Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#581 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 22:18

SPAWARKA

@balcerek1 to forum rolnicze a nie blacharsko-lakiernicze  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 05:04
  •  

#582 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 23:09

SPAWARKA

A o co ci biega z tym forum.Wiem że rolnicze i używam podobnego półautomatu  einchela 190 A.Spawam wszystko co podchodzi do roboty pod rękę i 190 Amper używam sporadycznie przy drucie 0,8.W roboty blacharskie się nie bawię  lakiernicze oczywiście bo przecież przyczepę jak wyremontuję to trzeba by lakierek rzucić.Pyta się gość o poradę to mu się doradza a nie głupie uśmieszki.Wiadomo jak ktoś nie potrafi dostosować sprzętu do spawania to powie że 300 Amper do gospodarstwa jest za słaby. :P

Edytowany przez balcerek1, 19 listopad 2015 - 23:10.

#583 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 23:34

SPAWARKA

Tylko ten migomat co podałeś link te 220A to ma w marzeniach. Realna użytkowa jego moc to 75A bo przy takim cyklu ( 60%) można coś już robić. Na pewno nic tym grubszego porządnie nie pospawa. W tej kasie na gospodarkę wolałbym spawarkę ( MMA) inwertorową ok 200A. 

#584 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 08:02

SPAWARKA

Dlaczego? Jedyny powód dla którego może nie mieć tych 220 A to nieuczciwość producenta, naciągnięte parametry. Jeśli tego nie zrobił to (choć wątpię patrząc  ogólnie na tą spawarkę  to najmniej kilkanaście  procent na pewno poszedł w górę) to nie ma najmniejszego problemu żeby przy zasilaniu trzyfazowym  spawał maksymalnym prądem podanym w instrukcji.

Cykl pracy nie ma wpływu na to czy pospawa grube czy nie a na to jak długo to będzie robił.

Nie wiem  jak ją kolega wykorzysta ale to parametry tej spawarki są raczej kiepskie. Za te pieniądze nic lepszego nie kupi.

KPK Kumurun Team

#585 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 14:19

SPAWARKA

Napisałem realna użytkowa - czyli do normalnej pracy przy cyklu 10 min te 6 min spawa a 4 odpoczywa. Ten automat nie ma zasilanie 3. fazowego tylko może być co najwyżej między fazowe a to spora różnica. Bardzo często te małe urządzenia przy nastawach maksymalnym wywalają bezpieczniki a dlaczego to nie wiem.

Grube musi spawać dużym prądem a przy ty sprzęcie może jedynie coś tam podspawać ale to ze spawaniem nie będzie miało wiele wspólnego. Idealna maszynka do warsztatu blacharskiego jak ktoś wyżej zauważył:)

#586 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 18:19

SPAWARKA

Zgodzę się ale przy drucie 1mm ale przy drucie 0,6-0,8 będzie spawać ino szum.Przy drucie 0,6 będzie szła jak przeciąg.W moim migu przez pomyłkę w paczce zamiast 0,8 była 1 i już po robocie co chwile terma rozłączała a kiedyś zamiast 0,8 był 0,6 no to była jazda posuw drutu na max żeby dobrze się spawało.Po zakupie kolega założy kilową szpulkę 0,6 i wypróbuję i potem ,08 też wypróbuję jak idzie robota.Do każdego sprzętu trzeba się przyzwyczaić i wyczuć.Szwagra wynalazkiem 140 amper przy drucie 0,6 ramę z ceowników 12 na przyczepę spawałem i na razie spawy nie puściły.Jak kolega dryg do spawania to będzie spawał. :D

#587 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 18:48

SPAWARKA

wiadomo że to nie są urządzenia profesjonalne  za tą kase , to nie ma co się spodziewać że będzie to super mocna spawarka , mnie potrzebna do spawania cienkich blach , myślałem wcześniej nad taką ale  zasilana z jednej fazy http://allegro.pl/mi...403402747.html

ta którą proponuje kolega balcerek1 czy fazowa czy miedzy fazowa ale zawsze z mocniejszego gniazda ma zasilanie

ta nad którą myślałem zauważcie jaką pobiera moc z jednej fazy i czy ma te 250 amper

Edytowany przez STANK, 20 listopad 2015 - 18:53.

#588 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 20:46

SPAWARKA

Mówisz o że potrzebujesz do spawania cieńkich blach a oglądasz spawarki które mają minimalny prąd 50A,przy takim amperażu spawa się blachy 2mm.

Tak wogóle to chyba jakaś najgorsza chińszczyzna bo nie potrafią nawet dobrze opisać pokręteł,ustawia się natężenie prądu spawania a nie napięcie jak jest opisane na panelu.

Edytowany przez asharot, 20 listopad 2015 - 20:49.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#589 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 21:01

SPAWARKA

Balcerek poruszyłes jeszcze jeden temat a mianowicie ,długość pracy na max prądzie ,ja swoim (figel  140, bez wentylacji 220V) max 30min przy ciagłym spawaniu ,drut o,8 jak to jest u Was w automatach o podobnych parametrach ?

#590 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 23:14

SPAWARKA

Ja swoim na drucie 0,8 na max prądzie nie spawałem nigdy ciągle ale blachy na przyczepie 4 mm spawam na 4 stopniu z 6 posuw 70 % to pod koniec rozłączy terma na 5 minut ale u mnie jest wentylator a szwagra besterek 140 no to już 15 minut ciągłym i terma wyłączy też z wentylatorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 08:21

SPAWARKA

Einhell 145 A wytrzyma jakieś 40-50 cm spawu i trach.... wyłączy się.  Trzeba by w niej chłodzenie poprawić bo wentylator miesza a nie wymienia powietrze w obudowie.

KPK Kumurun Team

#592 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 08:41

SPAWARKA

Mówisz o że potrzebujesz do spawania cieńkich blach a oglądasz spawarki które mają minimalny prąd 50A,przy takim amperażu spawa się blachy 2mm.

Tak wogóle to chyba jakaś najgorsza chińszczyzna bo nie potrafią nawet dobrze opisać pokręteł,ustawia się natężenie prądu spawania a nie napięcie jak jest opisane na panelu.

to ja już nie wiem  wyżej kolega napisał że takie urządzenia nadają się do zakładu blacharskiego , a  blachy  samochodowe są cieniutkie , kolega asharot piszesz że przy 50A spawa się blachę 2mm , ale wszystkie urządzenia mają prąd spawania zaczynający się od 30-50A więc blachy 1mm by nie pospawał w takim razie , ja napisałem że do cienkich blach z myślą również o spawaniu cienkiej blachy powiem tak nie mam więc nie spawam , gdybym miał migomat używał bym pewnie nie tylko do cienkiej blachy jeśli spawanie było by łatwiejsze i sprawniejsze , mam spawarkę elektrodową do czegoś grubszego jest dobra ale blachę cienka 1mm nie da rady a przy urządzeniu kraft &dele 200A kd 830 , jak kolega balcerek1 napiasał nie ma płynnej regulacji natężenia prądu tylko 30 -70-120-200 A cztery zakresy tylko,w takim razie blachy 2 mm nie pospawała by bo 30 za mało by było a 70 za dużo

obczaiłem też taka parametry ma opisane logicznie bardziej , pewnie lepiej przetłumaczyli z chińskiego jak przy innych urządzeniachhttp://allegro.pl/sp...5689198863.html

dodatkowo ma spawarkę 2w1 to jakiś plus jest jeszcze na YT jest filmik jak spawa

Edytowany przez STANK, 21 listopad 2015 - 08:46.

#593 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 08:52

SPAWARKA

W większych półautomatach prąd spawania zaczyna się od 50 A i jakoś blaszki da się spawać. Gwarantuję ci że jeśli on ma 30 A na jedynce ty nigdy nie  użyjesz tego zakresu bo na nim nie da się spawać. 

Kup tak żebyś był zadowolony i tyle. 

KPK Kumurun Team

#594 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 listopad 2015 - 12:25

SPAWARKA

Ale opis dali w linku, który podał @STANK. :D Poziom zakłóceń nie zależy od użytych tranzystorów. Tak samo jak 100% sprawność. To już jest pierwszy krok do perpetum mobile. I chciałbym też zobaczyć radiator falownika. Bajki, bajki, bajki.

http://allegro.pl/sp...5381049647.html dołóż te 200 stówki i butla 150 i będziesz zadowolony.W tym zestawie masz regulacje prędkości drutu przy zmianie napięcia a w tym za 1000 przy zmianie prądu spawania klawiszami nie masz tego a chcąc robić przy różnych sprzętach zmieniasz napięcie spawania co chwilę.Pracuję na podobnym sprzęcie z 10 lat i jestem zadowolony a od czasu używam bestera to jest już masakra własnie bez zmiany prędkości drutu przy zmianie natężenia prądu.Niby marka a już o to nie zadbała.

W 99% migomatów gdzie prąd regulowany jest przełącznikiem zasilanie silnika jest brane z głównego transformatora. Więc zmiana napięcia powoduje automatyczną zmianę prędkości podawania drutu. W moim SGA 145 rzadko dotykam pokrętła od prędkości mimo, że ciagle zmieniam nastawy prądu. I tak jest we wszystkich tanich migomatach.

Einhell 145 A wytrzyma jakieś 40-50 cm spawu i trach.... wyłączy się.  Trzeba by w niej chłodzenie poprawić bo wentylator miesza a nie wymienia powietrze w obudowie.
Nieprawda. Ostatnio spawałem belkę z 4 kątowników, która miała 1,8 m długości, ścianka 7mm. Daje to 7,2 m spawu, a maszyna nie wyłączyła się. Dodam, że chłodzenie mam standardowe, jedynie wyeliminowane mam wszelkie spadki napięcia zasilającego transformator i może to poprawia nieco charakterystykę spawarki.

#595 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 16:31

SPAWARKA

Czy prostownikiem spawalniczym bester spb-400 elektroda do żeliwa zespawam ze sobą zwykłą stal konstrukcyjną z pewnym żeliwnym odlewem?

#596 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 grudzień 2015 - 18:08

SPAWARKA

Tak, tylko musisz użyć elektrody niklowo-żelazowej. Samą niklową nie dasz rady.

#597 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 08:22

SPAWARKA

OK, dzieki :)

Edit

@Elektrotechnik

Znalazłem w najblizszym miescie jedynie elektrody E NiCu-B. Sprzedawca twierdzi, że nadają się do spawania zeliwa i stali konstrukcyjnej. W necie przeczytałem co innego. Musze dalej poszukać.

Edytowany przez MarcinC360, 11 grudzień 2015 - 14:57.

#598 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 16:29

SPAWARKA

Podłącze się do tematu.

Mam zamiar kupić spawarkę tylko nie wiem jaką mam do kupienia za około 300zł transformatorową starego typu tyle że jestem pewny  że jest w idealnym stanie.Czy może dołożyć i kupić jakiegoś inwentora.Ma być to spawarka do wszystkiego jak to na gospodarstwie.A może zainwestować większą sumę i kupić MAG lub TIG Dodam że jest to początek mojego spawania.

#599 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 16:38

SPAWARKA

jak na początek to migomat jest proste spawanie i chińczyk firma  ,,mittech ,,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share MaksimoczukT

MaksimoczukT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Sport i majsterkowanie

Napisany 16 grudzień 2015 - 15:30

SPAWARKA

przede wszystki nie migomat tylko MigoMag. Nazwa pochodzi od metod spawania:MIG I MAG.Po drugie to polecam Polskie spawarki tego typu.Np Bester,lub Ozas,mozna kupić tańsze zachodnie, ale mają aluminiowe uzwojenia a bester i ozas są nawijane miedzią,czyli są żywotniejsze.

No dokładnie. Wreszcie ktoś inteligentnie sprostował nazwę.

Jesli chodzi o Mnie, ja u siebie posiadam spawarkę inwentorową MMA. Sprawdza się na wielu płaszczyznach. Zresztą, dziś można sobie dosłownie 'przebierać' w rodzajach i modelach spawarek. Zgadzam się z przedmówcą, że polskie spawarki sprawdzaj się na wielu płaszczyznach. Je jednak mam spawarkę 'Magnum" i jeśli ktoś, chce taką nabyć (bez względu na model) na pewno będzie zadowolony. Ja miałem 2, z czego jedną sprzedałem i uważam, że obie pracowały na najwyższym poziomie.

Edytowany przez MaksimoczukT, 22 luty 2016 - 11:47.