Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#41 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 21:58

SPAWARKA Wszystko ładnie pięknie tylko największym problemem jest kasa, bo nie stać mnie na migomata ;)

Co o tej sądzicie????
http://www.allegro.p...rody_wtyka.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 17:25
  •  

#42 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:12

SPAWARKA prawda jest taka że w tej cenie nie kupisz nic porządnego a szczegolnie do elektrody 5mm. wszystkie te co podałes to nie zbyt dobre i żadna z nich nie bedzie ci służyc długo i bezaawaryjnie. zeby kupić dobrą i lekką spawarke to trzeba wywalić troche kasy.napewno godna polecenia jest firma kemppi np taka :
http://www.allegro.p..._najtaniej.html
wieszasz na ramieniu i spawasz gdzie chcesz ;) ale kase trzeba wywalić konkretna ale widziałem to w pracy i bardzo ładnie szła w 3 elektrodzie i opcjonalnie mozna założyć TIG-a. a pozatym to co ty spawasz elektrodą 5mm?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#43 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:32

SPAWARKA U mnie elektrodą 5 mm spawamy najcześciej prze megownicy i HDS. Rzadko się zdaża żebyśmy używali elektrode 5mm ale zdaża się.
To powiecie mi co bym najlepszego mógłbym kupić za tą kasę niekoniecznie na elektrodę 5 mm, najcześciej używamy 3 mm ???

#44 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 08 grudzień 2008 - 23:06

SPAWARKA to wszystko zlom i daj sobie siana z tym:D w lublinie można kupić spawarkę trnasformatorową 450A od firmy Pruchniak taka jak kiedyś te stare były i byle rewelacyjne ja taka mam jakieś juz 10lat:-D Dorobiłem ukłąd prostowniczy i chodzi że hoho:-D z tym że niednadaje się do jakis modelarskich rzeczy:P Pali cąłe:-D hehe pozdro700

#45 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 23:54

SPAWARKA a ja mam taką od kilku lat i gorąco polecam wszystkim, bardzo ładnie spawa, spawam tylko elektrodami 4mm i ustawiam na max 140amper bo powyżej tej granicy jest za duży prąd do spawana 4-ką

Mnie uczono, że zapotrzebowanie prądu liczy się 40A/mm , czyli do 4mm potrzeba 160 amper i do tej pory to się sprawdzało. Polecałbym spawarki inwertorowe, lekkie dobrze się nimi spawa. Przykładowa

#46 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2008 - 07:39

SPAWARKA Ja polecam tą, służy mi narazie bezawaryjnie 2 lata ;)

http://www.allegro.p..._okazja_fv.html

#47 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 09 grudzień 2008 - 09:12

SPAWARKA Ja polecam Firme Bester mamy z niej migomat i spawarke i nie ma zadncyh problemów
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#48 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 grudzień 2008 - 20:04

SPAWARKA

prawda jest taka że w tej cenie nie kupisz nic porządnego a szczegolnie do elektrody 5mm. wszystkie te co podałes to nie zbyt dobre i żadna z nich nie bedzie ci służyc długo i bezaawaryjnie. zeby kupić dobrą i lekką spawarke to trzeba wywalić troche kasy.napewno godna polecenia jest firma kemppi np taka :
http://www.allegro.p..._najtaniej.html
wieszasz na ramieniu i spawasz gdzie chcesz ;) ale kase trzeba wywalić konkretna ale widziałem to w pracy i bardzo ładnie szła w 3 elektrodzie i opcjonalnie mozna założyć TIG-a. a pozatym to co ty spawasz elektrodą 5mm?

Sądząc po parametrach spawarki z linku to nie jest to sprzęt rewelacyjny. Cykl pracy na max prądzie wynosi 35% więc na dłuższe spawanie nie bardzo się nadaje. A już na pewno nie za tą cenę.

#49 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2008 - 21:58

SPAWARKA Cześć!!
Też szukam spawarki, i na elektrodzie chwalą inwerter firmy dedra, na allegro ponad 600zł, podobno w castoramie tańszy
Te tańsze to mają aluminiowe uzwojenia zwykle, i nie nadają się do większego spawania,

#50 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 21:08

SPAWARKA http://allegro.pl/it...rmy_kemppi.html

Ja mam takie coś. Spawa sie bardzo dobrze. W ogóle firma Kemppi to jedna z najlepszych firm produkujących spawarki. Natomiast mam mieszane uczucie odnośnie firmy Esab. Jak przywieźli nam do szkoły spawarkę to chłop który miał nam objaśniać budowę, zasadę działania i "jak to się tym spawa" wiedział i umiał mniej niż my (klasa o kierunku spawalnictwo) wiec trudno oczekiwać ze taki człowiek by ja nam naprawił czy pomógł w razie jakiejś awarii, gdyz po prostu by tego nie potrafił. A później ta spawarka i tak więcej stala jak pracowała bo nie dało się jej ustawić. Zmieniała samoczynnie prędkość podawania drutu i słabo to było na niej spawanie. Najlepiej spawało się na Besterach chyba 250 jak dobrze pamiętam

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:08

SPAWARKA Wczoraj rozmawiałem z znajomym co naprawdę zna się na spawarkach i długo już pracuje jako spawacz, powiedział mi że jednak za te 300 zł to nic porządnego nie kupie i polecał mi właśnie migomat tylko porządny migomat kosztuje a nawalić kasy i go nie wykorzystać to też jest bez sensu. I tak wyciągłem ostanie zaskurniaki uzbierałem 700 zł, nie zaszalałem ale może coś się znajdzie tzn. już znalazłem i nawet by mi pasowała tylko pytam się Was czy nie jest to czasem żaden bubel "made in china" http://www.allegro.p...a_fvat_mig.html

Jak nie znajdę w tej cenie żadnego migomatu to kupie jakość lepszą transformatorową na elektrody i jakoś będę sobie radził, nie znalazł ktoś czasem na allegro spawarki z prostownikiem i rozruchem??? bo kiedyś na giełdzie takie bajer oglądałem, a teraz nie mogę tego znależ :D

#52 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 22:12

SPAWARKA w besterach chyba montowali funkcje rozruchu :D co do kemppi i esab to bardzo dobre firmy. u mojego taty w pracy mają identyczne kemppi jak podał @paktofonikas i spisują sie świetnie nawet mieliśmy taką kilka dni w domu i bardzo fajna,nawet cichutka jak mysz :D. a co do esaba robią bardzo dobre elektrody w domu mamy tylko esaby i starsze baildony i tata twierdzi że sie bdb spawa, nie szlakują bardzo.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#53 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 22:33

SPAWARKA http://www.allegro.p...kable_spaw.html ta jest fajna :D

#54 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 00:25

SPAWARKA Jak pisał morowa91 ten migomat bezbutlowy, mnie się podoba, chciałbym kupić ale nie wiem czy to jest dobra spawarka, czy się sprawdzi
"Do spawania tym migomatem nie potrzebujemy gazu. Do spawania migomatem potrzeba jedynie drutu samoosłonowego, który zastępuję otulinę gazową."
i teraz nie wiem czy dostanę taki drut na rynku bez problemu, bo z tego co piszą to jest różnica
a w dodatku migomat ma instrukcję obsługi po angielsku, i nie jest podana firma gdzie została wyprodukowana
doradźcie bo błędu nie chce popełniać

#55 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 00:48

SPAWARKA

http://www.allegro.p...kable_spaw.html ta jest fajna :)

Sąsiad ma taką i ja chyba też sobie taką kupię, jest bardzo dobra. spawa nią praktycznie wszystko, od ram w przyczepie po nawet i cienkie wydechy samochodowe.

#56 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 07:39

SPAWARKA Ja juz kupiłem i dzisiaj już powinnła przyjść paczką. @Apista rozmawiałem z kolesiem na temat tamtego migomatu i mówił że jest lipny ponieważ ma bardzo słaby prąd spawania i tylko same blaszki da się nim pospawać. Drut samoosłonowy można nawet na allegro kupić ale 0,9 kg kosztuje chyba coś między 50-60 zł więc jest bardzo drogi i na to samo wyjdzie jakbyś miał butle.

@wlodiw mi się ona też bardzo spodobała i sobie ją kupiłem, u nas znajomy ma i bardzo sobie chwali, zobaczymy jak się u mnie spisze.

#57 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 21:58

SPAWARKA dzięki za rade, teraz wiem że cena ma coś do ukrycia

#58 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 21:18

SPAWARKA Morowa91 dotarla juz do ciebie ta spawarka ? Jakie wrazenia z pracy, zamowiles z pradem stalym czy przemiennym? Czy dobrze spawa cienkie blachy np 1,5mm?

#59 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:57

SPAWARKA Ja mam besterke i migomata i jestem z obu zadowolony,szkoda tylo ze gaz i drut tak szybko sie konczy;pp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 07:07

SPAWARKA

Morowa91 dotarla juz do ciebie ta spawarka ? Jakie wrazenia z pracy, zamowiles z pradem stalym czy przemiennym? Czy dobrze spawa cienkie blachy np 1,5mm?

Kurcze jeszcze nie dotarła, a miałem nadzieje że w sobote przyjdzie, zamówiłem z prądem przemienym, jak przyjdzie to zaraz ją wypróbuje tylko narazie na 230 V bo na 380 V nie ma żadnej wtyczki a w domu mam wszystkie te metalowe i chcemy po świętach na plastiki przełożyć. Jak wypróbuje to ci napewno napiszę :)