Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

736 odpowiedzi na ten temat

#601 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 grudzień 2015 - 15:37

SPAWARKA

Marketowe Bestery mają uzwojenia aluminiowe...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 01:57
  •  

#602 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 16:54

SPAWARKA

Przede wszystkim nie migomag tylko mig/mag.  Ozasa wchłonął zdaję się esab i z polskim ma niewiele wspólnego.

No i bester...  produkty z ich logo zaczynają odstawać poważnie od podobnych i w sumie się nie dziwię. Lincoln nie pozwoli na konkurencje.

KPK Kumurun Team

#603 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 18:18

SPAWARKA

Podłącze się do tematu.

Mam zamiar kupić spawarkę tylko nie wiem jaką mam do kupienia za około 300zł transformatorową starego typu tyle że jestem pewny  że jest w idealnym stanie.Czy może dołożyć i kupić jakiegoś inwentora.Ma być to spawarka do wszystkiego jak to na gospodarstwie.A może zainwestować większą sumę i kupić MAG lub TIG Dodam że jest to początek mojego spawania.

Ja swoją przygodę zacząłem ze spawarką inwentorową MMA firmy ESAB Arc 180, około 1100zł, 100% przy 100A, przy elektrodach 3,2 wystarcza, ja spawam nią po 4h non stop i nic się nie dzieje. Oborę całą już wyspawałem, zwróciła się 5 razy :)

#604 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 21:38

SPAWARKA

ESAB to górna półka więc nic dziwnego że spawa tylko że to MMA a tym trzeba umieć spawać MIG MAG to dla każdego prawie, proste spawanie

#605 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 21:44

SPAWARKA

Przy spawaniu konstrukcji MIG MAG się sprawdzi ale jak będziesz miał do pospawania jakieś zardzewiałe kojce w chlewni i będziesz musiał ciągnąć spawarę z butlą to docenisz Inwetora MMA

#606 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 22:01

SPAWARKA

Przy spawaniu rdzy czy na wietrze nie ma nic lepszego jak MMA i z tym się zgadzam tylko trzeba umieć pospawać bo to nie jest takie proste a wiem co piszę bo spawam prawie wszystkimi metodami , więc doradzam dla laika do garażu najlepsze i najprostsze MIG MAG

#607 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 22:08

SPAWARKA

A ja jestem innego zdania ,każdy kto chce się nauczyć dobrze spawac  ,powinien zaczynac od elektrody ,ja jeszcze pamietam spawanie gazowe ,o którym nie jeden młody nawet nie słyszał ,a palnik wykorzystuje tylko do cięcia ,choć to juz przezytek :) .

#608 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 22:21

SPAWARKA

Do nauki najlepsze obite elektrody to znaczy goły drut i spawanie studzienek ty tomku pewnie wiesz o co chodzi , palnik nie taki znowu przeżytek  używam do lutowania twardego i do palenia nie zastąpiony niby czym można go zastąpić przepalić stare zabrudzone konstrukcje spawy z tzw. szlaka itd . spawanie hydrauliki brud woda a musi być szczelne  palnika ciężko zastąpić .

Młodzież to nie słyszała o spawaniu żeliwa palnikiem .

#609 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 22:59

SPAWARKA

Tak to jest że technologia idzie do przodu i nowsze techniki wypierają starsze. Obecnie inwerter MMA wypiera tradycyjne spawarki prostownikowe czy transformotorowe i jest dużo przyjemniejszy do spawania ,o innych zaletach nie wspomnę.

Ze starszych spraw to , obsługiwałem jeszcze wytwornice acetylenowe, czy ktoś to jeszcze używa?

A najstarsza technologia jakiej używałem to spawanie na kuźni, to jest dopiero mistrzostwo! Ciekawe ilu wie w ogóle o co kaman?

@AdrianWasiak wymieniając TIGa na początek to chyba nie wie z czym to się je

#610 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 23:09

SPAWARKA

Spawania na kużni nie kojaze ,ale lemiesze klepać umiem ,a spawać uczyłem sie na wirowej

auto .. masz rację :) wiem o co chodzi  ale młodzież ,czesto zadaje pytania jak to rozebrac ,bo nie idzie  ,a palnik czesto rozwiązije problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 10:03

SPAWARKA

O tym na kuźni jestem zainteresowany ,bo mój dziadek miał kuźnie i nigdy nie widziałem nic innego jak spawanie na prąd od lat 70tych jak pamiętam dziadek miał spawarkę transformatorową i wirówkę nie wspomnę o wytwornicy to nić nowego ale spawanie na kuźni pierwsze słyszę i jestem ciekaw ,może myślisz o zgrzewaniu a to co innego

#612 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 10:16

SPAWARKA

spawanie na kuźni pierwsze słyszę i jestem ciekaw ,może myślisz o zgrzewaniu a to co innego

Tu mnie masz, chodziło mi właśnie o łączenie materiałów które określasz zgrzewaniem a ja miałem to za spawanie. W każdym razie jest to najtrudniejsza sztuka łączenia metali jaką widziałem i miałem się tego nauczyć. Mój dziadek też był kowalem i było to w ramach  przekazania fachu.

#613 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 10:27

SPAWARKA

To powiem ci że sztuczki kowala z tamtych czasów  są nie do pokonania dla naszego pokolenia wiem że odbiegamy od tematu ale widziałem jeszcze jak dziadek odpala papierosa za pompcą druta  młotka i oczywiście  kowadła  dzisiaj tego nikt nie potrafi brak sprytu i siły

na  temat spawarki muszą być wytrzymałe

#614 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 14:58

SPAWARKA

Tak to jest że technologia idzie do przodu i nowsze techniki wypierają starsze. Obecnie inwerter MMA wypiera tradycyjne spawarki prostownikowe czy transformotorowe i jest dużo przyjemniejszy do spawania ,o innych zaletach nie wspomnę.

Ze starszych spraw to , obsługiwałem jeszcze wytwornice acetylenowe, czy ktoś to jeszcze używa?

A najstarsza technologia jakiej używałem to spawanie na kuźni, to jest dopiero mistrzostwo! Ciekawe ilu wie w ogóle o co kaman?

@AdrianWasiak wymieniając TIGa na początek to chyba nie wie z czym to się je

Samego TIGA nie miałem zamiaru kupić tylko jak już to TIG i MMA kolega ma taki tylko że on dał 3tyś a ja do nauki to raczej wezmę MMA tylko nie wiem jeszcze jaką .

#615 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 15:19

SPAWARKA

Do nauki najlepsze obite elektrody to znaczy goły drut i spawanie studzienek ty tomku pewnie wiesz o co chodzi , palnik nie taki znowu przeżytek  używam do lutowania twardego i do palenia nie zastąpiony niby czym można go zastąpić przepalić stare zabrudzone konstrukcje spawy z tzw. szlaka itd . spawanie hydrauliki brud woda a musi być szczelne  palnika ciężko zastąpić .

Młodzież to nie słyszała o spawaniu żeliwa palnikiem .

W sumie racja. Też ćwiczyłem nie obitą elektrodą ale miedziowanym drutem do palnika. 

Planik to raczej bym powiedział coś rozgrzać i zalutować. Do cięcia dziś już tez nie bardzo.  Tlen drogi, cały zestaw ciężki, ma ograniczone cięcie patrząc na gatunki stali a eksploatacja tanio nie wychodzi. Plazma niestety cię bije na głowę palnik.

KPK Kumurun Team

#616 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:46

SPAWARKA

Panowie a jakiego inwertora polecacie za ok 500 pln ? Nie spawam dużo, bardziej okazyjnie jakieś wygrodzenia, rury takie tematy :) 

#617 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:48

SPAWARKA

Seweryn zgadza się koloru nie ruszy ale ja dokładnie pisałem gdzie jest ciągle nie zastąpiony i są roboty gdzie takie koszty wogule nie grają roli przybliżę ci co nieco rozbiórka mostów naprawa remonty hut odlewni stali itd nie wiem czy widziałeś kiedyś takie remonty ,tam się plazmy nie używa.

#618 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 14:45

SPAWARKA

Obecnie z plazmy korzystają praktycznie wszędzie gdzie używa się "czysty" metal budowa czy remont maszyn, konstrukcji wycinanie elementów praktycznie do wszystkiego.  Cięcie palnikiem to raczej tam gdzie  tnie się metale pokryte nie wiadomo iloma warstwami farby, skorodowanymi przeznaczonymi na złom.

KPK Kumurun Team

#619 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 10:49

SPAWARKA

Co polecacie dla poczatkujacego raczej chodzi mi cos z typu MigMag zwykła spawarke mam juz w domu.
Kwota do około 2000 zł

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip