Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie PRP

122 odpowiedzi na ten temat

#21 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 20:51

Nawożenie PRP No ale jak z tym prawem - polski nawóz ( wyprodukowany w Polsce) ma zawierać skład pierwistków czy ten sprowadzany też bo PRP Sol to jest jak sie nie myle francuski nawóz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie PRP Dzisiaj, 12:33
  •  

#22 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 20:52

Nawożenie PRP Ja ostatnio zamówiłem 100ton wapna "EKO CALCIUM" płaciłem po 25zl za tone.
Zawartość składnikowa

CaO - 30-38,5 %
Pb - 7,8 - 10,4 %
Cd - 0,52 do 0.55 %

Zobaczymy jak to wapno, będzie się sprawować, ale wynik eksperymentu dziadka jest pozytywny wiec coś to wapno daje :( Pomidorki w namiocie były w opłakanym stanie, liście się pozwijały cały czas zaraza i w ogóle, pomidory sucho nie miały bo codziennie są podlewane. Dziadek posypał tym wapnem i po kilku dniach już było widać efekty :( Pomidorki ożyły a i zaraza znikneła ;)

A jak się w polu sprawdzi to muszę trochę poczekać :(

Honda - The Power of Dreams :)

#23 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 21:04

Nawożenie PRP @soltys
Dotyczy nawozów wprowadzanych do obrotu na rynku polskim. Tak jak np: w ś.o.r. musi byc podana nazwa substancji aktywnej, tak tu zawartość poszczegółnych makroelementów i mikroelementów, chyba że są w ilościach śladowych
(czyli żadnych) to nie muszą byc podawane. Zresztą, na zdrowy rozsądek, po co by mieli podawć żę jest CaO i MgO, mogliby napisać że skład to tajemnica. Ale że jest tylko wapń i magnez, to i tylko tyle podane. Faktem jest że może być to wapń o wysokiej reaktywności, takie wapno można kupić po 250 zł za T.
@lysyrolnik
Ty aby dobrze napisałeś :( :( ;) :(. Pb i Cd, przecież to ołów i kadm , a to metale ciężkie, jak ktoś Ci kiedyś zbada twoje produkty na zawartośc metali ciężkich, to i nic nie sprzedasz i ziemie będziesz musiał wyłączyć z prod. spożywczej. 10% ołowiu to czysta trucizna.
A ta cena 25 zł za T nie wydaje Ci sie podejrzana ? Z tego co ja wiem to w miare przyzwoite wapno zaczyna się od 60 zł/T.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 21:11

Nawożenie PRP Kurde, ale gafa :angry: Ostatnio taki zakręcony jestem że szok, pewnie przez to ze robię 3 dzień przy spawarce. :angry:
Miało być

Pb - mg/kg CaO 7,8-10,4
Cd - mg/hg CaO 0,52 - 0,55

A co do ceny to uwarunkowana była odległością od kopalni. W tym przypadku z BOT KWB Bełchatów do miejsca składowania był ok 45km.

#25 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 21:16

Nawożenie PRP Za takie gafy u nas kolokwia sie oblewa ;) tak tego pilnuja własnie... a co do składu... ja nie znam polskiego prawa, ale jak taka firma wprowadzi np patent? przecez to jest chronione nie? tak samo uzyzniacz glebowy, ja sie pytałem goscia to mi powiedział ze skład jest tajemnica firmy i jest chronione... to co w koncu z tym jest? jakis kit wciskaja czy co?

Nie cytujemy ostatnich postów - Moderator
DEZERTER

#26 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 21:22

Nawożenie PRP To żeś mnie uspokoił :( :( .
Teraz to wychodzą 3 milionowe części g Pb w 1 g wapna ;) .
@majranjd
Firmy chemiczne mają patenty na subst. aktywne i muszą podawać jej nazwę na opakowaniu, tylko że inne firmy nie mogą jej stosować.
Ano kit wciskają. A co do użyźniacza glebowego to skład jest znany i to dokładnie, opatentowana jest tylko produkcja tego konkretnego składu.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#27 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 21:29

Nawożenie PRP Miało być tak, a wyszło inaczej :( Fakt faktem, test na pomidorach wyszedł pozytywnie :( Dla zainteresowanych mogę zeskanować ulotkę informacyjną tego właśnie wapna ;)

#28 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 21:32

Nawożenie PRP Podajcie jakies namiary na hurtownie albo cos gdzie moglbym zamowic ten PRP.
Jak ktos jest z Opolskiego albo gdzies blisko granic Opolskiego i bral ten nawoz to prosze o kontakt.
Zainteresowal mnie ten nawoz poniewaz ceny nawozow strasznie ida do gory nie pamietam jaki nawoz wujek kupil ale dawal cos 1200zl/t a ma podskoczyc do 2400zl/t wiec bardziej by sie oplacil wziac ten PRP
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#29 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2008 - 15:29

Nawożenie PRP @mtz_82>>> spytaj sie tam gdzie kupujesz nawozy czy maja PRP SOl albo czy będą mieli :)

#30 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 20:02

Nawożenie PRP też sie nad tym nawozem zastanawiałem ,ile teraz kosztuje itp. ale w tym roku jeszcze tradycyjnie pod korzeń NPK.jak ktoś ma doświadczenie z tym PRP SOL to niech coś napisze na ten temat,pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2008 - 12:02

Nawożenie PRP ja w tym roku zamówiłem 6 ton po 2300 zł za tone

#32 Share cirus

cirus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 08:54

Nawożenie PRP Panowie nawóz typu PRP jak pisze w ulotce propagandowej jest zalecany do upraw uproszczonych gdyż jego cudowne składniki powodują wzrost populacji mikroorganizmów a tym samym odzyskiwanie z gleby składników pokarmowych. Rozmawiałem z dr inż. Andrzej Kocowiczem z Instytutu nauk o glebie i ochrony środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i razem analizowaliśmy te propagandowe broszury on tez mi pokazywał wyniki badań z innych krajów. I co w broszurkach wypisują cuda na kiju ( jest nawet taki wykres ze z zastosowaniem samego prp bez azotu powoduje wzrost plonów jęczmienia ;) ) badania nad nim dopiero sa prowadzone nawet mój kolega będzie się z niego doktoryzował. Jego skuteczność w uprawach uproszczonych jest potwierdzone osiągnięciami rolników z dolnośląska. Ale nie oczekujmy za wiele ze jednym nawozem załatwimy wszystko tak jak pisze w ulotce. Stosowanie tego typu nawozu musi być powiązane z odpowiednia technologia uprawy.
uważajcie żeby wam koło nie odpadło

#33 Share Tomek123

Tomek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 13:05

Nawożenie PRP polecam nawozy dolistne folicare poczytajcie o nich w internecie. warto

#34 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 14 grudzień 2008 - 16:53

Nawożenie PRP

Zobaczymy jak to wyjdzie w tym roku. Ja już zakupiłem ten nawóz .

Witam. Czy zaobserwowałeś w praktyce działanie tego nawozu - pozytywne lub nie???
Skłaniałbym się do wypróbowania. Cena do końca grudnia 2400zł/tona, od stycznia 2009 - po 2450.
Dawka początkowo 200 kg/ha + azot. Więc przy cenach konwencjonalnych PK, takie uproszczenie w obecnych czasach byłoby korzystne ???
Więc może macie jakieś własne sprawdzone opnie.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#35 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 21:31

Nawożenie PRP Czytałem wasze posty, czytałem stronę PRP, panowie nie cudownych metod podniesienia wzrostu plonowania. PRP jest wg mnie pogotowiem ratunkowym na polu, musi być odpowiednio wysoka zasobność gleby, jeśli zasobność jest niska PRP wyciąga z gleby składniki niedostępne, jeszcze bardziej zubaża glębę. Pisać to oni mogą jaki to cudowny specyfik, ale wg mnie nie zastąpi to racjonalnego nawożenia i wapnowania, może to być dobre jedynie na gleby włączane do produkcji : nieużytki, odłogi itp. Jest to "bajer " zbyt drogi aby stosować bez odpowiedniej wiedzy rolniczej, trzeba się dobrze wczytać w skład i jego funkcję jaką ma do spełnienia w glebie.

#36 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 18:51

Nawożenie PRP Według mnie wydać 2400zł na (choćby najlepsze) wapno to szaleństwo.Efekty to może przynieść tylko na glebach zaniedbanych ubogich w P K Mg Ca i to tylko w pierwszych latach.

#37 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 18 luty 2009 - 17:41

Nawożenie PRP ja zastosowałem ten nawóz pod rzepak .Różnica była taka że na działkach gdzie zastosowałem polidap rzepak już póżną jesienia robił się fioletowy a na działkach potraktowanych prp rzepak był cały czas zielony

#38 Share nurpo

nurpo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 luty 2009 - 15:39

Nawożenie PRP Dzień dobry.
Polecam serdecznie nawozy dolistne firmy xxxx. strona internetowa xxxx polecam wszystkim!! Nawozy również stosuje sie na zboża. JEst to bezposredni kontakt do producenta więc i ceny będą promocyjne!!

administator : reklama wbrew regulaminowi forum - lecą %

#39 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 luty 2009 - 15:52

Nawożenie PRP Ale granda przecież to jawna reklama.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:06

Nawożenie PRP Ten prp rzeczywiście spulchnia glebe.Dzisiaj wyrywałem bławatka i maki w rzepaku i zauważyłem liczne kanały po dżdżownicach w glebie a ziemia jakoś tak sie fajnie się rozsypywała.Na innych działkach ziemia jakaś mazista była i kanałów brak.Myśle że ten nawóz działa szkoda tylko że taki drogi