Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#161 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 11:18

SPAWARKA Jeśli ja spawam tą mniejszą, to ta tym bardziej powinna. Praktycznie nigdy nie używam grubszej elektrody od 4mm, tą spokojnie można taką spawać, nawet zasadową elektrodą. Inna praktyczna zaleta, to 220V i wystarcza zwykły przedłużacz, oraz waga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 02:27
  •  

#162 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 15:55

SPAWARKA No to 230V to dla mnie raczej wada, wolałbym coś na 380V :) Z przedłużaczem 380V u mnie nie problem, a taki na 230V to porządny i długi bym musiał jeszcze kupić bo mam tylko cienki <_<
Co powiesz kolego na tą http://allegro.pl/sp...1513117261.html
Nadała by się? Niby 250A :huh: I firmy Dedra, inwentorowe tej firmy ponoć dość dobre są ale nie wiadomo jak z tymi :huh:
No i tak jak pisałem wcześniej gabaryty i zasilanie nie grają roli. A tak naprawdę to która spawarka będzie spawała "lepiej"? Chodzi mi o inwentorową i transformatorową o tej samej mocy, np 200A ;)

#163 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:21

SPAWARKA Za te pieniądze nie kupisz dobrej spawarki transformatorowej, dodatkowo z układem prostowniczym. Sama wartość miedzi na transformatorze będzie wyższa. Te tanie transformatorowe mają uzwojenia"ekonomiczne" z aluminium.

#164 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 15:40

SPAWARKA Czyli zdecydowanie lepszym wyborem będzie jakiś inwentor o mocy 200A? :)

#165 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 15 maj 2011 - 22:38

SPAWARKA Witam wszystkich mam zamiar kupić spawarkę inwertorową, zastanawiam się nad telwin-em czy może lepiej się za czym innym rozejrzeć.

moto.allegro.pl/spawarka-inwertorowa-tecnica-211-s-telwin-ark-tech-i1578625495.html

Edytowany przez Adam8550, 16 maj 2011 - 08:15.

#166 Share GralexURSUS

GralexURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i oczywiście maszyny

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:44

SPAWARKA Osobiście polecam TIG-a nie drogie urządzenie a wiele radości jaszcze je kupisz tiga+elektrode super sprawa. :D POLECAM :D

#167 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 30 październik 2011 - 16:08

SPAWARKA witam niechce zakładać nowego tematu tylko tutaj się podłącze zamieżam kupić migomata tylko jakiego co radzicie mam na to okk 5tyś chce kipić coś pożadnego

#168 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 30 październik 2011 - 16:47

SPAWARKA Za tą kasekupisz 300 amperową maszyne która wali sznyta na ponad centymetr. Na kursie spawania mieliśmy takiego

http://allegro.pl/sp...1867072138.html

Szedł pięć godzin non stop i nie było z nim problemów. Instruktor go chwalił. Kolega ma firme , spawaja takimi samymi piece c.o. i kominki też chodzą bezawaryjnie 18 godzin dziennie. Tyle wiem akurat o tej maszynie.

KPK Kumurun Team

#169 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 12:38

SPAWARKA Ozas Opole , lub bester w tej chwili linkoln bester, tych firm też nikomu rekomendować nie trzeba, za 5 tys kupi się bez problemów 300A migomat tych firm, a części do nich dostępne wszędzie.
http://allegro.pl/ma...2030514495.html
http://allegro.pl/po...2027966484.html
http://allegro.pl/be...2019340754.html
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#170 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:27

SPAWARKA ja mam spawarke inwertorowa dedra 200A polecam jedna mam z 2007 roku chodzi do dziś i druga nowa z 2012 spawałem wszystko elektrodami od 2,5 do 5 mm blacha 1cm nie jest im straszna latwo zajarzyć luk w tej nowej jest funkcja ze gdy sie elektroda przyklei to nie grzeje jej do czerwoności do tych spawarek posiadam 2 maski jedna orginalna plastikowa taka lipa i druga samościemniająca z mar-polu polecam ta druga nie ma możliwości naświetlenia oczu
--- URSUS C-328 ---

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share borr

borr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 16:30

SPAWARKA Kupując migomat do gospodarstwa polecałbym coś 250A z cyklem pracy 60%
Większy prąd wiążę się z rękojeścią chłodzoną cieczą bo zwykła po godzinie spawania nie da się utrzymać w ręce i się topi.
Chłodzona cieczą jest niepraktyczna -jest ciężka i sztywna. Do tego złącze 5m żeby nie trzeba było go przestawiać (do takiego złącza musi być 4-ro rolkowy podajnik drutu).

Edytowany przez borr, 24 styczeń 2012 - 16:42.

#172 Share Cradle35

Cradle35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2012 - 12:11

SPAWARKA

PRZYCZYNĄ było najprawdopodobniej utworzenie się dwóch biegunów naelektryzowanych przeciwnie w kierunkach zwróconych ku sobie. Na końcu jednej maszyny nazbierały się ujemne ładunki, a z bliskiego końca drugiej maszyny przemieściły się w drugi koniec naelektryzowując urządzenie dodatnio.

Chłopie zrób sobie zerowanie maszyny bo cie kiedys zabije

Kupując migomat do gospodarstwa polecałbym coś 250A z cyklem pracy 60%
Większy prąd wiążę się z rękojeścią chłodzoną cieczą bo zwykła po godzinie spawania nie da się utrzymać w ręce i się topi.
Chłodzona cieczą jest niepraktyczna -jest ciężka i sztywna. Do tego złącze 5m żeby nie trzeba było go przestawiać (do takiego złącza musi być 4-ro rolkowy podajnik drutu).

W końcu cos madrego do gospodarstwa gdzie spawa sie różne rzeczy poczynajac od roweru po naczepy musi byc spawarka siłowa lub migomat siłowy tak by załozyć 1,2 drut na podajnik czy chłodzony ciecza to niekoniecznie bo w koncu nie spawamy w stoczni ale Trzeba pamiętac ze migomat bedzie urzadzeniem uniwersalnym które zastapi spawarke transformatorowa
Zdecydowanie nie polecam migomatów na 220v bo to nazywa sie klejeniem a nie spawaniem W rolnictwie musi byc dobry przetop estetyka jest mniej wazna spawu

#173 Share adam140292

adam140292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:51

SPAWARKA

@witek i co kupiłeś ???? Dodany obrazek bo ja jeszcze nic ale zaczynam się dość mocno rozglądać...
w jednym z marketów jest w promocji Migmag180 160A za 1600zł plus butla 370zł i ma dylemat...bo zrobiłem mały wywiad i mam dylemat.bo wszyscy polecali mi półautomaty ok 300A i grubość spawania blachy ok 8mm tylko, że taki kosztuje 4400zł :rolleyes: trochę dużo, ale muszę coś kupić bo na razie jestem starszym asystetem mojego spawcza, czyli wynieś, przynieś, pozamiataj i oczywiście przytrzymaj Dodany obrazek wiec czas się usamodzielnić, poza tym nie zawsze będę miał tak dobrze, żę będzie miał kto mi pospawać...
używanego raczej nie chce, bo postraszyli mnie, że czasami drut lubi się zacinać wiec po co mam się denerwować, a poza tym nie znam się za dobrze i nie wiem na co zwrócić uwagę...

a więc do sedna-Migomag180 z promocji plus z czasem jakaś lepsza spawarka czy lepszy półautomat????
zaznaczam, że ma on służyć do większości prac w gosp, bo od profesjonalnego spawania mam dobrego fachowca we wsi Dodany obrazek

A może chciał byś kupić spawarkę Bestera 250 amper

panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt

Ja mam spawarkę Bestera 250 amper na sprzedaż

#174 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:40

SPAWARKA Podejrzewam ze pioter i witek po 5 i 6 latach kupili już spawarki. Należy ci się złota łopata za odkopywanie postów.

#175 Share Duszek1

Duszek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 luty 2012 - 22:27

SPAWARKA Kolega trochę się zagapił. Ale ja byłbym zaiteresowany kupnem takiej spawarki. Podaj więcej info. Jakieś foty

#176 Share PawcioPawcio

PawcioPawcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 luty 2012 - 14:49

SPAWARKA A ja kupiłem sobie taką http://www.narzedzio...L-E9M170AL.html i powiem, że REWELACJA!!! Najlepsza jaką używałem do tej pory.

#177 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , mechanika

Napisany 09 marzec 2012 - 21:33

SPAWARKA witam ;)
posiadam spawarkę Dedrę 200A http://www.narzedzia...200a,25477.html jak dotąd nie spawałem nią zbyt dużo i nie mogę na nią powiedzieć nic złego ale czy ona nadaje się na takie dłuższe spawanie? ;)
Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

#178 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 10 marzec 2012 - 10:12

SPAWARKA A jak myślicie co jest lepsze spawarka inwertorowa czy migomat? Sprzęt do zastosować gospodarskich czyli różne rzeczy by się spawało

#179 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 12:08

SPAWARKA Migomat. Jego zalety są wymienione w tym temacie

http://www.agrofoto....at-spawalniczy/

Pod warunkiem że dysponujesz odpowiednim budżetem. To troche droższy sprzęt.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:22

SPAWARKA Witam forumowiczów. Mam pytanie odnośnie spawarki Merkle-znajomy ma do sprzednia taką o modelu highpulse 330k. Chce za nią 3,5tys zł za używana i nie wiem czy warto. Mówi że jest chłodzona cieczą. Może ktoś coś wie na jej temat? Znalazłem chyba coś podobnego http://www.cnstal.co...arkamerkle.html