Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont perkins 3p

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share belarus9204

belarus9204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 17:30

Remont perkins 3p

Witam jakiej firmy polecacie zestaw naprawczy silnika perkins 3p. Remont silnika mam zamiar wykonać sam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont perkins 3p Dzisiaj, 15:15
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 17:59

Remont perkins 3p

mahle krotoszyn albo oryginał ursus (oba koło 200-220zł za 1 gar)

wszelkie thm/granity itp wynalazki omijaj szerokim łukiem

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 21:04

Remont perkins 3p

Kup surowe tuleje i zrób blok w zakładzie. Te nowe pod wymiar po wbiciu w blok mogą  zrobić sie w jajo i będzie brał olej.

#4 Share klekot22

klekot22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 21:04

Remont perkins 3p mahle , Ursus , polecam thm bardzo dobra jakość w stosunku do niskiej ceny zestawy thm są godne uwagi .najważniejsze jest zeby wszystko po składać wedlug zasad. pozdrawiam

#5 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 21:17

Remont perkins 3p

Witam.

Zacznijmy od góry silnika.

Tuleje surowe Mahle - Krotoszyn oddaaj do dobrego zakładu wcisną a po 3 dniach zabiorą się do obróbki - gotowe po wciśnięciu dostają kształtu owalnego mozna zmierzyc to dobrym mikromierzem nie polecam.

Jeżeli będziesz planował głowicę (nowe zawory ) prowadnice itp musisz opuścić tłoki gdyz czasami po nagrzaniu tłok potrafi lekko udarzać w zawory (dobry zakaład tak spasuje tłoki aby było ok. czyli zeszlifuje tyle z góry tłoka ile zebrali głowicę mozna 0,012 więcej.

Główki korbowodów do roboty (tulejki) + rozwiercanie

Stopki korbowodów do sprawdzenia ewent. do roboty.

Blok musisz koniecznie oddać do osiowania robią tuleje w bloku i to także wykonaja. 

Wał korbowy jeżeli szlif hm... powinieneś oddać do azotowania 

Panewki tylko z Gdańska drogie ale ok.

Dobry komplet uszczelek ,,URSUS" + silikon 

Wtryskiwacze do ustawienia 

Sam złożysz i będziesz zadowolony pamiętaj o pompie olejowej mój MF 255 miał 10.000 tys godz jak go rozebrałem od początku na Elfie. Skrzynia nie robiona ma teraz 3 tys po remoncie czyli 13.000 

Koła rozrządu jak masz dobre nie wymieniaj nikt nie robi już takich jak tamte z URSUSA.

Dobre uszczelniacze na wał (koło pasowe) i Tył kiedyś były Corteco nie do zdarcia nie wiem jak teraz ale kup dobre szczególnie tył od sprzęgła.

#6 Share belarus9204

belarus9204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 08:07

Remont perkins 3p Dzięki wszystkim za odpowiedzi już będę wiedział jakiej firmy zestaw wybrać.A tak po za tym to ile motogodzin wytrzymują wasze silniki.Mój wytrzymał 1500 mtg wydaje mi sie że nie tak bardzo dużo ale nie pamiętam jakiej firmy zakładałem zestaw naprawczy.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 10:31

Remont perkins 3p

Daj do zakładu niech ci wbiją surowe tuleje i rozszlifują, wtedy z  4 tyś spokojnie zrobisz.

#8 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 11:51

Remont perkins 3p

Dzięki wszystkim za odpowiedzi już będę wiedział jakiej firmy zestaw wybrać.A tak po za tym to ile motogodzin wytrzymują wasze silniki.Mój wytrzymał 1500 mtg wydaje mi sie że nie tak bardzo dużo ale nie pamiętam jakiej firmy zakładałem zestaw naprawczy.

1500 to tyle co nic.

musiałes jakies czesci dosłownie z ołowiu powkładac, zeby sie tak szybko zuzyły.

ps

jakie masz objawy zuzycia?

tak z ciekawosci pytam?

#9 Share belarus9204

belarus9204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:46

Remont perkins 3p Ciagnik bierze olej i kopci jak lokomotywa po za tym to jak odkręcę dekiel od wlewu oleju to bardzo pluje olejem.

#10 Share belarus9204

belarus9204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:44

Remont perkins 3p Jeszcze jedno raz zdarzyło mi się nie spuścić wody z silnika w zimę i pękła głowica jednak udało mi się ją pozpawać i wszystko było w porządku a jak przyszedł remąt słyszałem od wielu ludzi że blok ulega skręceniu i nie nadaje się do remątu czy jest to prawda czy jakieś głupoty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share klekot22

klekot22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:10

Remont perkins 3p według mnie malo wytrzymal od poprzedniego remontu , tak z ciekawości spytam jaki luz ustawiles na pierscieniach? bo jeżeli byly za ciasno pasowane z tuleja przyspieszaja zuzywanie sie.

#12 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:27

Remont perkins 3p

To moze być wina tej spawanej głowicy

U nas   osiowanie czopów szlif wału + panewki 

wprasowanie tulei sórowych  honowanie + tłoki z pierscieniami 

sprawdzenie korbowodów i dopasowanie tulejki + sworzen

głowica 

to  w zakładzie kosztuje około 2200 zł

oczywiscie wszystkie czesci daje zakład

Edytowany przez GoRAL1, 25 styczeń 2015 - 20:36.

#13 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 09:38

Remont perkins 3p

Podepnę się pod temat, poszukuję simeringa o wymiarach 60.2-79.3-9/11 do MF690 ponoć to samo ma ursus 45XX, ale nie mogę takiego namierzyć tym bardziej że

chcę silikonowy? może wy coś wygrzebiecie w necie! w Agromach u mnie nie ma ani w innych sklepach.

W jednym sklepie byłby lekko inny 60.33-79.38-9.73 i nie wiem czy byłby dobry!

#14 Share andrzej300

andrzej300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 luty 2015 - 18:58

Remont perkins 3p

Prawdopodobnie mielibyśmy taki uszczelniacz na miejscu, w razie czego pisz na PW

#15 Share Bmash_pl

Bmash_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 11:35

Remont perkins 3p

Na co dzień zajmujemy się rożnymi czesciami do maszyn ciężkich,więc z samym zestawem naprawczym takze nie będzie większych problemów,zapraszamy i służymy swoją pomocą:)

#16 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 14:18

Remont perkins 3p

Nie wiem jakim by trzeba być fachowcem, jakiej klasy narzędzia i sprzęt trzeba by mieć, żeby samodzielnie SOLIDNIE wyremontować silnik. Tym bardziej Perkinsa, który - mimo, że jest mniejszy od ursusowskiej starej czwórki - jest o wiele bardziej precyzyjniejszy. I nie znosi bylejakości.

Mój silnik do pierwszego remontu wytrzymał 5800 mth. Po remoncie pracuje już ponad 2700 mth, i nie widzę narazie jakichkolwiek objawów które mogłyby niepokoić. (sprężarka pluje olejem - ale nie była remontowana). Jednak silnik do remontu oddałem do zakładu, nawet przez myśl mi nie przeszło żeby robić to samemu, przy pomocy "kolega kolegi, ale szpec i się zna". Oddałem do Tyczyna - kosztowało sporo, ale i sporo części produkują sami, jeśli uznają że sklepowe nie gwarantują jakości.

Inny problem - jakość części które dziś są dostępne, jest szokująco beznadziejna. Nawet rzekomo tych najlepszych. Niektórych producentów powinno się rozstrzeliwać za dziadostwo. Nawet nie chodzi o cenę, tylko o czas, nerwy i przestoje.

#17 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 maj 2015 - 10:09

Remont perkins 3p

Perkinsa można samodzielnie naprawić. Jedynie jak w każdym silniku do obróbki oddajemy blok, głowice, wał i korbowody. Jedyną różnica to wciśnięcie i obróbka tulei. Czyli nasz remont ogranicza się do montażu:) Części do Perkinsów są w różnej cenie i różnej jakości. Zestawy naprawcze produkuje Krotoszyn czyli obecne Mahle Polska i tu jakość jest moim zdaniem wysoka. Perkins A3.152 to prosty silnik. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego.

#18 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 17 maj 2015 - 10:07

Remont perkins 3p

Nie wiem jakim by trzeba być fachowcem, jakiej klasy narzędzia i sprzęt trzeba by mieć, żeby samodzielnie SOLIDNIE wyremontować silnik. Tym bardziej Perkinsa, który - mimo, że jest mniejszy od ursusowskiej starej czwórki - jest o wiele bardziej precyzyjniejszy. I nie znosi bylejakości.
Mój silnik do pierwszego remontu wytrzymał 5800 mth. Po remoncie pracuje już ponad 2700 mth, i nie widzę narazie jakichkolwiek objawów które mogłyby niepokoić. (sprężarka pluje olejem - ale nie była remontowana). Jednak silnik do remontu oddałem do zakładu, nawet przez myśl mi nie przeszło żeby robić to samemu, przy pomocy "kolega kolegi, ale szpec i się zna". Oddałem do Tyczyna - kosztowało sporo, ale i sporo części produkują sami, jeśli uznają że sklepowe nie gwarantują jakości.
Inny problem - jakość części które dziś są dostępne, jest szokująco beznadziejna. Nawet rzekomo tych najlepszych. Niektórych producentów powinno się rozstrzeliwać za dziadostwo. Nawet nie chodzi o cenę, tylko o czas, nerwy i przestoje.

Zdradzisz, jeśli to nie tajemnica ile wyszła Cię ta naprawa?

#19 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 17 maj 2015 - 13:49

Remont perkins 3p

Remontowany był silnik łącznie z całym osprzętem (bez sprężarki). Nie pamiętam dokładnie - bo to już było lata temu, ale zapłaciłem chyba 3200... Coś około tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz19161

lukasz19161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 maj 2015 - 13:17

Remont perkins 3p

Jeśli poszukujecie częsci do swoich Ursusów to bardzo polecam sklep www.farmexpert.pl . Wiele razy zamawiałem od nich części dla Wujka i był zawsze bardzo zadowolony z ceny jak i szybkości dostawy. Musze przyznać, że mimo małej wiedzy na temat rolnictwa potrafili mi wiele wytłumaczyć.

Pozdrawiam,

Łukasz