Polecane posty

stiwi6    0

Wiatm

 

Zakupiłem agregat talerzowy z tej firmy i z tąd oytanie do posiadaczy takiego sprzetu. Moj agregat wziąłem z talerzami 610 mm i zauważyłem że skrajne talerze sa 560 mm czy jest to noramle przy takiej konfiguracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, chodzi o to żeby skrajne talerze nie robiły zbyt dużych bruzd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

tak to jest normalne po to aby bruzd nie było jak wspomniał poprzednik i do tego aby też falban nie robiło na łączeniu przejazdów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anka92
      Witam.
      Planuję zakup agregatu talerzowego do uprawy ścierniska i uprawy przedsiewnej - siewu. Wyposażenie to hydropak, ekrany boczne tzw. deflektory, talerze uzębione wypukłe, podpory pod koła a wał albo Packer albo gumowy. Czekają na niego John Deere 6820 (140 KM) i talerzowy Amazone D9, które mają do uprawy zarówno gleby lekkie jak i ciężkie Pozostało tylko zdecydować jaki model i producent. Od razu mówię że po uwagę brane są tylko dwie możliwości: Unia Ares L i Staltech T30S. Wiem że jest bardzo wielu producentów ale proszę o opinie tylko na temat tych dwóch maszyn Ojciec od początku był przekonany do Aresa "z pełnym wyposażeniem" czyli zestawem montażowym do siewnika, deflektorami itp. Wizualnie ładny agregat ale... droższy od ST, lżejszy (już nie wiem czy to wada czy zaleta bo jak zestaw ST+siewnik z zasypem będzie miał ponad 2,5 tony to już trochę dużo a na ściernisko wiadomo że cięższe jest lepsze), mniejsze talerze (50 cm a u ST 56 cm). Z drugiej strony to maszyna od dużego producenta, można powiedzieć"markowa", ze szwedzkiej stali.
      Jak uważacie lepiej zapłacić trochę więcej za maszynę która wykonuję uprawę tak samo a może gorzej? Czy kupić solidnie wyglądającego ST, za trochę mniej (licząc dofinansowanie z UE różnica jest niewielka), od firmy mniej popularnej (wcale nie znaczy gorszej)?
      Warto dodać że mamy już do siewu agregat Unii Grudziądz Aresa XL i plan był taki żeby kupić talerzowy do ładnej uprawy ściernisk, siewu poplonów i siewu zbóż w orkę a wtedy zębowy zostałby sprzedany - trochę żal sprzedawać bo mamy go 5 lat i jest -odpukać- niezawodny.
      Co radzicie wybrać? Proszę o jak najwięcej szczerych opinii i rad
      Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Lukasz82
      http://armasz.pl/maszyny/agregaty_talerzowe/agregaty_talerzowe.html
    • Przez rolnikmaniak
      Jesli macie jakiekolwiek pytania na temat tej firmy to piszcie. Postaram się odpowiadać w miarę mozliwości czasowych!
       
    • Przez radekz200
      Co sądzicie o pługach staltech U170JH i agregacie podorywkowym orlik 22 bo dostałem dobrą ofertę cenową i rozważam kupną tego zestawu
    • Przez Student94
      Witam zakupiliśmy niedawno z ojcem Case 4230 i zastanawiamy się nad zakupem pługa do niego. Obecnie jest stary grudziądz 3 i piatka podorywkowy. Przeglądając forum doszliśmy do dwóch koncepcji nowy polski lub zachodni uzywany ew obrotówka. Szerokość to 4x40. Budżet to ok 5 kawałów. Natrafiłem w poszukiwaniach na staltecha u006 i awemaka dużego z odkładnicą śrubową, ich cena jest zbliżona około 4000zł. Miał ktoś z tym do czynienia?? A co do obrotówki to chcąc coś konkretnego dorwac to trzeba wydac kilka tysięcy więcej. Za każda odpowiedź z góry dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj