Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#721 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 28 maj 2016 - 06:23

SPAWARKA

Raz na rok awaria za 500zł to mało??? Ile kilogramów drutu spawa tygodniowo? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 15:21
  •  

#722 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 28 maj 2016 - 06:57

SPAWARKA

Co mam ci powiedzieć..... spawarkę mam za 2.700 zeta. Robi robotę zarabia, awaria raz na rok za 500 złotych..... śmiech daję z kieszeni.  Facet który się uczył w tym kierunku  zarabia, mam naprawione w góra dwa dni i cieszę się bo nie mam przestoju .  Za taki sprzęt profesjonalny dał bym ze 6 tysiaków a każda naprawa awarii jest adekwatnie droższa. Rachunek prosty. Róbmy to co umiemy a jak nie dajemy rady damy to tym co się znają i zrobią. Nie liczmy na tani i bezawaryjny sprzęt jaki by on nie był. Proste.

Żonę też dajesz temu który się lepiej zna na tej robocie? Co za bredzenie Napisz po prostu że ci się nie chce naprawiać i tyle Oddać sprzęt do naprawy to tylko wtedy gdy trzeba mieć jakieś specjalistyczny sprzęt do wykonania tej naprawy A jak jesteś innego zdania to sobie obejrzyj USTERKĘ i pomyśl że w każdym zawodzie są tacy "fachowcy"

#723 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 maj 2016 - 16:41

SPAWARKA

Akurat do naprawy przetwornicy impulsowej jest niezbędny specjalistyczny sprzęt, więc samemu młotkiem i przecinakiem tego nie naprawisz. O ile w transformatorówce możesz samemu otworzyć obudowę i obejrzeć co się stało, to w inwerterze jest to kompletnie bez sensu. Po prostu jak nie działa to od razu wzywasz serwis i tyle.

#724 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7615 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:46

SPAWARKA

Żonę też dajesz temu który się lepiej zna na tej robocie? Co za bredzenie Napisz po prostu że ci się nie chce naprawiać i tyle Oddać sprzęt do naprawy to tylko wtedy gdy trzeba mieć jakieś specjalistyczny sprzęt do wykonania tej naprawy A jak jesteś innego zdania to sobie obejrzyj USTERKĘ i pomyśl że w każdym zawodzie są tacy "fachowcy"

Piepszysz głupoty tyle. Skoro tobie pierwsze co do głowy przyszło to żona przypuszczam że masz z obrobieniem babiny problemy.

Robię to czego się uczyłem czy na czym się znam. Elektronika to nie moja dziedzina, nie posiadam do jej naprawy sprzętu i za to się nie zabieram.

Podam przykład. Twój kolega będzie miał guza mózgu. I co.... nie masz zielonego pojęcia, narzędzi wiedzy, nawet nie wiesz gdzie jest głowa ale!!!! Masz chęci. Sam wydedukuj co z tego wyjdzie.

Tak jest w moim przypadku ze spawarką. Nie posiadam na temat jej budowy wiedzy, nie mam narzędzi żeby zdiagnozować usterkę. Proste?  

Mam znajomych którzy mają sprzęt i posiadają wiedzę żeby ją naprawić.

Więc sam powinieneś dojść do tego że twoje stwierdzenie wyżej zacytowane jest stwierdzeniem  pajaca.

Ile kilogramów..... Półautomatem 145 A zużywałem około 50 kilogramów. Tym spawam więcej i zarobi spokojnie na przegląd raz w roku za 2 tys zeta. Awaria za 500 zł to śmiech jeśli ze sprzętu się korzysta a nie jest meblem w garażu.

Edytowany przez seweryn20, 29 maj 2016 - 12:33.

KPK Kumurun Team

#725 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 29 maj 2016 - 12:43

SPAWARKA

I tu właśnie doszliśmy do tego o czym pisałem na początku. Jeżeli sprzęt jest używany zawodowo, to ewentualne naprawy wliczy się w koszty i po problemie, wtedy inwerter jest dobrym wyborem. Ale jeżeli ma być użytkowany hobbystycznie (a tak przeważnie użytkuje się w gospodarstwie) to transformator będzie lepszym wyborem, bo nie generuje kosztów. Chyba, że ktoś naprawi sobie sam, to można kupić inwerter do okazjonalnego użytku.

#726 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 09:44

SPAWARKA

Pytanie z innej beczki - co to za elektrody ZEN E 63 B ?

#727 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 21 listopad 2016 - 14:09

SPAWARKA Witam!Panowie znawcy powiedzcie,czy spawarka inwertorowa jednofazowa z zabespieczeniem 25A,będzie działać,jeżeli na sieci domowej jest 16A?
Takie spawarki mają do 200A natężenia zazwyczaj. Czy będzie wyrzucać bespieczniki? Nie wiem,więc pytam formułowiczów znawców.
Dziękuje.

#728 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 21 listopad 2016 - 14:28

SPAWARKA Ja to firmowym znawcą nie jestem, ale poprawnie działać to nie będzie. Chyba że na niższym natężeniu

Edytowany przez rolstudent, 21 listopad 2016 - 14:29.

#729 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7615 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 14:35

SPAWARKA

Tą spawarką uczciwie spawa się do elektrod 3,2 mm prądem do 130 A.  Jeśli instalacja jest ok to powinno chodzić tym bardziej na cieńszych elektrodach a dla przykładu np.  instrukcja spawarki Dedra 200 A MMA czy tig mówi o zabezpieczeniu 16A.

Edytowany przez seweryn20, 21 listopad 2016 - 16:40.

KPK Kumurun Team

#730 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 15:48

SPAWARKA

Witam!Panowie znawcy powiedzcie,czy spawarka inwertorowa jednofazowa z zabespieczeniem 25A,będzie działać,jeżeli na sieci domowej jest 16A?
Takie spawarki mają do 200A natężenia zazwyczaj. Czy będzie wyrzucać bespieczniki? Nie wiem,więc pytam formułowiczów znawców.
Dziękuje.

Przypomnij sobie elementarną wiedzę z drugiej klasy szkoły podstawowej i odpowiedz sobie na pytanie czy 16 to jest to samo co 25. 

Poziom technicznych tematów osiągnął już dno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 19:27

SPAWARKA Kolego Elektrotechnik problem jest realny. Sprzedaje się teraz na rynku tego typu spawarki chińskie,które mają te 20 lub 25A zabespieczenia,a często to nie podają nawet jakie ono jest...
Sprzedawcy twierdzą,że przy zabespieczeniu 16A w sieci domowej taka spawarka będzie działać do 150A
Lecz jak się popatrzy na Ogłoszenia w sieci,to jest wiele takich o treści!-"sprzedam spawarkę inwertorową. Użyta dosłownie jeden raz..."
To po co kupił,raz używając? A może nie wiedział o tych bespiecznikach i nie da się pracować...
Jak to mówią-koniec języka za przewodnika!
No,ale jak koledzy pozostali piszą,na małym amperażu i cienkich elektrodach się da

#732 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 04 grudzień 2016 - 19:50

SPAWARKA

Metodą testów by trzeba sprawdzić czy se da rade. Jak masz bezpieczniki topikowe 16A i spawasz krótkimi seriami na pełnym zakresie spawarki powinno dać rade ale jak masz tzw eski z charakterystyką B to nie da rady.

Tez chce kupić jednofazową  i się zobaczy czy da rade a jak nie to przeróbka instalacji mnie czeka cos za coś.

#733 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7615 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 20:06

SPAWARKA

Instrukcja np. dedry 200 A mówi o zabezpieczeniu 16 A, takie mam w domu i spawając prądem 160 A  elektrodę za elektrodą nie wybija. W pracy tigi 200 i 220 A castolin śmigają na 16-kach aż miło. To tak realu.

KPK Kumurun Team

#734 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 20:32

SPAWARKA

Patrzyłem na chrakterystykę B16 i daje trochę możliwości, bo próg zadziałania to 1,13 a pewne zadziałnie to krotność 1,45 nawet jak przekroczymy tą wartość to też nam od razu nie zadziała.

Jak niema dużego (czyli nie przekracza wartości 3x16A w czasie dłuższym niż 0,2s) prądu rozruchowego to eska B16 powinna dać rade.

#735 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 21:31

SPAWARKA

Instrukcja np. dedry 200 A mówi o zabezpieczeniu 16 A, takie mam w domu i spawając prądem 160 A  elektrodę za elektrodą nie wybija. W pracy tigi 200 i 220 A castolin śmigają na 16-kach aż miło. To tak realu.

I taki post mówi praktycznie że wytrzyma.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#736 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 22:54

SPAWARKA

Może to rozjaśni  http://elektrykadlak...iarowo-pradowy/

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#737 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 23:28

SPAWARKA

Dla rozjaśnienia jak najbardziej ale dla niewtajemniczonych nie potrzeba aż tyle wiedzieć bo prądów zwarciowych nie będą liczyć, dobierać zabezpieczeń czy sprawdzać warunku ochrony przeciwporażeniowej. Ważne ze poprzednik podał ze na jednofazowym uciągnie taką spawarkę i to powinno wystarczyć.

#738 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 14:33

SPAWARKA

Ale dzięki takim opracowaniom nie jeden laik nie da sobie wcisnąć abry- kadabry od pana Henia. A idąc do centrali technicznej świadomie może wybrać sprzęt taki, żeby praca nim nie była udręką i nie zmuszała do wynalazków typu "umiejętnie podgięty spinacz blokujący esa".

Edytowany przez agromatik, 06 grudzień 2016 - 14:35.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#739 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 20:10

SPAWARKA Myślę,że jednak pod B16 trzeba dobierać spawarkę z podobbym zabespieczeniem,bo na max amperażu w spawarce 200A to może być różnie.
Ja mam możliwość pod siłę -3fazy,tylko ta niedogodność z gniazdem. Nie jest już to takie mobilne.
Dzięki za odzew Panowie,a link z wyjaśnieniem kolegi jest super!