnik chyba po 2000r), żeby sprawdzić jak sobie poradzi i nawet go nie podniosł tzn. oderwał trochę od podłoża i wyżej nie dał rady :)


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Na lekkiej ziemi spokojnie sobie będzie radził. DF agrotar 6.71 ciągam overuma 5x50, ale gdy pojechałem na cięższa ziemię to już musiałem zwolnić.

A co do agro maszu to opory stawia większe jak overum

orałem valtrą t150 , była na czipie 170KM na wom pokazywała i pług agromasz 5x50, ziemie lekka i pod górkę miała co robić, miejscami stawała w miejscu. 

 

Ale zawsze można zmniejszyć rozstaw i orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj