Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stas    7

Tig DEDRA DESTi200 ostatnio w castoramie był po 850 zł. Ja mam taki i posiada jonizator do bezdotykowego zapalania łuku. Przy podgrzewaniu trzeba nastawić wyższy prąd i po zajażeniu łuku odciągnąć palnik na 2-3 cm i przesuwać nad nagrzewaną powirzchnią, bo jak się zatrzyma to zaraz topi materiał w jednym miejscu. O podgrzewaniu TIG też wcześniej nie słyszałem, ale pomyślałem że jak palnikiem gazowym można to może i tym się da, spróbowałem i to działa.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

doradźcie czy warto kupić DEDRA 160 {inwertorowa} za 650 zł ?

mam starą ciężką transformatorową i dostęp do gazów i migomatu {kolega},

to ma być taka do drobnych napraw w obejściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Co byłoby lepsze do spawania grubych konstrukcji stalowych? Czy lepsza jest spawarka inwerterowa czy transformatorowa? Czy 250a starczy do spawania grubych konstrukcji? Czy potrzeba więcej?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Raczej 250 A do grubych to za mało jeżeli na myśli mamy coś powyżej 12 mm, bo jeżeli mniej to powinna wystarczyć.

Takie moje zdanie niech też wypowiedzą się inni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Witam mam migomat i zastanawiam sie czy jak puszczam gaz 12l/min to dobrze a moze za duzo albo za malo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas548    0

Ja se kupiłem piroteca 300/1 ma 200A ma cykl pracy lepszy od dedry tylko kosztuje ładnie 1089 złoty a dedra jest po 728 złoty w castoramie a mam i dedra ale ćieńsze ma kable i cykl pracy przy 200A-10% a pirotec ma 35%- 200A

 

Witam mam migomat i zastanawiam sie czy jak puszczam gaz 12l/min to dobrze a moze za duzo albo za malo ??

Zależy jaką masz spawarkę i jak grube elementy spawasz przeważnie uczyli mnie na kurśie bodajże 15 litrów ale spawarki był profesjonalne po 500A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Coś ci się pomyliło z tym cyklem pracy.

Taka spawarka na inwerterze jak Dedra ma co najmniej 60% przy 200Amp.

Z tym przepływem gazu też coś nie tak.

Prędkość przepływu gazu ustawia się raczej do grubości drutu a nie do amperażu.

Przy 15l/min to chyba by zamarzł zaraz przy wylocie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

przymierzam się do zakupu inwertera, mam na celowniku dwie firmy? Most Ponte 151; 2060VRD oraz Omicron Gama 161; Gama 1950, co powiecie na temat tych urządzeń, miał ktoś z Was z nimi doczynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

Prędkość a może dawke gazu (jak kto woli) ustawia się za równo od średnicy drutu (jest pewna regułka na to), amperażu (również jest granica powyżej której się gaz dodaje) oraz samego gazu czy to CO2 czy może Argon np...

Z resztą w praktyce spawacz sam jak widzi że np: robią się pęcherze to gaz dodaje z reguły przy pracy prądami "średnimi" zaleca sie przepływ 10-15 l/min - róznie źródła podają.

Na kursie który odbyłem też tak spawaliśmy - kwestią wyczucia jest dodanie lub odjęcie gazu a może ustawienie samego prądu lub posuwu drutu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A powiedzcie mi co myślicie o takim urządzeniu:

http://allegro.pl/przecinarka-plazmowa-tig-spawarka-200a-gwar24-i1298304544.html

Ponieważ bardzo mi się spodobały jego funkcje i jeżeli dane które są opisane w aukcji są w miarę prawdziwe to wydaje mi się bardzo fajnym urządzeniem 3w1 :lol: Mam zamiar używać go do napraw maszyn w garażu oraz do napraw centralnego ogrzewania w szklarniach ponieważ wyciął bym sobie cieknący element rury plazmą gdzie czasami nie idzie się dostać kątówką i od razu wspawał spawarką mma ;) (jedyna wada ze będę musiał nosić za sobą butle ze sprężonym powietrzem a w garażu będę plazmę podłączał pod sprężarkę ;[ Do pomocy i zadań specjalnych zostanie mi nadal wielki transformator Bestera 250A a to chce kupić do lżejszych zadań o do ciecia plazmą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

wygląda nieźle, napaliłem się bardzo na to cudo ale do końca nie jestem przekonany a w necie nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tej spawarko przecinarki, może ktoś kupił i uzywa albo coś znalazł na jego temat, chętnie poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Koledzy mam pytanie . Chcę kupić spawarkę , myślę nad PIROTEC SIT 300/1 czy zasilanie na 230V wystarczy ? Ojciec twierdzi że lepiej coś szukać 230/400. Szukam MMA z TIGem ale nic na 230/400 nie mogę znaleźć. Mamy spawarkę transformatorową ale przydało by się jakaś dodatkowa mniejsza. Jak myślicie to dobry wybór http://www.harder.com.pl/catalog,product,28,PIROTEC-SIT-300-1.html ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Kosztuje niecałe 1100, niby ojciec jakąś znalazł 230/400 ale tylko MMA a ja chciałbym jeszcze z TIGem zawsze może się przydać . Do cięższych prac mamy sporą transformatorową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

N a pewno się nadaję. Ja mam 160 z tej firmy od 10 lat i prawie bez zastrzeżeń. Ja mam podajnik z jedną rolką, a to duży minus i trochę za słabe te 160 A. Teraz jak bym kupował to 250-280 A.Lepszej nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

nie ma to jak stary dep400. Konkretna spawarka drut od 0,8 do 1,6 pospawasz wszystko,podajnik jest oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcyn    0
Lukaszjarm    4

ja polecam spawarki bestera

mam tej firmy juz kilkanascie lat i jest super

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcyn    0

Dlaczego ponieważ nie mam dużo kasy spawarka nie będzie zbyt często używana będę się uczył . O jakim amperażu polecacie czy 200 A wystarczy kuzyn mówił że większej niż 200 A nie potrzeba prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj