Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

730 odpowiedzi na ten temat

#661 Share zabalex

zabalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 luty 2016 - 20:05

SPAWARKA ja lece juz cały tydzień swoim migomatem też jestem zadowolony tecnomig 200/2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 10:00
  •  

#662 Share peter779

peter779

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 08 luty 2016 - 20:10

SPAWARKA

ja zakupiłem ideala 200a śmiga jak szalony

"Zarośnięte olchą pola dawnej wsi
Kto je orał kto je zasiał
Nie pamięta nikt"

#663 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 09 luty 2016 - 08:56

SPAWARKA Do seweryn20!
Czyli do tiga musi być czysta stal,choć do migmaga też czysta stal ma być,bo inaczej to przerywa łuk.
A jak to jest z rowkami przy spawaniu,bo tig to wydaje mi się,że spawają to na styk,bez odstępu?
No i teraz mam dylemat! Czy zamienić małego miga na dużego? Czy dokupić inwertorową spawarkę mma? A tig? Chciałem nim się pobawić dla nauki...

#664 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2719 postów

Napisany 09 luty 2016 - 09:08

SPAWARKA

Kup dobry migomat min 300A i będziesz zadowolony, Tig dobry pospawać zbiornik aluminiowy itp, ale do zastosowań typowo gospodarskich to bez sensu, metoda daje super jakość połączenia ale jest powolna, czyli jak pospawasz np kojec migiem w 30 minut tym będziesz się bawił pół dnia.... Materiał musi być czysty, trochę oleju czy innego syfu i już spaw będzie porowaty i ze szczelności nici

#665 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 09 luty 2016 - 09:22

SPAWARKA Tig do spawania w gospodarstwie się nie nadaje, za dużo przygotowań do samego spawania. Przerost formy nad treścią :)

#666 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 09 luty 2016 - 12:19

SPAWARKA

Bez względu jaka jest metoda spawania materiał musi być czysty. Tyle że niektóre metody jakieś tam zanieczyszczenia bardziej tolerują jak np. MMA. 

Bez względu na metodę spawania material ma być odpowiednio przygotowany. czyli jeśli gruby maja być odstępy i fazowania.

Na twoim miejscu pomyślał bym o mocniejszym migu jeśli spawasz tylko stacjonarnie. Jeśli w plenerze to pomyśl o MMA. Poza tym spawarkę MMA na domowe potrzeby za 500 zeta kupisz. Pójdzie ci nią ciężko pomyślisz o migomacie. 300 A nie musi być już 220-280 jest na głowę tym bardziej jeśli spawasz też cienkie rzeczy mocny mig może mieć problem.

KPK Kumurun Team

#667 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 luty 2016 - 12:42

SPAWARKA

300 A nie musi być już 220-280 jest na głowę tym bardziej jeśli spawasz też cienkie rzeczy mocny mig może mieć problem.

Trochę minąłeś się z prawdą. Im większy prąd maksymalny, tym sztywniejszy jest transformator na niskich zakresach i tym lepiej spawa się cienkie elementy. Oczywiście trzeba założyć drut 0,6 mm lub 0,8 mm.

#668 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 luty 2016 - 15:04

SPAWARKA

Panowie - odpowie mi ktoś co takiego spawa tymi 300A? 

#669 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 luty 2016 - 07:48

SPAWARKA

Szukając inwertorowego półautomatu wszędzie się pytali czy będę spawał drobne elementy czy blachy. Niby że im mocniejszy  blaszki spawa się nim trudniej bo po prostu pali. Teraz mam enwertorowy 280 A i faktycznie karoserie nim pospawać może być problem. Minimalny prąd zaczyna się d 50A. Jeśli blacha jest czysta nawet nawet ale już szitu masakra. To miałem na myśli. Temu mimo co einhell zostaje w domku.

KPK Kumurun Team

#670 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 luty 2016 - 11:31

SPAWARKA Dzięki koledzy za wypowiedzi. Zdecyduje się raczej na mig taki do 300A transformatorowy,bo inwertorowy to musi mieć warunki,wilgoć lub zapylenie to takiemu szkodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 10 luty 2016 - 22:41

SPAWARKA

280A spokojnie wystarczy spawałem ramę w koparce liebherr z bdb rezultatem gdzie wcześniej spawali francuzi i wcześniej firma w polsce i lipa.

#672 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 11 luty 2016 - 19:31

SPAWARKA

Dzięki koledzy za wypowiedzi. Zdecyduje się raczej na mig taki do 300A transformatorowy,bo inwertorowy to musi mieć warunki,wilgoć lub zapylenie to takiemu szkodzi.

nie do końca, kolega ma już ponad 5 lat shermana, stoi w warsztacie, gdzie szlifuje maluje wierci itp, i jak na razie nic mu nie jest 

#673 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 13 luty 2016 - 18:48

SPAWARKA

Potwierdzam.

Ja mam już 5 rok Magnum 290 A na inwerterze. Też pył, kurz i garaż zupełnie nie ogrzewany i nic się z nim nie dzieje. Jedynie gdy temperatura spada poniżej -12 stopni wtedy nie stratuje (jak się dowiedziałem w serwisie wada fabryczna). Ale kto siedzi w nieogrzewanym garażu przy -12? :)

Wystarczy raz czy dwa w roku delikatnie przedmuchać kurz ze środka i nic się dziać nie powinno. Ale to samo wypada też robić ze zwykłym urządzeniem transformatorowym. Kurz z wilgocią zniszczą wszystko. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#674 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 13 luty 2016 - 19:04

SPAWARKA

A kuzynowi Magnum poleciał od opiłków naprawa nieopłacalna, ale robił nim pół zawodowo, najgorsze jest szlifowanie cięcie jak jest włączony i pracuje wentylator, ale gdzieś kolega pisał że założył "filtr" na kratce.

Inwerter jeżeli ktoś nie ma stałego miejsca pracy to jest idealnym rozwiązaniem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#675 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 luty 2016 - 16:51

SPAWARKA Inwertorowe spawarki są fajne,ponieważ są lekkie,ale odrobinę trzeba uważać na wigoć i opiłki z tarcia metalu.
Mi się takie urządzenie podoba,tylko mają zabespieczenie prądowe 20-25A,a ja mam na sieci 16A i tu mnie ciekawi,czy po włączeniu nie będzie wyrzucać bespieczników?
Mam na myśli spawarki inwertorowe jednofazowe.

#676 Share grzes_farmer

grzes_farmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 luty 2016 - 17:44

SPAWARKA

Czy ktoś z forumowiczów użytkuje migomat Sherman? Planuje kupić coś do nauki spawania i wpadł mi w oko model Shermana 200/2.

Od kilku lat posiadam rozruch z tej firmy i sprawdza się doskonale a nie wiem czy tak samo będzie z migomatem.

Jeśli ktoś posiada taki sprzęt lub inny model Shermana to proszę o opinie.

#677 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 luty 2016 - 20:21

SPAWARKA

Ja posiadam coś podobnego:

http://tecweld.pl/pr...owa-mig-261m4r/

Zdecydowałem się na niego po zasięgnięciu opinii z warsztatu w który zajmuje się profesjonalnie spawaniem. Mają m.in. taki do drobniejszych spraw. Polecał mi ten model i w zasadzie po ok roku użytkowania ( dość intensywnego ) jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Ile pożyje to zobaczymy ale na razie jest ok.

#678 Share grzes_farmer

grzes_farmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 luty 2016 - 17:29

SPAWARKA

Rozrzut cenowy jest dość spory bo mój kosztuje około 950 ale może i ten mimo że tańszy będzie dobrze chodził.

#679 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 15 luty 2016 - 19:53

SPAWARKA

Flizelina na wentylatorze po wyspawaniu około 8 kilogramów drutu.

http://zapodaj.net/4...878b40.jpg.html

Lepiej zapobiegać czy dmuchać po spawarce powietrzem z nadzieją ze może jej nic nie będzie?

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 luty 2016 - 20:54

SPAWARKA

Witam mam pytanie do was chciał bym kupić spawarkę i zastanawiam się jaką jak myślicie jaka technika spawania jest najlepsza chodzi mi o wytrzymałość spawu grubych oraz cienkich elementów które będą spawane