Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafff24    27

mam inwerter dedry spawałem raz 4mm i dała radę, po wyspawaniu 2 się nie wyłączyła, więcej nie spawałem, bo nie miałem potrzeby,

zwykle spawam 3.2 oraz 2.5 mm i spokojnie daje rady,

świetnie spawa drobne blachy, dajesz 40A i spawałem blachy w podbieraczu w K442 blacha max1.5mm

 

w porówaniu do transformatora spawa się lepiej, świetnie zajarza łuk, jest stabilny, mam ją od żniw, jak narazie nie żałuję zakupu

 

SPAWARKA INWERTOROWA AŻ 200A DEDRA TIG INWERTER (812256420) - Aukcje internetowe Allegro

 

zobacz w castoramie, bo może być taniej jak na allegro

 

gdybyś chciał spawać nierdzewkę to jest też wersja z TIG-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

W Castoramie jest już nowszy model tej spawareczki.Dodam że mam ją,jak na razie nie było okazji żeby ją dobrze przetestować.Po pierwszych próbach jestem zachwycony,mam jeszcze transformatorową Bestera 160A ale nie ma on szans z Dedrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0

Zainteresowanym polecam forum elektroda.pl i ten wątek:

 

spawarka inwerterowa dedra

 

jest opisana Dedra 200A.

Przeważają pozytywne opinie.

Chyba nie ma racjonalnych powodów by dziś kupować tradycyjną spawarkę transformatorową mając możliwość zakupu inwertera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Uprzejmie donoszę że są do kupienia spawarki inwerterowe,podobne jak w linku,w cenie 320 zł.Są do nabycia w sieci sklepów Leroy Merlin , podobnie jak i wiele innych narzędzi za całkiem przyzwoite pieniądze.Są na pewno we Wrocławiu,bynajmniej dzisiaj jeszcze były.Polecam... INWERTER-SPAWARKA INWERTEROWA 160A - MATRIX.GW.FV. (836061450) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Niestety w Białymstoku kosztuje ona ok. dwa razy więcej. Kupiłbym bez wahania, ale poczekam na jakąś promocję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szkoda,powinny być po tej samej cenie jeśli sieć sklepów jest ta sama.Robiłem próbę tej spawarki i bez problemów pracuje z elektrodą 4mm,a co ciekawe spawałem nawet elektrodami chromoniklowymi z którymi praca moją starą Besterką była niemożliwa.Spaw wygląda ładnie i spawanie jest o wiele przyjemniejsze oraz moim skromnym zdaniem -dużo łatwiejsze.Warto było zapłacić 320 zł,tym bardziej że ma 2 lata gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Korzystniej kupić 10 no-name.Jak pod****lą również łatwiej to strawić,a zresztą spawarka to nie koń i nie musi być rasowa.W sumie opinie o podobnych wyrobach na zacnym forum nie należą do najgorszych. spawarka inwerterowa dedra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wiem o tym ale tutaj mają nas za nic ;) i dobrych promocji brak. Mam masę niedrogich narzędzi i sporo luzu w emocjach jakby podp......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt spawający jest dobry w zależności od potrzeb wiadomo jest że najprostrze są zwykłe transformatory spawające prądem zmiennym i regulacja prądu spawania nie jest precyzyjna. dużo lepsze są tzw. bestery które spawają prądem stałym.cała armia migów magów półautomatów to super sprawa do drobnych prac.według mnie super sprawą było by posiadać TIG-a to już jest poezja w dziedzinie spawania ale cóż trzeba jechać na tym co się ma. osobiście eksploatuję spawarkę wirową jeszcze z casów PRL-u amperaż od 40A do 350A typowa prądnica spawa aż miło wszystko i każdymi alektrodami (od 1,5mm do7mm bo takie najgrubsze udało mi się dostać) (rutylowe, zasadowe, kwaśne, żeliwo, chromonikle a nawet aluminium) jedyna wada to duży pobór prądu około 13 KW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A o huku to już nie wspominasz. Dobrze spawa, tylko ze względu na hałas powinna stać u sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Te najtańsze działają nieźle, dla niewymagającego użytkownika w zupełności wystarczające, przy dobrym oświetleniu miejsca spawania - słoneczny jasny dzień na zewnątrz albo porządne światło, najlepiej halogen itp.

 

Mają kilka wad, które jednak ich nie dyskwalifikują:

-nierównomierne zaciemnienie całej powierzchni szybki maxymalna różnica o 2 stopnie zazwyczaj o 1 jak się maskę wyczuje nie przeszkadza to w pracy

- ciulowy zatrzask, który trzyma przyłbicę,od początku nie działa tak jak powinien po pewnym czasie może w ogóle nie trzymać

- umiejscowieni obrotu przyłbicy i kształt przyłbicy, nie może być światła od tyłu spawacza bo odbija się od szybki i nic w masce nie widać

 

Z drugiej strony nie warto przepłacać, bo w razie uszkodzenia - co się może zdarzyć - mniej żal :unsure:.

 

Ale jak się ma kasę to wystarczy jakaś firmówka za 600 zł jest różnica :blink:.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli już coś wiem :unsure: na początek będzie jakiś niefirmowy chińczyk...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Moze pochwalisz sie jaki sprzęt zakupiłeś, że nowa przyłbica Ci sie marzy? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

na razie jeszcze nic nie kupiłem, więc nie ma się czym chwalić :unsure: po nowym roku dopiero, ale jak już będzie to będę sie chwalił :blink:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Sory ,że odświerzam ale mam problemik!

Kupiłem maske samościemniającą i mam pytanie do posiadaczy jakie wybrać ustawienia-sa 3 pokrętła

1 z boku zakres od 1-13 i 2 w środku jak to poustawiac do spawarki transformatorowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Maskę najlepiej sprawdź na żarówce (nie świetlówka),wtedy zmieniaj nastawyibędziesz widział jak reaguje. Do transformatorowej spawarki najpierw ustaw pokrętłana połowie skali.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy spawacie metodą TIG? Pytam, bo zdecydowałem się chyba na inwerter. I teraz nie wiem, czy warto dokładać kasę na funkcję TIG? Czy przydaje się to w codziennej pracy w gospodarstwie? Czy efekt jest dużo lepszy niż elektrodą otuloną?

Inwerter do spawania wyłącznie elektrodą otuloną - ok 700 zł

inwerter do spawania e. otuloną + TIG ok 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

z tego co obiło mi się o uszy to TIG przydaje się się szczególnie do cienkich blach i zwłaszcza tzw "nierdzewki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Posiadam spawarkę z tig i powiem, że jak ją opanujesz to możesz pospawać wszystkie kształty, jakie sobie wymyślisz. Potrzebny jest do niej argon i drut oraz dwie ręce, więc maskę musisz mieć na głowie. Najlepsza samościemniająca. Można spawać bez drutu, ale musisz dobrze spasować elementy spawane, a drutem to szpary łatwo zalejesz. Spawanie TIG idzie 2 razy wolniej niż elektrodą i ogólnie to tak się spawa jak palnikem tlenowym. Tig-a można wykorzystać do nagrzewania różnych elementów.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Tig piękna sprawa, ale taki za 1000zł to raczej nie ma jonizacji i zajaża się na ostro, czyli można podpalić materiał zaczynając spawać !!! A o podgrzewaniu materiału to pierwsze słyszę !!!


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj