Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

736 odpowiedzi na ten temat

#681 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 19 luty 2016 - 00:30

SPAWARKA

Praktycznie wszystkie metody są dobre , ale pierwsze miejsce to

tig

mma

mig  mag

taka jest kolejność moim zdaniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 06:59
  •  

#682 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 19 luty 2016 - 15:10

SPAWARKA

Pod względem wytrzymałości spawu nie ma metody pierwszej.  Każda z nich pod tym względem spawa tak samo.

A w twoim przypadku zależy co chcesz spawać, jaki materiał, w jakim jest stanie, jakie maja być koszty spawania, jaki masz budżet, gdzie to spawanie   i ile masz na to czasu.

KPK Kumurun Team

#683 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 19 luty 2016 - 15:41

SPAWARKA

spawarka Stanleya z obi za 499 nada się do drobnych jak i grubszych spawów ma ktoś jakaś opinie na jej temat

#684 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 19 luty 2016 - 18:23

SPAWARKA

Nie mam opinii ale jak słyszę cena 500 i na dodatek nowa to myślę że lepiej te pieniądze na piwo przeznaczyć

#685 Share kratek69

kratek69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 luty 2016 - 20:01

SPAWARKA

Mój Telwin 4 lata temu kosztował dokładnie 500pln. Pospawał m.in. kilka bram, przyczepkę samochodową  ect. a obecnie spawam nim TUZa na przód i daje radę. sprawdzałem kiedyś i przepalił płaskownik 7mm grubości więc na moje potrzeby wystarcza.

#686 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 luty 2016 - 20:28

SPAWARKA

No ta spawarka ma być wykorzystywana do spawania normalnej stali od grubszych elementów po blachę o grubości 2 mm i teraz nie wiem jaką spawarkę kupić budżet to koło tysiąca bo w moim gospodarstwie bez spawarki to jak bez ręki haha .

#687 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 20 luty 2016 - 07:01

SPAWARKA

Za tysiaka grubsze jedynie MMA. Mig najbardziej uniwersalny ale kasy masz mało. Tiga w ogóle nie bierz pod uwagę.

Za 500 inwertorowe spawają. na poniewierkę całkiem fajne. Rozleci się wywalisz kupisz następną. 

Ale o spawaniu taką elektrodą powyżej 3,2 mm można zapomnieć. Niby idzie ale łuk już niestabilny jak diabli. Męka. 

Edytowany przez seweryn20, 20 luty 2016 - 07:04.

KPK Kumurun Team

#688 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 20 luty 2016 - 09:16

SPAWARKA

Nieraz się trafiają stare polskie migi w dobrych cenach  http://olx.pl/oferta...html#c216c0a618

#689 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 20 luty 2016 - 09:32

SPAWARKA

przy takim starym i dużym trzeba zwrócić uwagę na zasilanie czy prąd zabezpieczenie u ciebie wystarczy czy nie będzie wyrzucać bezpiecznika.

#690 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 luty 2016 - 12:43

SPAWARKA

Flizelina na wentylatorze po wyspawaniu około 8 kilogramów drutu.

http://zapodaj.net/4...878b40.jpg.html

Lepiej zapobiegać czy dmuchać po spawarce powietrzem z nadzieją ze może jej nic nie będzie?

Lepiej zapobiegać. Jak się nie przegrzewa to zostaw tak jak jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share sztrum

sztrum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 luty 2016 - 20:15

SPAWARKA

Panowie w okolicach 2500-3000zł lepiej brać  nowego mig maga na źródle inwetorowym czy  jakiegoś używanego (Ozas, Bester) na trafie? Interesuje mnie amperaż 250-300A.  Mam inwertorową na elektrody  jakiś Magnum Snake 200 (chińczyk) i od paru lat sprawuje się nieźle. Zauważyłem że trochę lepiej się nią spawa niż transformatorową.  Ciekawe czy w przypadku migomatu też będzie jakaś różnica.   

->Seweryn20  zdaje się że nabyłeś Magnuma 280 4x4 , którego też mam na oku. Jak się nim spawa?   Spotkałem się z opiniami że Magnum chociaż chiński jest OK. Moja spawareczka jak na razie to potwierdza. Nie dbam o nią przesadnie , filtra żadnego nie robiłem tylko przedmuchuje od czasu do czasu.

Mimo to boję się trochę tej elektroniki, pyłu i opiłków, z drugiej strony jednak inwertor kusi mnie płynną regulacją i ponoć niższym poborem prądu (?), no i do tego nowy.

#692 Share pawlik794

pawlik794

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 luty 2016 - 21:11

SPAWARKA

do 1000 zł mogę polecić spawarkę inwerterową  DEDRA 180  cena niecałe 600 zł w castoramie mam  ją ze 4  lata , jak była na gwarancji pierwszy test elektrody 4,0 do napawania i wio ... po 10 sztukach uchwyt elektrody nagrzał się że nie dało się gołą ręką trzymać a zabawka dalej śmiga więc ok, mam też  migomat "160"  ale do bardziej delikatnych robót  i bester 315 ale to maszyna do zadań specjalnych no i wielka (waga ok 200 kg), spawam przeważnie elektrodami zasadowymi 

Edytowany przez pawlik794, 20 luty 2016 - 21:12.

#693 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 21 luty 2016 - 08:56

SPAWARKA

Pewnie ze zostawię. Póki co nie miała się okazji wyłączyć. Nawet jeśli to po to jest zabezpieczenie. Może z czasem jak flizelina się zasra do reszty to   się zdarzy. Zobaczymy.

Sztrum na razie jestem zadowolony. Jedno co muszę zmienić to dokupić drut 1,0 a mam na razie 0,8. Przy spawaniu grubego na cienkim drucie robi wysoką i wąską spoinę. Z serwisem nie ma problemu przynajmniej u nas. W środku w spawarce prawie nic nie ma. Poszukaj na necie są focie. W tym przedziale cenowym jedne z bardziej polecanych i IDEAL. Mam do poniewierki  i rzucania dedrę 200A MMA. Specjalnie delikatnie się z nią nie obchodzę i na razie nic jej nie jest. W tym migu jest to samo tyle że podajnik i dwa wyświetlacze dołożone. 

KPK Kumurun Team

#694 Share sztrum

sztrum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 luty 2016 - 10:26

SPAWARKA

Nie lepiej od razu zamiast drutu 1,0 założyć 1,2, ?      

Chyba sobie takiego magnuma sprawię, bo starsze  używane sprzęty w podobnej cenie to z reguły spore i ciężkie szafy no i zabezpieczenia trzeba mieć konkretne .  Piszą że  ta wymaga tylko 20A . Jej waga to 50kg więc nie tak mało jak na inwerter.  Tylko czy ten prąd  max 280A  przy 60% nie jest przesadzony jak w innych ryżowych produktach? 

Twój mig ma możliwość spawania elektrodą?

#695 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:03

SPAWARKA

Tak można nią spawać elektrodami prądem stałym.

Co do prądu trudno mi powiedzieć. Fizycznie nie mam najmniejszej możliwości tego sprawdzić. W każdym razie jeśli nawet nagieli parametry z 15% to i tak na moje potrzeby jest super. 

nad drutem jeszcze pomyśle. 0,8 zostaje bo się przydaje ale grubszy muszę kupić na bank. Na 0,8 i max prądzie tak zapyla że brakuje regulacji. Drut idzie za wolno.

KPK Kumurun Team

#696 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:52

SPAWARKA

A czemu ten magnum mig/ mma jest tańszy od miga o tej samej mocy? Znajomy ma takiego i spawa od początku drutem 1.2

#697 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 luty 2016 - 21:31

SPAWARKA

Mam spawarkę transformatorową na 400 V ale podłączona jest tylko 1 faza. Zrobił nam ją kiedyś znajomy który tym się zajmował.

Czy mogę ją podłączyć na 230 v i będzie działała ? 

#698 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 27 luty 2016 - 08:15

SPAWARKA

Jak podłączona tylko jedna faza to nie 400V tylko 230V, tylko spotykane są często spawarki które są zasilane 2 fazami a ta niby czemu 400 V bo zasilana gniazdem siłowym?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#699 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 27 luty 2016 - 09:29

SPAWARKA

Faktycznie, nie pomyślałem. Ale to znaczy że nic się nie zmieni jeżeli zamiast gniazda siłowego podłaczę zwykłą wtyczkę i do gniazdka 230 V?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 luty 2016 - 09:43

SPAWARKA

Nic się nie zmieni.