Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#621 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 14:10

SPAWARKA

Az takie straszne ceny sa ?
To ile trzeba dac za w miare dobry sprzet ?
Mogłem tez cos z nazwa pomylic zbytniego pojecia nie mam o tych spawarkach.
Chodzi mi o cos takiego co zamiast elektrody jest szpula z drutem i z tyłu butla.
Przepraszam z gory za tak amatorski opis ale jeszcze nie czytałem zbytnio o tym.
Poprostu spodobało mi sie u znajomego na warsztacie.
Jakby ktos mi wytłumaczył co "to" było stawiam flache pod choinke ^^

Edytowany przez kombinator18, 19 grudzień 2015 - 14:14.

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 19:35
  •  

#622 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7609 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 14:27

SPAWARKA

Dobrze napisałeś. To był półautomat spawalniczy mig/mag. 

Do warsztatu w domu nie trzeba sprzętu z markową nazwą za 5 tysiaków który też się psuje i sto lat bez serwisu nie wytrzyma.

Ostatnio kupowałem magnuma 280 amper i rozmawiałem w dwóch sklepach o azjatyckich spawarkach które ewentualnie są warte uwagi. 

Dwie marki mi podali właśnie magnum i ideal a odradzali shermana.. 

W zakładzie u nas większość podwykonawców korzysta z magnuma małych inwertorówek, tigów i półautomatów a ostatnio widziałem mieli ideal transformatorową 330 A. 

Z serwisem obu  problemu przynajmniej w naszych stronach nie ma. Kolega kupił magnuma 220 A i chodzi mu to bardzo fajnie. Co do trwałości trudno powiedzieć ma ją krótko. W robocie nie narzekają na awaryjność tych spawarek. 

KPK Kumurun Team

#623 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 17:14

SPAWARKA

Seweryn zgadzam się z tobą że  nie musi być za 5tyś ale nie podałeś konkretnej  ceny na przykład tej transformatorówki 330A  że kosztuje 1900zł

Mówię że nic dobrego do 2tyś nie kupi tą magiczną kwotę trzeba podnieść przynajmniej do 2700zł z butlą reduktorem drutem normalnym kablem do spawania.

#624 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 17:53

SPAWARKA

"magnum i ideal a odradzali shermana"

Ciekawe tylko czy owi serwisanci wiedzą czym te spawarki się różnią? Może nawet w jednej fabryce robione.

Spawać spawają i to nawet dobrze a ile to wytrzyma to nie wiadomo. 

#625 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 19 grudzień 2015 - 18:18

SPAWARKA

Oczywiście, że nie wiedzą, bo są to tylko wymieniacze części. Jak uszkodzi się falownik, to wymieniają całą płytę i jakiś czas podziała. Jak padnie to znowu wymienią, bez usunięcia przyczyny uszkadzania. 

#626 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7609 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 19:59

SPAWARKA

A możliwe nie powiem bo nie wiem. W każdym razie twierdzili że przynajmniej magnum fizycznie bebechami różni się od shermana. Nie jestem wstanie tego potwierdzić. Jeśli ktoś ma foty środka mig/maga 280A shermahna ja dla porównania dołożę swoje/ magnuma.  W każdym razie magnum jest w bebechach tak ubogi że naprawą przez elektronika nie trzeba się przejmować. Da rady. Nie wiem jak zapatruje się na to elektrotechnik ale jeśli zna się na rzeczy zakładam że utargał by konstrukcje bez schematów. 

KPK Kumurun Team

#627 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 21:31

SPAWARKA

Mnie doradzili z chińczyka MITECH  bardzo mało znana firma na forum , spawa i to dość dobrze spawam tigiem dwie puszki po piwie do siebie i na ściance  puszki też  pociągnę spaw a wybitnym spawaczem nie jestem choć tragicznym też nie .

Polecam tą firmę .

#628 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7609 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 21:39

SPAWARKA

No firmy nie znam ale też i w tigach się nie orientowałem. W każdym razie warto zorientować się w azjatach (nie koniecznie chińczykach) bo na potrzeby warsztatowe czy gospodarstwa zanajdzie się sprzęt który zrobi swoje, strat nie przyniesie a naprawi się za uczciwe pieniądze.

Najprostszym przykładem jest spawarka inwertorowa dedra 200A. W swoim przedziale cenowym jest jedna z najlepszych. 

Dla przykładu mogę powiedzieć że lepiej się spisuje niż CastolinCastotig 160A która pewnie ponad tysiaka kosztuje.

KPK Kumurun Team

#629 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 23:31

SPAWARKA

Sam sprzęt to jedno a zawory i butla to drugie ,ja kupilem z butla na CO2 a wymiana jej na mieszankę to koszt zakupu nowej butli ,a spawanie w takiej osłonie łatwiejsze ,szczególnie dla początkującego .Weż to pod uwaga przy zakupie  .

#630 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 09:08

SPAWARKA

Magnum w spawarkach spisuje się dobrze, to może ktoś wyjaśni dlaczego przecinarka plazmowa magnum to całkowita porażka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 09:09

SPAWARKA

ja też mam magnuma 280 i sobie chwalę, 

kolega który produkuje  maszyny do warzyw, ma firmę i spawa właściwie co dziennie od ponad 5 lat używa miga shermana. Ma też plazmę i tiga tego producenta. 

do tego czasu nie było żadnych awarii a sprzęt stoi w bardzo niekorzystnych warunkach , w zapyleniu 

#632 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 10:02

SPAWARKA

Ja mam magnuma 280, spawarka super w porównaniu do starej, ciężkiej transformatorówki, ale od wielu osób słyszałem że lepszy wybór to czeski tiger 

#633 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 11:53

SPAWARKA

ja zakupiłem w końcu , trudno było się zdecydować ,  http://allegro.pl/sp...847999604.html

będziecie się śmiać pewnie ale na potrzeby w gospodarstwie powinna wystarczyć

#634 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:31

SPAWARKA

Śmiać się nie ma z czego, tylko nie licz na te 200A przy zasilaniu jednofazowym. Raczej będzie to bliżej 100A.

#635 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 13:21

SPAWARKA

Czemu sądzisz że nie osiągnie 200A   wiem że jesteś mocny w temacie jednak mam ale , miałem prostownik  bosch gdzie prąd rozruchu miał 300A zasilanie 220v .

Mój chińczyk mitech też  pisze 200A  w poniedziałek specjalnie sprawdzę prąd spawania ile pokazuje w trakcje spawania ale powiem tyle że spawałem grube aluminium i prądu mi nie brakowało, spawam nierdzewkę mosiądz miedź rzeczywiście mosiądz czy miedź stawia duży opór przy spawaniu.

#636 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 13:43

SPAWARKA

Napisali, że pobór prądu wynosi 21A. Po uwzględnieniu sprawności (przyjąłem 90%, ale to jest bardzo optymistyczne) daje to prąd wyjściowy (teoretyczny) 145A. W praktyce będzie mniej. Na SGA 145 też piszą o 145A, a w praktyce ciężko jest uzyskać 100A.

#637 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 14:28

SPAWARKA

Ja mam magnuma 280, spawarka super w porównaniu do starej, ciężkiej transformatorówki, ale od wielu osób słyszałem że lepszy wybór to czeski tiger 

tyle że tiger też będzie transformatorowy. 

#638 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 16:14

SPAWARKA

No co Ty, mają w ofercie inwertory 

#639 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 16:17

SPAWARKA

nie jest jeszcze wypróbowana za bardzo , będzie z tydzień może dłużej jak kurier dostarczył , no ale mały test był , elektrodą 3,25 , blachy 10mm do siebie krawędzie przespawałem  fakt że spaw na 10 cm był tylko  na pokrętle ustawiona była na 7 max jest na 10 , to przetopiło ładnie , uzyska chyba  więcej jak 100A , dla porównania u kolegi spawałem całkiem niedawno besterką  z jednej fazy  transformatorowa  niby 130 na tabliczce wyczytałem że prąd spawania  120A max ,  ustawione na max elektroda 3,25 spawała ale czegoś grubszego by nie przetopiła tylko tak posmarkała , miała też spore przerwy w pracy co jakiś czas , migomat próbowałem ale na  drucie proszkowym punktowałem cienkie blachy 0,7 -1 do 1,5 mm  , nie mam jeszcze butli  , powiedzcie mi bo mam gaśnicę 6kg skroplonego co2 , one są już wycofane czy dało by się zaadaptować ją na butlę do miga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 22:42

SPAWARKA Tak. Ale jest to nie ekonomiczne. Bo jest bardzo mała i szybko się skończy. Policz jeszcze paliwo na dojazdy aby wymienić butle taką mała. A dużą raz na kilka miesięcy. Idziesz i kupujesz na pełnioną butle po gasńicy przystosowaną do reduktora. Co do wymian niektórzy niechcą przyjąć bez atestu butli
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M