Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka duża przyczepa samozbierająca do Mtz 82?

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 21:37

w sprasowanym balocie 120 jest dokładnie 1.35m sześciennego masy

jeśli tylko siano to nie polecam przyczepy do zielonki, będziesz niepotrzebnie targal za sobą te 4 czy 5 ton, bo tyle wazy pusta przyczepa, a siana weźmiesz na nia, 1-1.5 tony, wiec to trochę nie logicznie, lepiej wziasc lekka mało skomplikowana przyczepe, jeśli laka nie daleko to wcale nie musi być duza, na miroslawca weźmiesz więcej siana jak na kazda jedna o ladownosci 8 t do zielonki. z tym ze kiedyś pewnie zabiorą te dopłaty i wtedy przyczepa do zielonki mogla by się przydac do robienia sianokiszonek, wybor należy tylko do Ciebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka duża przyczepa samozbierająca do Mtz 82? Dzisiaj, 09:55
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 01 luty 2015 - 08:13

nightmare mylisz się tą swoją deutz 8 t oceniam że waży z 3 tony , a kemper ze 2 tony , i racji tego że obie są do robienia sianokiszonek potrafią siana nieźle naładować aż trzeba patrzeć ile miejsca na przyczepie jest bo inaczej pałąki wygina albo sznurki rwie. Ładowność siana ok 2 tony i żadna przyczepa nie przystosowana do sianokiszonki nie załaduje tyle

#23 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:39

ja mam typowa do siana, masa 1750 kg i krone na tandemie ok 4.5 tony,  w obie biore podobna ilość, krone rozlancza posow tasmy gdy siano dochodzi do dolnego walka, wiec tyl przyczepy nie jest pelny, takie zabezpieczenie żeby nie wypchnąć walkow.  na żadna z nich raczej 2 tony suchego siana nie wezme, watpie czy na jaka kolwiek da się tyle wziasc, no chyba ze nie jest doszuszone.

#24 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 01 luty 2015 - 19:34

a ja mam kemper 4 t bez wałków myślę że waży z 2 tony bo przy 7211 jej nie czuć za bardzo i deutz 8 t na tandemie z wałkami i myślę że 3 tony waży  :huh:  a może i 4 ale siana trochę wchodzi na obie suchego bo mogę ładować na full , zgniot taki że można chodzić po wierzchu podobnie jak balot

a może i przesadzam może tylko 1,5 t wejdzie wchodzi ok 0,5 ha na jedną to ile to ton :huh:

raz miałem w kemperce zamiast koła balonowego zwykłe 10-15 i przysiadło pod ciężarem siana

PS W deutz mam przed wałkami tylko czujnik napełnienia (że przy wałkach masa) i kontrolkę nic sie nie wyłącza napęd

i pare razy przedobrzyłem i się wałek ukręcił <_<

#25 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 01 luty 2015 - 23:09

zależy jaka trawa, pol ha to może być tona siana, a może być tez 3 tony.

#26 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 luty 2015 - 13:01

Jaka duża przyczepa samozbierająca do Mtz 82? Nigtmare, piszesz, że

w sprasowanym balocie 120 jest dokładnie 1.35m sześciennego masy...

, to akurat łatwo policzyć. Pytanie, ile to daje siana luzem?:-)
Dopłaty RŚ mam jeszcze dwa lata.

Sebe1033, w ubiegłym roku udało mi się prawie wszystko sprzedać. Ogłoszenie wisi na Olx od 3 miesięcy, baloty 130cm po 40zł, jeden waży ponad 200kg. Brak zainteresowania. W minionym roku tak ciężko mi było to siano wysuszyć, tyle było stresu i roboty, że to skórka za wyprawkę...dlatego podjąłem taką decyzję.
Docelowo będę miał kilka highlandów, dwa konie. Nie przejedzą tego.

Reasumując można założyć, że siana luzem wejdzie na samozbierającą około 2 ton. No to jeśli zbieram z całości około 40 - 50 ton, to daje z 20-25 kursów. No to ile to czasu zajmie? Samo zbieranie mam na myśli. Ile spalę?

Może lepiej nająć prasę, wydać 3 tys i mieć tylko na głowie zwiezienie balotów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2015 - 13:41

Jaka duża przyczepa samozbierająca do Mtz 82? nie wiem ile spalisz bo nadal nie wiem jak daleko sa oddalone te laki, podam na swoim przykładzie bo sprzątam podobne ilości siana z pierwgo pokosu, laki oddalone średnio 2-3 km, powiedzmy o 25 przyczepach, na baloty to jakies 130 szt, na mase to jakies 35 ton, pierwszy przykład zwoze przyczepa do siana plus ciągnik c330, 25 kursow rowna się ok 60 litrow ropy, drugi przykład przyczepa krone bez zalozonych nozy, ciągnik u904 kursow ta sama ilość zużycie paliwa ok 100 litrow, jeśli masz bliżej i lzejsza przeczepe to pewnie spalisz mniej. tak czy owak wyjdzie taniej niż placenie za belowanie, kurs przyczepa to koszt ropy 15-25 zl, i rownowartosc ok 5 bel, belownie to koszt 50-80 zl, dojdzie jeszcze pare zl na rope żeby zaladowac i przewiesc te belki. jedyny plus ze belki sprzedasz, nawet na sciolke, a luzem już nie.

#28 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 09 luty 2015 - 21:02

panmino drugie pytanie co dalej załóżmy że masz siano na przyczepie i co ?

Stóg , stodoła czy strych jak masz zamiar i czym składować ?

nightmare znów się z tobą nie zgodzę :P Że mniejszym szybciej i taniej

Kiedyś był w użyciu zestaw 330 + polska pfmż (na wzór jugosłowiańskiej)

a drugi zestaw 7211+kemper to przy słomie oba prawie równo się załadowywały ale kemper posiadała ładowność 2 czy możę nawet 3 razy większą :o , Więc większy spali więcej na kurs ale wydajność 2 razy większa i kursów 2 razy mniej ^^ . Tyle że gorzej to było do dmuchawy wrzucać :unsure:

#29 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 luty 2015 - 18:05

Jaka duża przyczepa samozbierająca do Mtz 82? dziwisz się ? jak ciagales przeczepe podobnej wielkości do jugoslowianki? do c330 smialo można podczepić np. miroslawca i wejdzie nie mniej niż w tego kempera, a koszty znacznie nizsze, ja podalem swój przykład, pryczepy o podobnej pojemność, z tym ze jedna typowa do siana a droga tandemm, ciezka przeczepa wymagajaca większego ciągnika.
taniej szybciej i wygodniej, inaczej się zawraca c330 i przyczepa o całkowitej dlugosc ok 5.5m, a inaczej dużym ciągnikiem z napedem i przyczepa na tandemie o dlugosci 8.5 m. no chyba ze wszystko w jednym kawałku to wtedy nie ma większego znaczenia, u mnie niestety sa laki rozdrobnione.

#30 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 10 luty 2015 - 19:27

wiem jak wygląda mirosławiec ale ładowności nie znam ale z wydajnością nie nadąży za kemperem , a po drugie tyle nie załaduje bo taka do sianokiszonki ma większy zgniot/ścisk -potrafi pogiąć te pałąki na górze rury calowe a góra jest "zasiatkowana" linką 10 , dasz rady tak mirosławcem . Dlatego ładowałem zawsze ok 0,5 ha siana na jedną przyczepę , a wyładunek dmuchawą trwa ok 30 min (silnik 10 KW)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 luty 2015 - 22:11

Jaka duża przyczepa samozbierająca do Mtz 82? przy pierwszym pokosie ciężej jest brac takie siano jak przyczepa mocno zbije. trzeba wręcz wydzierać, ale jak laki sporo oddalone to duzy plus ze więcej wezmie, jeśli laki były by nie daleko takie ubijanie było by bez sensu. trzeba wziasc pod uwagę ze przy takim napełnianiu przyczepy ciągnik pali jak w prasie belującej. ja jak woze na sianokiszonke to tak nie dobijam, szkoda ciągnika i ropy. jak zaczyna szarpac ciągnikiem a u904 trochę wazy to po prostu koncze dobijanie.