Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Spawam cały czas tigiem. Spawaj coś zardzewiałego tigiem to zrozumiesz co mam na myśli. Chlapie, pryska cuda się dzieją szczególnie na skorodowanym metalu z wżerami. Dotykanie metalu elektrodą nie wiele ma tu do rzeczy pomijając fakt że w tańszych tigach mniejszej mocy starszych musiałeś potrzeć o meta dla zajarzenia łuku. Najwyraźniej nie rozumiesz za bardzo jak to działa skoro pierwsze słyszysz domyślam się że i nie widziałeś. Czystość jest wymagana przy każdej metodzie spawania MMA tak samo. Tyle że w migu i MMA pocyganisz i nawet pospawasz a tigiem już ciężko.

A to co miga inwertorowego nie ma? Coś z techniką do tyłu jesteś. Co do lekkości to jedynie małe tigi. Większe powyżej 200A profesionalne to szafy wielkości maga. Elektronika rozbudowana, chłodzenie tego i układ chłodzenia rękojeści.

Wprawny spawacz tigiem nawet nie podskoczy do kiepskiego spawacza magiem jeśli chodzi o tempo kładzenia ściegu.

 

Tu masz informacje na temat prędkości spawania z najpopularniejszego źródła.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spawanie_MIG/MAG'>http://pl.wikipedia.org/wiki/Spawanie_MIG/MAG

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spawanie_MIG/MAG

 

Co prawda czasem wiki się myli ale tutaj mniej więcej proporcje się zgadzają.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

A to co miga inwertorowego nie ma?

 

piszesz że nie ma to ty chyba jesteś do tyłu z techniką w spawalnictwie ja swojego inwentora mam około 3 lat kenppi kempakt 25 30 był cholernie drogi ale nie żałuje ani jednej złotówki co na niego wydałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ty najwyraźniej nie umiesz czytać. Na końcu zdania jest taki znak... Znak zapytania się nazywa. On świadczy o tym że zdanie jest pytaniem. Jak byś rozumiał co piszę wiedział byś że to pytanie to ironia w stronę tych co jak ty czytać ze zrozumieniem nie umieją.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tig. Najłatwiejsza metoda do opanowania, panujesz nar topionym materiałem, nad tym czy w oczku coś się nie dzieje i nad tempem podawania drutu. W magu na oczko nie masz wpływu jako tako, nie wygładzisz spoiny, nie wiesz do końca co się dzieje pod spoiną i masz ograniczoną władzę nad podawaniem drutu. W zależności od średnicy czy prądu spawania w jakimś tam zakresie. Ale to nie znaczy że migiem się nie da. Da się ale trzeba zachować podstawowe zasady spawania szczególnie gdy robisz dozorowo np. pod rentgena.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

 

kolego raz piszesz mag a raz mig czy wy wiecie co to oznacza.A ze stwierdzeniem że tig to łatwa metoda spawania hmm

Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wiem. To to samu urządzenie różnica jest tylko w gazie osłonowym. Więc w czym problem?

Najpopularniejszy półautomat jest urządzeniem mig/mag. Jak nie powiesz będzie dobrze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

a czy spawacz jeśli ma uprawnienia na metodę mag to morze spawać migiem bo to jak kolega napisał jest to samo urządzenie. MAG gaz osłonowy dwutlenek węgla lub mieszanka z argonem a najlepiej sam argon drut stalowy [do spawania stali ] MIG gaz tylko argon drut aluminium lub inny ale nie stal [spawanie metali kolorowych zazwyczaj aluminium]

Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zasada spawania ta sama ale numer specjalności już nie. Mag 135 i mig 131. Nie robiłem papierów na półautomat ale to raczej będzie to samo. Inaczej spawając w osłonie dwutlenku próbkę na egzaminie nie mógł byś spawać w argonie. Ale tego nie jestem pewny. Mig/magiem spawam tylko w domu papierów na niego nie robiłem.

To jest tak.. Argon jest i w metodzie mig i mag używany. Tyle że w mag tylko w mieszance. A sam argon lub hel w mig lub mieszanki tych gazów.

W półautomacie sam argon do spawania stali konstrukcyjnych za bardzo się nie nadaje jedynie nierdzewka i alum.. Lepszy mix.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

ja posiadam uprawnienia podstawowe na MAG TIG MMA na spawy pachwinowe ale nie wolno mi spawać MIG.powiem tak nas na kursie uczyli że mag to [gaz dwutlenek wegla mieszanka lub sam argon i drut stalowy ]a mig to [gaz z górnej pulki taki jag argon lub hel ale drut aluminium i tylko do spawania aluminium]a że obiema metodami spawa sie tak samo to jesteś w błedzie

Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie mówię że technicznie spawa się tak samo. Zasady te same. To tak jak z tigiem. Masz uprawnienia np. na tiga i uprawnienia na stale nie stopowe bo taką próbkę spawałeś na egzaminie a nie wolno ci spawać np. stali nierdzewnej. Sam kurs niczym się nie różni prócz próbki jaką wyspawasz na końcu egzaminy i materiału na którym się uczysz praktyki.

Poza tym jako tako różnica jest blada między mag a mig. Jak napisałem choćby spawając argonem a mixem argon/tlen już łapiesz obie metody. W praktyce technicznie różnica znikoma. Na mixie półautomat jest jak by bardziej wydajny niż na dwutlenku chociaż to ta sama metoda. Na tym samym prądzie spawasz z większym posuwem. Różnica jest przy aluminium. Fakt. Ale tigiem bardzo fajnie się spawa alum. Na argonie fajnie idzie jeszcze nierdzewka.

Ja mam obecnie tiga i mma w przyszłości kroi się gaz i plazma.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

a z tymi papierami na te metody to ja pie dol na samego mag masz chyba ze 20 uprawnień to jest głupie i jeden certyfikat kosztuje 1500.ja posiadam MMa=tig i palnik propan tlen i małego maga. TIG mam z DEDRA 200dsi bardzo ładnie chodzi ale nie nadaje się do alu ty masz tego lepszego z tego co widze a wiesz że TIG to pospawasz prawie każdy metal ,a magiem zapomni.tak propan i tlen ciecie i nie tylko

Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wiem. To jest porąbane. Spawacz pachwin, czołowy , blach, rur do tego rozgraniczenie na materiał, pozycję spawania i jeden czort wie co jeszcze.

Propan tlen to do cięcia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiem że dobra, dlatego ta cena mnie zastanawia. Rozglądałem się trochę i za byle badziew trzeba dać 800-1000zł a tu markowa prawie w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo to mała spawarka i temu cena jest jaka jet. Wraz ze wzrostem mocy różnice w cenie między firmową a chinolem robią się coraz większe.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No rozumiem, tylko że Esaba 160A kosztuje 2200zł a 200A już ponad 3000zł więc gdzie jest przyczyna że 180A kosztuje niecałe 1200zł? Osprzęt do TIGa by tyle kosztował? Bo ta 180 nie ma w komplecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Typowy tig jest droższy bo ma bardziej zaawansowana elektronikę. Stąd wyższa cena urządzenia tig które posiada także możliwość spawania elektrodami otulonymi. Znowu ta 180A to spawarka MMA czyli do elektrod otulonych z możliwością spawania metodą tig.

Nie posiada większości opcji jakie ma urządzenie tig, zajarzanie łuku przez potarcie, brak jakichkolwiek dodatkowych regulacji a nawet elektrozaworu do otwierania gazu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W opisie podają że posiada anti stick, arc force i hot start . Tiga raczej nie potrzebuję tylko mma, i tu pytanie, taki realny-użyteczny prąd w tej spawarce to jakieś 100-130A, czy to wystarczy do spawania grubszych elementów? czy pociągnie ta spawarka zasadowe elektrody 4mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

witam, widzę że mowi się o moim sprzecie :P szczerze polecam ten model. Spawalismy nią rozne detale, ostatnio przez 3 tyg powstala dzieki niej konstrucja wiaty - spawacz nie rozstawal sie z nią. Nie ma problemu ze spawaniem 4. Dodam ze nie bylo akcji aby spawarka wylaczyla sie z tytulu przegrzania - chociaz byly sytuacje podawania elektrod jednej za drugą :D ostrzegam wybrednych - ten model jest made PRC :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antypater    1

Widzę, że dyskusja długa i rzeczowa. Z własnego doświadczenia mogę polecić spawarkę TIG/MMA 200A firmy Barracuda. Maszyna nie droga, ale jeszcze mnie nie zawiodła. Mam ją od półtora roku, spawaczem wybitnym nie jestem , ale jak trzeba coś w gospodarstwie pospawać to dam rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj