Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ocieplenie kurnika z blaszaka.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:42

Hey. Jak ocieplić kurnik zrobiony z tzw. blaszaka 5x3? Będzie on na wylewce postawiony i u dołu jak będą szpary to go cementem zalepię.Jak go ocieplić? Jeśli styropianem lub wełna mineralną to jak go/ją przykręcic/przylepić do blachy od zewnątrz.

Czy zdałoby egzamin ten styropian/wełnę przykręcić? do blachy i potem siatką i klejem pozalepiać aby jakoś to wyglądało?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ocieplenie kurnika z blaszaka. Dzisiaj, 19:42
  •  

#2 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 19:16

daj styropian na zewnątrz od wewnątrz kury będą dziobały:) w poszukiwaniu minerałów nawet klej ci zjedzą:) od dołu lepiej zapiankuj cement może odparzyć :)

musisz kupić klej poliuretanowy, dwukomponentowy producenci kleju - Alfa Systems Brzeg , Polychem Poznań, Interchemoll Oborniki

http://www.okazje.in...pianu/ceny.html

hm co do kołków trzeba było by coś dobrać:) na długość:)  styropian 5i im wystarczy;p no chyba że masz trochę kasy na wydaniu to daj 10:) wełna jest trochę ciężka i może być problem z montażem :) ale bardziej boję się o blachę stykającą się z obornikiem trzeba będzie ja zabezpieczyć:) przez wzmożoną korozją 

#3 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 24 styczeń 2015 - 19:41

To pianki mi nie wyjedzą? Cement nawet jak odparzy to może nie tak szybko? Potem się od nowa zalepi.

A styropian do blachy to tym  Alfa Systems Brzeg , Polychem Poznań, Interchemoll Oborniki?

Czyli styropian bo lżejszy i tańszy? Blachę to trza by omalować tak z 15-20 cm od wylewki czy całą w środku?

Ps. Tyle tych emotek uśmiechniętych dałeś to chyba masz dobry humor dzisiaj.  B) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:51

jestem projektantem i patrzę a tutaj coś branżowego:) no właśnie ja bym pomalował jakąś farbą kauczukowa ale na ocynku nie wiem jak to będzie się trzymało najlepiej żeby obornik był odseparowany czymś o ścian mały murek??albo dobrze farbą:)  może kurzy obornik nie jest taki żrący jak bydlęcy no ale lepiej zabezpieczyć:) u mnie kury siedzą w wydzielonej części poddachu na drzewo 5cm styropianu  dach wełną mineralną:) wszystko obite deskami bo miałem sporo 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 13:41

A izolacja natryskowa? Próbował ktoś ocieplić w ten sposób tego typu budynki?

happy